Měřící přístroje na Aukru- šílenství? invaze? mor? co to je?

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#16 Příspěvek od Hejnicek »

Pokud prodavajici=vyherce aukce, tak na te "sleve" a lakani hejlu neco bude.

I kdyz takhle ten prodej prodluzovat + platit provize, na to uz musi byt natura.

Driv Aukro nick vyherce uvadelo plnym nazvem. Nevim proc od toho upustilo

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Lukas-Peca »

Nerad narušuju plodnou debatu, ale u těch BS367 z prvního příspěvku je evidentní, že to není jeden a ten samý kus.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#18 Příspěvek od Hejnicek »

Je to tak, na fotky jsem se dival, ze tam jsou ruzny barvy plechu. Treba se toci jen 2 kusy.
Ale clovek ma dulezitejsi veci.
Rozhodne jak rikaji kolegove v diskuzi, nejaky rozumny cenovy strop lze odhadnout. Tohle jsou cifry za tento pristroj mimo.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od PotPalo »

Neviete ako to chodí? Vzácne je to, čoho je málo. A že je toho málo sa dá zabezpečiť aj tak, že všetko vykúpite a buď niekde schováte, alebo zlikvidujete. Potom až to nebude, bude jeden kus stáť sto alebo aj tisíc krát viac. A poznal som takého zberateľa ktorý jednu vec vždy kúpil keď ju videl predávať, nezáležalo koľko ich už mal.
Ponuka-dopyt. Jeden pracháč má záujem, milión je pre neho nič, to nechá v reštaurácii za večeru. Pokiaľ mu prístroj ponúkajú dvaja, už sa postupne dohadujú kto mu ho dá lacnejšie. Keby ponúkal iba jeden, nieje čo riešiť, môže vypýtať kľudne aj milión. Takže sa mu asi oplatí všetko vykúpiť a následne byť jediný dodávateľ.
Naposledy upravil(a) PotPalo dne 06 pro 2021, 13:34, celkem upraveno 1 x.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Lukas-Peca »

Nejsou mimo. Když ho budeš mít a dáš ho na aukro, tak ho za tuto cenu prodáš. Stejně tak BM215, přestože jsou na trhu lepší měřáky, které jde koupit levněji.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#21 Příspěvek od Achab »

U BM215 je vyšší cena pochopitelná, ale 10-15 tisíc bych za to nedal.
Jednodušší přístroje jako BS367 jsem na Aukru i jinde pořídil za 500 - 800 Kč, většina ve velmi dobrém stavu. Dráž vyšel jenom BM368 - za 1200 Kč.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#22 Příspěvek od Crifodo »

je možné že se v těch podezřele předražených měřákách pašujou lidské orgány, ale bdělí čtenáři aukra na EB to stejně odhalí.

buďte rádi, že ty unikáty mají svoji (předraženou) cenu, lepší než kdyby to dávno skončilo ve šrotu. Jako že většina toho ve šrotu asi skončila.
Stačí vzpomenout jak se likvidovaly výroby Tesla, o co neměl ihned někdo zájem, se navezlo na hromadu pod širým nebem. Do areálů se napřed nacpaly šicí dílny osázené ukrajinkama, pozdějc veksláci s autobazarama.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#23 Příspěvek od ZVUK2000 »

Více méně je předražený z těch meřàků jen ten sledovač. Třeba to zkupuje jen kvůli vnitřku zesilovače a indikátotru. Dá to do nové škatule a prodá za x násobek jako elektronkový zesilovač.

Uživatelský avatar
mattheus
Příspěvky: 26
Registrován: 23 srp 2018, 02:00
Bydliště: Praha Nusle

#24 Příspěvek od mattheus »

ZVUK2000 píše:Více méně je předražený z těch meřàků jen ten sledovač.
No nevím, ta BM 368-ička za 12 tisíc mi nepřijde jako standartní cena. Dal bych maximálně 2000, a to taky za velmi hezký kus, s návodem a příslušenstvím.
ZVUK2000 píše:Třeba to zkupuje jen kvůli vnitřku zesilovače a indikátotru. Dá to do nové škatule a prodá za x násobek jako elektronkový zesilovač.
Tohle by bylo absolutní degenerátství, to si radši ani nebudu připouštět.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Lukas-Peca »

mattheus píše:No nevím, ta BM 368-ička za 12 tisíc mi nepřijde jako standartní cena. Dal bych maximálně 2000, a to taky za velmi hezký kus, s návodem a příslušenstvím.
Tak to tedy nejsi dnešní. Za 10 000 se vydražila i na aukci HRČS, která je přístupná jen pro členy a bylo na ní jen pár desítek lidí. Vyvolávačka byla asi 2 000.

EDIT: Pardon, četl jsem BM215. 12 000 za 368 je fakt úlet, přitom kvalitnější BM205 zůstává bez povšimnutí.

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od petula »

ZdenekHQ píše:Taky bych řekl, že to někdo nakupuje sám od sebe a ještě si dává kladný komentáře (nevím, nečetl jsem, ale znám to).

Pak se třeba pokusí prodat ten jeden skutečnej za tu virtuální cenu s tučným nápisem POSLEDNÍ KUS.
Prodával jsem na aukru 1/2 roku. už tam nejsem (odešel jsem) protože se mi nelíbily manýry vedení Aukra. Ale o tom tu psát nechci.
Kdyby někdo přihazoval sám na sebe, měl dva a více profilů, nebo se domluvil s kámošem, tak tahle metoda má jeden nedostatek: při výhře totiž musí prodejce zaplatit Aukru vcelku tučný poplatek. U měřících přístrojů to je 8% z ceny. To jde řekněne udělat 1-2x, ale ne pořád.

Vím, že na Aukru dost "frčí" měřící přístroje Tesla. Důvody jsou dva, tedy kupující jsou dvojího druhu:
1/ jsou to sběratelé, kteří věří, že investují správně, že za 10 let ten přístroj prodají dráž a vydělají
2/ jsou to radioamatéři, kteří kupují BM prostě proto, že na koupi měřícího přístroje západní provenience byť stejného stáří, které se objevují na eBay například v Německu nemají tolik peněz anebo nechtějí riskovat nákup na eBay anebo platit drahou dopravu ze zahraničí.

Proč ceny rostou ... několik důvodů:
- roste inflace
- v důsledku loňského lockdownu lidé moc neutráceli a někteří lidé mají vcelku obrovské úspory a snaží se do něčeho investovat
- počet přístrojů BM s časem zvolna klesá a dokud bude poptávka, porostou ceny. Obecně platí: každá věc má takovou cenu, za jakou ji dokážu prodat.

Uživatelský avatar
mattheus
Příspěvky: 26
Registrován: 23 srp 2018, 02:00
Bydliště: Praha Nusle

#27 Příspěvek od mattheus »

Když vidím tyto „internetové“ ceny za starší přístroje od Tesly, tak to už radši našetřím na Hewlett Packard.

A nebo koupit méně známý přístroj. A nebo z AliExpressu zázračnou skříňku.

Uživatelský avatar
buddyns
Příspěvky: 588
Registrován: 05 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno [JN89GE]

#28 Příspěvek od buddyns »

mattheus píše:
A nebo koupit méně známý přístroj. A nebo z AliExpressu zázračnou skříňku.
No jo, to pak ale není měřící přístroj ale jen nějaký indikátor..

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#29 Příspěvek od konosuke »

Již dlouho pokukuji po oscilu BM370 žádnej zázrak ale na pracovním stole
vypadá celkem profesionálně, měl jsem v hledáčku aukro ale vidím že půjdu
sondovat na bazoš či hyperinzerci
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
mattheus
Příspěvky: 26
Registrován: 23 srp 2018, 02:00
Bydliště: Praha Nusle

#30 Příspěvek od mattheus »

Podobně, konosuke, taky bych si rád jednou přidal na stůl BM 370-ku, s černými knoflíky. Pracuji hlavně s audio kmitočty, takže parametry vyhovují. No ale momentálně mám 2 jiné osciloskopy, které čekají na zprovoznění, takže BM 370-ka bude muset počkat.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“