Je to pouhé LNA?

Vše co se týká satelitní techniky a dekodérů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Je to pouhé LNA?

#1 Příspěvek od kulikus »

Proč je elektronika k feederu na chladiči? A dva koaxy k tomu. Je to vysílač?
Přílohy
Satelit
Satelit
Detail feederu
Detail feederu
Naposledy upravil(a) kulikus dne 19 pro 2021, 11:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#2 Příspěvek od RadekB »

Kvuli chlazeni, to s chladicem je vysilaci jednotka, to horni prijimaci. Je to obousmerny satelitni spoj.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Něco podobného jsem kdysi viděl na Benzinkách a některých bankách. Dnes už asi jedou online data po sítích. Jaký to má výkon, když to musí dotlačit až na oběžnou dráhu?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Stačí doslova pár desítek až stovek miliwattů, na stacionár se "dovoláš" i s výkonem poskytovaným PMRkou - záleží hodně na zisku přijímací antény, abys tam měl signál dost vysoko nad úrovní šumu neboli ty sám musíš mít tolik výkonu, aby tě "ty vostatní nepřeřvávali" ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

Dostal se mi do rukou pozemní link někde na 10G, který se 120cm parabolama dělal 60km se 2mW!!! Ale to vysílání mě zajímá i z jiných profesí. Když jsem byl 17. 11. na Národní, ČT měla na režijní dodávce parabolu pro přímý přenos. Ale zase když u nás byly OVM, z režijní dodávky posílali výstup do tamavomodrého Transporteru s nápisem O2. Odtud měli kabel někam na střechu divadla. Co bylo tam, nevím.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od PavelFF »

Na benzinkách či bankách bývalo zařízení Hughes. Hughes net. Výkon vysílače bude spíše v řádu wattů. Nenašel jsem technické údaje, ale občas píšou o transmitteru 2W.

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od kulikus »

Arecibo v Portoriku je taková zvětšenina pro příjem dat a signálů z kosmu. Nastavitelné uchycení Feederu mělo 900 tun. Vysílal na 430MHz pulzy 2us/7MW.
Přínos - The Arecibo Message Decoded
Arecibo answer
Naposledy upravil(a) kulikus dne 19 pro 2021, 15:06, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od PavelFF »

mi-ro píše:Dostal se mi do rukou pozemní link někde na 10G, který se 120cm parabolama dělal 60km se 2mW!!! ....
U nás platí předpis, který wifináři převážně nedodržují, že v 10GHz je povolen vysílací výkon do antény 2mW., tj 3dBm.
Například na stránkách firmy Racom je výpočetní tabulka, která ti spočítá přijímané úrovně a předpokládané doby výpadků pro různé antény, šířky pásma, modulace, přenosové rychlosti, vzdálenosti,...
Například v pásmu 17GHz zase platí - wifináři ignorovaný - předpis, že součin výkonu zařízení a zisku antény (EIRP) nesmí překročit 20dB.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#9 Příspěvek od xsc »

mi-ro píše:Dostal se mi do rukou pozemní link někde na 10G, který se 120cm parabolama dělal 60km se 2mW!!! Ale to vysílání mě zajímá i z jiných profesí. Když jsem byl 17. 11. na Národní, ČT měla na režijní dodávce parabolu pro přímý přenos. Ale zase když u nás byly OVM, z režijní dodávky posílali výstup do tamavomodrého Transporteru s nápisem O2. Odtud měli kabel někam na střechu divadla. Co bylo tam, nevím.
Využívají se růžné možnosti. Klasické SNG to posílá přímo na satelit a další parabolou si to pak ze satelitu přebírá ČT na Kavkách. Jenže ve městě vždycky nemáš výhled na jih (a taky nemusí být dostatek vozů), tak lze využít i O2 nebo ČRa. Buď mikrovlnou nebo pevnou linkou k nim a pak po kabelu/IP dál.

Odpovědět

Zpět na „Satelitní technika a dekódování“