nabijacka Bosch AL 1450 DV

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
devilstar
Příspěvky: 33
Registrován: 31 bře 2004, 02:00

nabijacka Bosch AL 1450 DV

#1 Příspěvek od devilstar »

Zdar hosi. Prerobil som NiMH bateriu na akkuvrtacke Bosch na LiOn clanky. Origo bateria mala 14,4V. Teraz som dal 4ks Lion clankov + bms dosku. Musim prerobit aj nabijacku? Ta ma oznacenie Bosch AL 1450 DV. Ak ano, aky sposobom? Dakujem velmi pekne za pomoc.
Obrázek

Uživatelský avatar
teufel
Příspěvky: 355
Registrován: 09 úno 2017, 01:00
Bydliště: Na dohled od Spolany

#2 Příspěvek od teufel »

Ano. Nejjednodušší je koupit u číňana adaptér 16,8 V s omezením 1 A. Mám to také tak

Uživatelský avatar
devilstar
Příspěvky: 33
Registrován: 31 bře 2004, 02:00

#3 Příspěvek od devilstar »

Myslis takyto adapter napasovat namiesto povodnej elektroniky v nabijacke?
https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 262551"%7D
Obrázek

Uživatelský avatar
teufel
Příspěvky: 355
Registrován: 09 úno 2017, 01:00
Bydliště: Na dohled od Spolany

#4 Příspěvek od teufel »

Ano, přesně tenhle. V baterii jsem vyměnil 12 NiCd za 4 Li-ion, jsou tam bez jakékoliv elektroniky - nemám to na práci, ale na bastlení a na doma, když je potřeba sem tam něco vyvrtat nebo přišroubovat. Snad dokážu odhadnout, kdy baterka slábne a dám ji nabít. Z baterky je vyvedený modelářský "servisní" konektor JST, přes který baterku nabíjím. Původní nabíječku nepoužívám. Adaptér 16,8 V je zapojený do krabičky s balancérem, na který je přes servisní konektor připojena baterie. Vylepšil jsem to modulem na měření napětí jednotlivých článků a celé baterie, třeba tímto:
https://www.aliexpress.com/item/32908954664.html
Udělal bych fotku, ale mám to na chatě.

Uživatelský avatar
devilstar
Příspěvky: 33
Registrován: 31 bře 2004, 02:00

#5 Příspěvek od devilstar »

pri nabiti baterie ten adapter 14,4V/1A tlaci do baterie stale az pokial nevytiahnes bateriu z nabijacky? ci odpojenie nabijania si osefuje BMSka?

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“