Chytrá domácnost z činy.

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BigSandy
Příspěvky: 745
Registrován: 28 črc 2015, 02:00

Chytrá domácnost z činy.

#1 Příspěvek od BigSandy »

Zdraví Vás.
Jakou mate zkušenost s čínskými komponenty pro chytrou domácnost, co se dají koupít na ali a banggood?
Třeba takové chytré zásuvky, vypínače, žárovky od BlitzWolf, Sonoff, atd.
Už jsem několikrát uvažoval, ale nechat si něco takového furt pod napětím, docela mně to odrazuje.

Uživatelský avatar
bdn
Příspěvky: 436
Registrován: 16 led 2020, 01:00

#2 Příspěvek od bdn »

No ono se to valí ze všech stran IoT, Industry4.0, SmartBuildings... Je to bussines, jako každý jiný... Je třeba si udělat sám rozvahu, co vlastně na současném stavu chci "vylepšit".

Uživatelský avatar
macmanCZ
Příspěvky: 79
Registrován: 18 dub 2013, 02:00

#3 Příspěvek od macmanCZ »

na rovinu špatnou.. Nejen že kvalita odpovídá ceně, ale jako vždy u všeho čínskýho je mnohem větší problém sotware.. Takže pokud ti stačí ovládat appkou světla a říkáš tomu chytrá domácnost, tak OK...

Na rovinu jsem to zahodil a koupil v IKEA.. Někde jsem dal komplet řízený světla, do některých světel jsem dal chytré žárovky, propojil s reprákama, čekají mne ještě žaluzie.. atd..

Můžeš řídít žárovky jednotlivě, nebo více najednou, můžeš použít chytré zásuvky na nechytré spotřebiče, pohybová čidla..

A hlavně...

Pokud řekneš že chceš teplou bílou, tak i RGB žárovky mají naprosto stejnou teplotu barvy.. Mají to prostě vychytaný..

macman

Uživatelský avatar
pauls
Příspěvky: 90
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

#4 Příspěvek od pauls »

Já používám Sonoff a bez problémů. Všechno funguje jak má. Je fakt, že to používám jako doplněk řízení domu který je primárně na PLC. Na druhou stranu, automatizace domu není jen o světlech a roletách a myslím, že duše bastlíře se víc vyřádí na tom Sonoffu.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#5 Příspěvek od Mysteri »

Som zvedavý, hádam, že to je už iba otázka niekoľkých mesiacov, keď sa na trhu objaví ,,chytrý hajzlík" :evil: Z kresla pred TV cez WiFi zadám impulz, pricupitá WC misa, ktorej ramená ma nadvihnú, stiahnu mi gate a posadia. Po vykonaní mi spraví očistu a masáž prdele, natiahne gate a posadí späť na kreslo pred TV..... :roll: A keď vypadne elektrika, tak sa pos.riem !
Ku.va, ľudia, to ste už tak leniví vstať k oknu, ručne manipulovať so žalúziami, vstať a stlačiť vypínač osvetlenia atď :?: Keď padne sieť, tak zahyniete....

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#6 Příspěvek od Hydrawerk »

Asi jsem starej, ale ve svým domě bych chtěl nanejvýš klimatizaci a automatický plynový kotel. Světlo, hudbu, rolety nebo televizor chci ovládat rukama a né mobilem ani hlasem. RGB žárovky bych koupil leda do nějakýho divadla, nebo snad do čajovny...
Naposledy upravil(a) Hydrawerk dne 26 pro 2021, 17:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pauls
Příspěvky: 90
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

#7 Příspěvek od pauls »

S tím záchodem je to zajímavý :-)
Co se týče rolet- když ono je to o něčem jiném. Pokud nechci klimatizaci v baráku, musím se postarat o automatizaci stínící techniky, aby na základě teploty a dalších parametrů automaticky udržovali dobré klima. Takže nejde o lenost uživatele, protože prostě člověk není pořád doma...

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Hubert_79 »

Taky jsem starej. Tyhle věci mě nikterak nelákají.
"Chytrou" žárovku používá bratr, poněvadž částečně bydlí jinde. Tak má naprogramováno, že to večer svítí a vypadá že je jako doma.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#9 Příspěvek od Mysteri »

No, ale na ,,falošnú prítomnosť" sa používalo časové relé. Na to netreba ,,chytrolínový mobil" a aplikácie......

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Hubert_79 »

Tak proč se zas crcat s nějakým relé, že... Taky můžeš říci, že se dřív svítilo petrolejkou a jezdilo s koňmi, nač tedy elektřinu apod.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#11 Příspěvek od Mysteri »

pauls píše:...Co se týče rolet- když ono je to o něčem jiném. Pokud nechci klimatizaci v baráku, musím se postarat o automatizaci stínící techniky, aby na základě teploty a dalších parametrů automaticky udržovali dobré klima. Takže nejde o lenost uživatele, protože prostě člověk není pořád doma...
No, ale kto chce mať byt v modernistickom štýle automatiky, tak má isto to málo peniažkov na klímu.... Mimochodom, už je toto aj dobré téma pre filmové horrory. Dokonca, už aj slovenská kinematografia natočila jeden (úbohý) videofilm, a holoúdna dva.... Skrátka, je to celé blbosť. Zhovadilosť. Ide iba o to, byť moderný, luxusný, ale v prípade signálového (nie to ešte energetického) Black Outu toto všetko padá. Nejde voda, nejde nič. A poruchovosť týchto ,,pomáhačov lenivých" je istá. Mám mať niečo, čo budem vymieňať každé 4 - 5 roky???? Za drahý peniaz, len pre to, že som ,,ovca"? Radšej budem hýbať kostrou k vypínaču, oknám, žalúziam, dôjdem na hajzlík, a za ušetrené si kúpim pekné knižky, alebo LP, prípadne vycestujem do krajín, ktoré som chcel navšťíviť..... :wink: Skrátka, pod zástierkou svojej lenivosti nebudem podporovať čínsku poruchovosť.... Asi blbo napísané, ale dúfam, že to niekto pochopil.... :|
Naposledy upravil(a) Mysteri dne 26 pro 2021, 20:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#12 Příspěvek od mikollar »

Mysteri píše:No, ale na ,,falošnú prítomnosť" sa používalo časové relé. Na to netreba ,,chytrolínový mobil" a aplikácie......
Ale preco si to nezjednodusit ked sa to da:)

Ja pouzivam toto na vianocne osvetlenie
https://shelly.cloud/products/shelly-pl ... on-device/

Staci to vrazit medzi zasuvku a predlzovacku, nezabera to skoro ziadne miesto, nastavit cas a hotovo. Teda ja tam mam naviac nastavene zap vyp podla zapadu slnka

+ nejake dalsie veci od shelly, ale mam v tom preflashnuty FW na ESPhome + home assistant na ODroide

Pouzivam to vacsinou na veci ktore sa opakuju, kde sa da nastavit automatika.

Podla mna to nema zmysel pchat k svetlam a na podobne veci, kde si to viem zapnut pekne kasicky po starom vypinacom.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Hubert_79 »

Mysteri píše:Asi blbo napísané, ale dúfam, že to niekto pochopil.... :|
Já tě do jisté míry chápu. Ovšem na druhou stranu - být za každou cenu proti jakémukoli zjednodušení života? Jsou věci, které bych "tomu" taky nesvěřil. Řekněme nějakou jako kritickou infrastrukturu nebo tak. No a blbá žárovka, co se v 18:23 rozsvítí, do doby třeba 23:26 svítí s random přerušeními na 15 minut? Proč ne.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#14 Příspěvek od Mysteri »

Hubert_79 píše:Tak proč se zas crcat s nějakým relé, že... Taky můžeš říci, že se dřív svítilo petrolejkou a jezdilo s koňmi, nač tedy elektřinu apod.
A na blikátko z LED netreba dva tranzistory, ale rovno procesor...... Podľa Teba... :lol:

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Hubert_79 »

Nevím, nemám potřebu takové cajky lepit doma na koleně; tím spíš, když je k dispozici hotové a funkční řešení.
Vidím ale, že se raději budeš trefovat a vysmívat, než se na úrovni bavit. Tak prosím, ale beze mě.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“