Digitální posuvka Mytutoyo nejde

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

Digitální posuvka Mytutoyo nejde

#1 Příspěvek od starecd »

Mám tuhle posuvku delší dobu, ale včera jsem zjistil, že nejde zapnout.Dnes
jsem všechno vyčistil, jedinou chybu, která jde vidět je už asi zmizlý nástřik vodivé gumy na tlačítkách.Jinak nevím co s tím, poradí někdo?
https://www.bo-import.cz/mitutoyo-posuv ... 348/?gclid

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Vymenit baterii?

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#3 Příspěvek od starecd »

To už jsem zkoušel, tu starou jsem měřil 1,38V a zkoušel v jiném měřidle, jede.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Málo, stříbro-oxidovej článek má novej naprázdno kolem 1,55V a ne každý zařízení je schopný ho vydudat úplně "dočista do čista", tj na koncový vybíjecí napětí 0,8V. Dej tý šupléře "funglofku", tj článek, kterej vyloupneš z blistru s vyznačeným datem ne starším jak rok (to je obvyklá skladovačka Ag-O článků). Cokoliv už rozbalenýho "ze šuplete" hoď za Alíkem ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#5 Příspěvek od konosuke »

postupuj podle návodu výše, nová tableta ! téměř najisto pojede, uvidíš
(proměř měřákem "pod zátěží" naprázdno dá falešné nereálné napětí)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Zrovna řeším českou šupléru Somet, co furt bliká displej. Vypadá to na baterku, je v tom GPA76, což je LR44 nebo SR44. Má 1,336V a už se jí nechce. Podivný je, že do zkratu na DM6335 ještě dává 40mA. Do baterky jsem pustil na asi 10 sek 2V/50mA, vylezla na 1,5V a pár minut to šupléře stačilo a pak zase začala blikat.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#7 Příspěvek od starecd »

Nemáte úplnou pravdu, mám dva knoflíky 1,53V, zkoušel jsem obě a nic. Rozdělal jsem posuvku a proměřil smd kondy a odpory, byly v pořádku, složil jsem hodím baterku a displej slabě zamihotal a zhasl. Moc se mi do toho nechtělo, ale rozdělal jsem ji znovu, vzal lupu a ejhle našel jsem 3studenty, propájel jsem opatrně, poskládal, hodil stejnou baterku a ejhle, jede jako nová(jen nezakřiknout).

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

Digitálky dostávaj na zadek pokud se používají u mašin, kde teče chladící emulze proudem. Ten aerosol vleze všude a asi není úplně neutrální a časem žere.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#9 Příspěvek od konosuke »

Nemáte dojem že knoflíkovej článek se dá naládovat z tlustého buřtu R20
1.5V ? to se dělalo v el.hodinkách, kalkulačkach a fotopřístrojích v dobách
centrálně plánovaního nedostatku čehokoliv :wink:
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#10 Příspěvek od mi-ro »

Ne. A když, tak jen částečně a na krátkou dobu. Naopak jsem jich viděl spousty takto explodovat.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#11 Příspěvek od kevin_mitnick »

mi-ro píše:Ne. A když, tak jen částečně a na krátkou dobu. Naopak jsem jich viděl spousty takto explodovat.
Ja je takhle spousty zachranil a prodlouzil jim zivot. Akorat se z toho tlustyho burtu museli ladovat pres odpor a dlouho. Ja nabijel na laboratornim zdroji s nastavenym napetim 1,6V a proudovym omezenim na 5-10mA. Ono to nebylo doopravdy nabijeni, ale slo tak baterky do znacne miry regenerovat a vratit jim castecne kapacitu.

Jo, dnes by mne to ani nenapadlo delat, ale tenkrat kdyz jsem musel shanet na baterku do hodinek bony a jeste jit do Tuzexu v krajskym meste...

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od robo »

Tam kde pod nebem prodávali digitálky tak měli i baterky. Po nabíjení se i hezky nafoukla a občas se už na výšku nevlezla kam měla. A když explodovala tak to byla taky pěkná prda. Tenkrát dřevěný kolíček, do něj z každé strany hřebík a hned byl držák baterie.

Uživatelský avatar
Jurik-EB
Příspěvky: 206
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: Rožnov pod Rad.

#13 Příspěvek od Jurik-EB »

Nemocí digitálek (hodinky i posuvná měřidla) je cín. Ano, opravil jsem desítky digitálek a čtyry posuvky a to tak že jsem opatrně přepájel pasivní prvky uvnitř digitálek nebo posuvek. On ten cín u nich časem praskne a vytvoří tak studený spoj který místy šlape a místy nešlape podle teploty okolí.
Rada:
Opatrně rozebrat, přepájet pasivní prvky, nejlépe pod lupou s osvícením, gumové kontakty přetřít tužkou s měkkou tuhou, mírně napružit kontakty k baterii, lehce očistit, opatrně posuvku poskládat.
Jeden čas jsem také dobíjel normální baterie do digi posuvky a to z tužkové baterie která měla jen 1,3V a věřte že posuvka jela celý měsíc bez vypnutí, a po dalším nabití opět další měsíc. Potom jsem si na aliexpresu koupil za babku 40 ks baterek takže už necítím nutnost baterky znovu oživovat.Zatím jsem z těch 40ti ks upotřebil 7 ks za 5 let činnosti.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#14 Příspěvek od starecd »

EKKAR: blbé je, že nikde nemůžu sehnat ucelenou objednávku na silver-oxid baterie AG10,12,13, AG1,3,4, někde jsou jen "šuplérové" jinde zas jen "hodinkové".

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#15 Příspěvek od starecd »

Teď jsem narazil na komplet sortiment, ale Maxelly se mi zdají nějaké móóc levné oproti Vartám.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“