ChangHong LED39B2510IS- nejdou žádné vstupy

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jirika
Příspěvky: 132
Registrován: 30 čer 2021, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

ChangHong LED39B2510IS- nejdou žádné vstupy

#1 Příspěvek od jirika »

Zdravím Všechny a přeji šťastné a veselé Vánoce a vše nej v roce 2022.

A teď k problému. Dostala se mi do rukou tahle TV:ChangHong LED39B2510IS.
Problém je v tom, že nehraje. Normálně ji zapnu , ale po připojení jakéhokoli vstupního sig(HDMI,scart je atypický ve tvaru HDMI, USB).Nic nepřehraje.
TV byla provozována v paneláku ,asi přes anténu. Jelikož je to DVB-T, takže dnes nic nechytne. Po připojení signálu do HDMI ,ho TV ani nedetekuje.
Po připojení Flesh Disk do USB, TV zobrazí jen hlášku,že se připojila fleska, ale neprohledá ho.
Kontroloval jsem napětí, na konektoru má podle popisu 3x12 V, několikrát GND.Kondy jsem prověřil na ESR, měly by být ok, na zdrojové i MB desce.
Normálně můžu listovat a nastavovat v menu, i vstupní sig, ale TV není schopna detekovat vstupní sig.
Ovladač nereaguje na TV(ale po vyčištění) na něm bliká Led, takže asi funguje, nevím jestli patří k této tv. Je to pozůstalostní TV, takže jiný ovladač nebyl nalezen.Na stránkách výrobce jsem stáhnul Firmware podle sériového čísla s koncovko bin. Po vložení flesh a požadavku, že chci aktualizovat , se TV vypne do stand-by a nic se neděje.

Připadá mi to , jako po zásahu bleskem, kdy odešel vstupní modul, ale v paneláku ,mi to moc nepřijde jako reálné. Všechny vstupní konektory směřují do procesoru, tak si myslím, jestli v něm bude vada. Ale TV se chová jakoby v pořádku.

Může mi někdo poradit jak dál?
Přílohy
IMG_20211226_150103.jpg
IMG_20211225_222154.jpg
IMG_20211225_221546.jpg
IMG_20211226_150117.jpg
IMG_20211226_154845.jpg

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Vyhodit, je to čínský šrot. Případná výměna M-boardu nerentabilní a vzhledem ke stáří asi nesehnatelný.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#3 Příspěvek od jardafiala »

Třeba vyrobit křížence, už jsem to tu popisoval - najít datashit k panelu, vzít jinou funční hlavní desku a zkontrolovat zapojení LVDS případně přeházet piny a ze dvou je jedna....přece jen 39 panel je škoda vyhodit ne?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

No, tak to by musel napsat, co je tam za panel. Jinak zbytek asi vyhodit, nerentabilní na opravu, ale jen na to předělání.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#5 Příspěvek od dj_Paul »

nebo tam naroubovat něco takovýho?
https://www.aliexpress.com/item/32862667961.html

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od robo »

To není windows že ti vyskočí nabídka a zeptá se co udělat. Pokud je na HDMI něco připojeno tak se musíš přepnout na daný HDMI port. To stejný u usb. Zkus tovární nastavení. U mé telky s androidem když koukám třeba na DBV T2 a připojím na HDMI 1 něco tak telka dělá že nic se nepřipojilo, musím se na HDMI 1 přepnout.

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od fogovic »

dj_Paul píše:nebo tam naroubovat něco takovýho?
https://www.aliexpress.com/item/32862667961.html
hej dídžej paľo ..
ty vole ty chces z toho udelat turbodmychadlo snad, vole

Uživatelský avatar
jirika
Příspěvky: 132
Registrován: 30 čer 2021, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#8 Příspěvek od jirika »

Když připojím něco do HDMI , tak se mám správně na něho připojit. Jenže když se snažím na něho přepnout , tak kurzor na něho najede, ale potvrzení nefunguje.
Jediný funkční port zůstal PC VGA. Po připojení VGA z NTB, se TV sama přepne a najede obraz , co je na PC monitoru a funguje. Jenže ,když jsem pustil na NTB video , tak video jelo i na TV. Ale asi po 10 min(pravděpodobně po zahřátí video modulu v TV ) ,začal obraz poskakovat. Takže je nejspíš vadný Main Board celý, i když přežil jen VGA vstup.

Kde by se dal sehnat Main Board. Nikde ho nemůžu najít. Typ MB je asi na čtvrté fotce. Na Ali ani jinde jsem nenašel. Kolik by asi stál. Nemá někdo náhradní z nefunkční TV?

Kdo poradí?
Skládat ze dvou různých TV jednu nebudu a nemám ani jiné Boardy.
Přílohy
IMG_20211226_150131.jpg

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od fogovic »

no smola.. nikde nie je .. takze telka do srotu ... nehodi sa nikam ani panel, sudiac podla konektoru pre panel... To by si musel sakra studovat a hlavne najst datasheet k panelu aby si tam pouzil nejaky iny mainboard

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

Tak ono by ale fakt stačilo jen napsat typ panelu a vědělo by se to hned. O stejnou desku by ještě mohl zavolat na pražské číslo 242 408 849, kde je zastoupení. Tyto se montovaly přechodně před deseti léty i u nás, ale po té době bych to spíše nahradil tím, co tady dal DJ_Paul.

Uživatelský avatar
jirika
Příspěvky: 132
Registrován: 30 čer 2021, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#11 Příspěvek od jirika »

Děkuji všem za reakci. Zkusím kontaktovat zástupce značky.

Pokud by někdo Board našel, mohl by se mi pak ozvat.

Všechno nejlepší v roce 2022. :lol:

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#12 Příspěvek od Ivan_01 »

môže to byť aj tým, že ten diaĽkový ovládač nieje k tomuto TV a TV nereaguje na potvrdenie tlačidlom OK? Skús použiť lokálnu klávesnicu na TV

Uživatelský avatar
jirika
Příspěvky: 132
Registrován: 30 čer 2021, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#13 Příspěvek od jirika »

Zkoušel jsem TV ovládat tlačítky na TV. Např. když jsem chtěl aktualizaci Firmware, tak jsem to normálně potvrdil tlačítkem na TV a reagovalo to jak mělo. Akorát protože TV poznala ,jen že byla zasunuta Flesh, ale už nezobrazila obsah ,tak to skočilo do StandBy..Takže jsem všechno ovládal tlačítky na TV , ale pokud nerozeznal na vstupu signál, nebylo co potvrzovat. VGA signál fungoval, ale po puštění videa,začal poskakovat šíleně obraz ,asi po zahřátí za 10 min.
Už to neřeším, jen sháním Board.

Uživatelský avatar
jirika
Příspěvky: 132
Registrován: 30 čer 2021, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#14 Příspěvek od jirika »

Tak oficiální zástupce značky ChangHong mi odpověděl, že danou desku nemá a prý mám hledat na Netu 8O :? :(

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Bud predat na suciastky (panel sa bude niekomu hodit) alebo kupit vrak s rozbitym panelom.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“