Čím budeme topit ?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#106 Příspěvek od doktor365 »

Kolik takových bylo kromě wawek, což není kotel? Systém jištění plamene byl na přívodu elektriky nezávislý, ale termostat ovládající ventil na elektriku byl i v těch nejstarších Destilách nebo Gasexech.
Joo gamatky měli naši, ty elektriku nepotřebovaly.
Naposledy upravil(a) doktor365 dne 01 led 2022, 00:28, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#107 Příspěvek od Crifodo »

samec píše:
Ale nepôjdu ani internety, ani bastlírna, ani bitcoiny... :roll:
už jsem ptal jednou, zajímalo by mě, kolik lidí je schopno udržovat alternativní datové spojení a la packet radio, na KV nebo v pásmu PMR atd.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#108 Příspěvek od PotPalo »

Viete si predstaviť novodobé dutohlavy bez chytrých telefónov? Ako pobehujú po ulici dokola ako splašené sliepky... :D
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#109 Příspěvek od kevin_mitnick »

doktor365 píše:Jirko nestraš, už jsem o tom taky četl a přemýšlel o záložním zdroji k plynovému kotli ,ale někde na několik desítek dní jak psali ,mi ta baterka nestačí :D .
Ja mam doma uz delsi dobu elektrocentralu na plyn. Funguje na zemni z potrubi a lze ji prehodit i na PB z flasky. Jedina nevyhoda je, ze nema automaticky start

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#110 Příspěvek od doktor365 »


Ja mam doma uz delsi dobu elektrocentralu na plyn. Funguje na zemni z potrubi a lze ji prehodit i na PB z flasky. Jedina nevyhoda je, ze nema automaticky start
O tom slyším poprvé.

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#111 Příspěvek od petula »

PotPalo píše:Viete si predstaviť novodobé dutohlavy bez chytrých telefónov? Ako pobehujú po ulici dokola ako splašené sliepky... :D
Miloš Zeman (znám ho z Prognosťáku a většinou jsem s ním nesouhlasil), kdysi prohlásil: "70% českého obyvatelstva jsou mentálně zaostalí alkoholici nechápající souvislosti dnešní doby". Konec citátu. Tato myšlenka ale nepochází z jeho hlavy. Milošek si jí "vypůjčil" od předního českého psychiatra. Nicméně myšlenka je to pravdivá. Většina idiotů potřebuje mobilek s aplikacema, který jim říkají, kdy mají vstát z postele, kdy se najíst, kdy a kudy jít do práce, do školy, do hospody. Kudy a jak se dostanou domů, kdy si mají pustit který TV seriál na vymývání hlavy. Když odeberete idiotovi jeho mobilek s aplikacemi, bude jak čerstvě vylíhnuté kuře, bude zmateně pobíhat sem a tam až nakonec zahyne.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#112 Příspěvek od Hubert_79 »

Neměl bys druhé lidi soudit podle sebe.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#113 Příspěvek od petula »

Jednoho dne v červnu 2021, brzy ráno přijel pracovník Pražské Plynárenské a bez jakéhokoliv předchozího avíza mi demontoval a odvezl plynoměr. Přitom erxistuje vyhláška, která nařizuje, že distributor plynu musí oznámit odběrateli montáž, demontáž nebo výměnu plynoměru tak, aby účastník o tom věděl alespoň 5 dní předem. Toto Pražská Plynárenská neudělala. K odebrání plynoměru nebyl důvod. Měl jsem vše zaplaceno. Při odebrání plynoměru jsem nebyl přítomen a neměl jsem možnost potvrdit koncový stav plynoměru. O jeho odebrání jsem se dozvěděl až později z lístku v poštovní schránce. Naštěstí bezpečnostní kamera zaznamenala celý incident. Podal jsem stížnost. Po 2 měsících šetření mi Pražská Plynárenská napsala dopis, že k odebrání plynoměru došlo "omylem" a že mi jej opět zdarma namontují. Jenže se ukázalo, že to nebude tak jednoduché. Odebráním plynoměru totiž skončila ze strany distributora plynu Smlouva o připojení k distribuční síti. Před montáží plynoměru by bylo nutno podepsat smlouvu novou. To ale nebylo možné, protože se ukázalo, že plynobudka a distribuční síť na ulici nesplňují bezpečnostní požadavky. Chybí hlavní uzávěr plynu. Ačkoliv tedy distributor odebral plynoměr a tím papírově došlo k odpojení od distribuční sítě, fakticky plynobudka je dál napojena na plyn a odpojit od plynu ji jen tak nelze. Pražská Plynárenská mi nabídla, že se mnou uzavřou smlouvu, v rámci které mi za 40 tisíc Kč poradí, kde na ulici mám vykopat jámu a jak namontovat uzávěr plynu. To není vtip, to je fakt. Pochopitelně jsem takovouto ptákovinu odmítl. Letos tedy topím koksem a dřevem, naštěstí mám v domě kotel na koks.
Očekávám co se bude dít dál, protože když pracovník Pražské Plynárenské v červnu 2021 odebíral pluynoměr, poničil dvířka plynobudky. Ty pak už nezavřel. Následně , někdy později plechová dvířka někdo ukradl. Pražská Plynárenská mi v létě dodatečně, po odebrání plynoměru účtovala ještě Kč 9000, za spotřebu plynu od března do června. Jak se plyn spotřeboval, když 1.března byl v domě pro poruchu demontován plynový kotel a žádný jiný spotřebič v domě nebyl a není, to Pražská Plynárenská nevysvětlila. Jediným vysvětlením může být, že na přívodu v plynobudce je závada a uniká plyn. V polovině prosince 2021, asi 40 minut před půlnocí, bezpečnostní kamera zaznamenala člověka, který z ulice cca 5 minut něco dělal v plynobudce. Přišel pěšky , cosi dělal ve tmě v plynobudce a pak zase odešel. Oznámil jsem to místnímu úřadu a Pražské Plynárenské. Ze všech stran je ticho, žádná odpověď. Myslím, že i v budoucnu budu topit dřevem a koksem. Ačkoliv, koks, který se nyní prodává je polský a kvalita je horší než měl československý koks v 70tých letech minulého století.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#114 Příspěvek od keemo »

Tak penez je dost podle tech inzeratu ktere tady zverejnujes :D

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#115 Příspěvek od Hill »

Podej trestní oznámení dřív, než to udělá distributor plynu, jestlis těch 9 tisíc ještě nezaplatil. Hlavně proto, že bez plynoměru ti nemůžou doúčtovat ani nějaký únik.
Čím víc toho máš, čím můžeš doložit svá tvrzení, tím líp.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#116 Příspěvek od Crifodo »

Toho člověka před půlnocí to chtělo občansky zadržet
https://cs.wikipedia.org/wiki/Zadr%C5%B ... el%C3%A9ho
protože bylo důvodné podezření, že manipulací s přípojkou plynu mohl způsobit rozsáhlý incident a ohrozit životy a majetek. Úniky plynu jsou svinstvo. Orgáni by museli být jedině vděčni.
Doporučuji podat trestní oznámení.

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#117 Příspěvek od petula »

Těch 9000 jsem už zaplatil. Poslal jsem nejprve námitky proti faktuře, ale ještě před tím, než mi Pražská Plynárenská stačila odpovědět (po 6 týdnech), že jejich faktura je v pořádku, už mi mezitím přišel vymahačský, výhružný dopis od jejich dceřinné firmy pro vymáhání pohledávek. Protože v soudním sporu proti Pražské Plynárenské je to téměř bez šance, tak jsem těch Kč 9000 zaplatil a naopak odmítl jsem podepsat novou Smlouvu o připojení k distribuční síti. Pomyslný "míč" je nyní na Pražské Plynárenské, která má přípojku bez uzávěru a není schopna plynobudku odpojit :D :D Týdny, které následovaly na podzim (zdražování plynu), jen ukázaly, že jsem udělal dobře. Navíc to je stále riziko dodávek plynu z Ruska vůbec. V červenci, jsem nakoupil do zásoby 4 tuny dřeva a v září 20 metráků koksu. Zatímco Pražská Plynárenská, když mi odpojila plynoměr, tak mi jejich pracant hned hodil do schránky lístek s odkazem na nějakou jejich firmu, která mi prověří mé plynové spotřebiče a vydá mi za balík peněz potvrzení, které prý musím mít pro opětovné připojení k distribuční sti. Jaksi jm nedošlo, že u mne na domě je bezpečnostní kamera a není tam jen tak "na parádu" a že v domě mám kotel na koks. :D

A čím budeme topit do budoucna? Myslím, že za 10 let už budou zimy v Česku tak mírné, že většinou nebude potřeba topit vůbec. Třeba včera jsem netopil vůbec, dnes také netopím a mám tu 19°C. To stačí. Chce to především zateplit dům, vyměnit okna za trojskla a dobře promyslet izolace.
A jestli stavíte nebo rekonstruujete nový dům, věřte, že zdi, jak se stavěly před válkou (cihlová zeď mezera druhá cihlová zeď) jsou mnohem lepší z pohledu tepených ztrát, než dnešní ytongy s polystyrenem navrch.

Crifodo: záznam toho pachatele jsem předal orgánům...
keemo: inzeráty ještě nezaručují příjem. K tomu musí být také kupující.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#118 Příspěvek od Celeron »

doktor365 píše:

Ja mam doma uz delsi dobu elektrocentralu na plyn. Funguje na zemni z potrubi a lze ji prehodit i na PB z flasky. Jedina nevyhoda je, ze nema automaticky start
O tom slyším poprvé.
Když šly v osmdesátkách přebastlit Šády 120 na PB, tak proč by to samý nešlo na centrále? Akorát si nějak nedovedu představit, jak se bez vodního "topení" dokáže udržet nezamrzlej redukčák. I když centrála proti Šádě bude potřebovat odpařovat podle poměru výkonu podstatně míň.
A ve velkým provedení to má dnes jako bioplynovou kogeneračku (železnou krávu) pomalu každá druhá velká zemědělská společnost.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#119 Příspěvek od konosuke »

PotPalo píše:Viete si predstaviť novodobé dutohlavy bez chytrých telefónov? Ako pobehujú po ulici dokola ako splašené sliepky... :D
nepřeháněj...bez telefonu neuděláš bankovní převod, nájem, inkaso...
málemže nenakoupíš v marketu rohlíky, to je cena za "pokrok" spokojen ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#120 Příspěvek od p32 »

konosuke píše:...bez telefonu neuděláš bankovní převod, nájem, inkaso...
Asi někdo přehání, k nákupu jsem telefon ještě nepoužil, natož k bankovnímu převodu, úhradě nájmu či inkasa. A ještě žiju i když jeden "odborník" tu předpovídal hromadu mrtvých do Vánoc, když se nenechají naočkovat proti Covidu.

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“