K: Redukce/adapter N Male to N Female

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ok2slc
Příspěvky: 29
Registrován: 03 zář 2016, 02:00

K: Redukce/adapter N Male to N Female

#1 Příspěvek od ok2slc »

Zdravím,

koupím 2ks redukcí/adaptorů N Male to N Female.
Ne, opravdu jsem se nespletl, de facto se jedná o jen hodně krátké prodloužení. Precizní provedení vítáno!

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Mikras »

Ahoj, před časem jsem v práci řešil poškozený N konektor na radiotesteru. Někomu se podařilo našroubovat tam PL-ko. Vnější závit mají stejný a odnesla to dutinka. Oprava cca 5000,-
Zašel jsem v Praze k Raslovi, jestli by tu prodlužovací redukci neměli, tam to našli v katalogu a objednali je.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#3 Příspěvek od fredis »

Jaká je kvalita těch konektorů? Podle obrázků BNC co jsem koukal se to jeví jako šunt z Číny a ty ceny tomu i odpovídají.... Ale nějak to asi fungovat bude.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Mikras »

Tohle ale nejsou BNC. Mají určitě různé dodavatele na různé konektory a redukce, ale tyhle N redukce jsou slušný. Nakoupil jsem jich dost do práce i domů a nemám s nima problém.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#5 Příspěvek od fredis »

Vím že to nejsou BNC :wink: . Ale podle vzhledu je to z jedné fabriky. Proto ten dotaz.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
ok2slc
Příspěvky: 29
Registrován: 03 zář 2016, 02:00

#6 Příspěvek od ok2slc »

Mikras píše:Ahoj, před časem jsem v práci řešil poškozený N konektor na radiotesteru. Někomu se podařilo našroubovat tam PL-ko. Vnější závit mají stejný a odnesla to dutinka. Oprava cca 5000,-
Zašel jsem v Praze k Raslovi, jestli by tu prodlužovací redukci neměli, tam to našli v katalogu a objednali je.
Ahoj a děkuji, přesně pro stejné použití to sháním, protože si nechci časem zničit N-ka v přístroji. Jinak toto se používá u profi mašin https://blog.minicircuits.com/a-simple- ... source=rss, ale to je už zcela jinej level a vlastně i svět... 8-)

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od petula »

mám Suhner buďto přímý nebo zalomený N male - N female,
pak mám také N male na SO239 PL259 UHF female a opačně. Ty ale pouze přímé.
Jaký máte rozpočet?

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#8 Příspěvek od fredis »

U Rasla jsou za stovku. U tebe hádám tak x10 :wink: :lol: :lol: .
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
ok2slc
Příspěvky: 29
Registrován: 03 zář 2016, 02:00

#9 Příspěvek od ok2slc »

petula píše:mám Suhner buďto přímý nebo zalomený N male - N female,
pak mám také N male na SO239 PL259 UHF female a opačně. Ty ale pouze přímé.
Jaký máte rozpočet?
Zájem bych měl jen o ty přímé N male - N female. Pošlete mě PM s fotkou a cenou. Máte toho 2ks?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od Michal22 »

Tak on ten Huber-Suhner stojí nový 2000 Kč.
Ale co jsme měl možnost mockrát porotvnat kvalitu H-S proti třeba Amphenolu, tak je to úplně jiná liga.
Holt, H-S není běžná spotřebka...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
ok2slc
Příspěvky: 29
Registrován: 03 zář 2016, 02:00

#11 Příspěvek od ok2slc »

Michal22 píše:Tak on ten Huber-Suhner stojí nový 2000 Kč.
Ale co jsme měl možnost mockrát porotvnat kvalitu H-S proti třeba Amphenolu, tak je to úplně jiná liga.
Holt, H-S není běžná spotřebka...
AHA, tak vzhledem k tomu, že to mám opravdu na takové to "domácí žvýkání" do 3GHz a de facto se jedná o spotřebku u které počítám, že ji budu muset časem stejně vyměnit, tak takto pekelně drahé konektory opravdu nepotřebuji. Něco jiného by bylo, kdybych přes to chtěl hnát 1kW na Měsíc 8-). Rasel to jistí...

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od petula »

https://www.rasel.cz/redukce-n-v-n-z-p20211/
trošku kupeckých počtů v roce 2022 :D

prodejí cena Kč 96.- Z toho prodejce odvede DPH.
prodejní cena po odpočtu DPH: Kč 79.30
po odpočtu marže prodejce (minimum na přežití je marže 30%)
zůstává: Kč 61.- což je nákupní cena prodejce. V této ceně je zahrnuta doprava + prodejní cena distributora v Polsku.
Při větším nákupu více konektorů současně se doprava od distributora rozdělí na všechny konektory a řekněme, že na jeden konektor vyjde na Kč 9.-
Tedy prodejní cena konektoru od distributora je Kč 60.-
V ceně distributora je marže , opět 30%.
Tedy nákupní cena distributora od výrobce z Číny je Kč 40.- to jsou necelé 2 USD.
Výrobní fabrika v Číně musí též vydělat. Výrobce má klasicky nejmenší marži. Předpokládejme 10%. Tedy výrobní cena bude okolo 1.5 až 1.6 USD.
Za tuto cenu je konektor pouze hodnota kovu, materiálu. Až si ten konektor koupíte a necháte si přeměřit jeho vf vlastnosti, zjistíte, že to je čínský brak na úrovni kovové vodovodní armatury.
Když se zeptáte číňana, jaký je rozdíl mezi Vaší redukcí a touto armaturou https://www.hornbach.cz/shop/Sroubeni-k ... rtikl.html, odpoví Vám, že žádný, že to je to samé. Je to stejně velké, podobné a je tam stejně materiálu. Také to stejně tak funguje. :D Tomu se odborně říká "pragmatický přístup k problému".

Uživatelský avatar
ok2slc
Příspěvky: 29
Registrován: 03 zář 2016, 02:00

#13 Příspěvek od ok2slc »

Ale já přece toto nijak nerozporuji. Já jen hledám rozumný poměr mezi cenou a výkonem pro použití s měřákem do 3.2GHz, kde špičkový PEP výkon může dosahovat dokonce i 20dBm :D.

A zatím jste mi stejně neposlal Vaši nabídku, takže ani nemohu posoudit zda je pro mě z tohoto pohledu zajímavá...

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“