HP LaserJet P2035 problém se zapékací jednotkou

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

HP LaserJet P2035 problém se zapékací jednotkou

#1 Příspěvek od soucek »

Závada této tiskárny původně spočívala v opravě fixační jednotky RM1-6405. Bylo potřeba vyměnit gumový(oranžový válec) a fixační (teflonová) fólii. Vše proběhlo bez problému, topné tělísko jsem očistil od zbytku starého maziva a nanesl malinko nové silikonové vazelíny, specíálně k tomu určené. Nakonec jsem oba válce odmastil a vše poskládal zpět. Tiskárna začala opět bezchybně pracovat. Po týdnu používání a výtisku cca 500 listů A4 začala muchlat papír, v současnosti již prakticky žádný pecí neprojede. Po demontáži jsem zjistil, že fixační fólie stojí na místě a gumový válec se po ní jen obtížně smýká, místo aby ji odvaloval. Nepomáhá žádné čištění ani odmaštění. Nevím co se tedy stalo, je vadný ten válec, fólie nebo obojí...
Pivo lahvový....a půl je hotový.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

Otazka je zda jsi tim odmastenim nespustil proces nejakeho naleptani...

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#3 Příspěvek od soucek »

A co možná kvalita nových dílů ? Zakoupeno na tuzemském nejmenovaném e-shopu s náhradními díly pro tiskárny.
Pivo lahvový....a půl je hotový.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Slabo si to namazal.

Je tam dost velky tlak a teflonovy povrch folie aj silikonovy povrch valca je klzky. Takze trenie druhej strany folie (ta nie je hladka) o teleso musi byt minimalizovane. Mazem aj tie plastove koncovky, ktore zaistuju foliu na oboch koncoch.

Pred zlozenim potocim foliu rukou, musi to ist lahko.

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#5 Příspěvek od soucek »

Pod tu fixační fólii jsem nanesl odhadem něco přes 0,5g silikonové vazelíny, tak jak je doporučeno. Pokud chci otáčet ručně samotnou fólií na topném tělese, tak to jde zlehka
Pivo lahvový....a půl je hotový.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Vazelina bola k tomu dodana? Ulozenie pritlacneho silikonoveho valca je vporiadku na oboch stranach? Niekedy to byva vydrate.

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#7 Příspěvek od soucek »

Ano, vazelína koupena u téhož prodejce.
Pivo lahvový....a půl je hotový.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“