Přenos fotografií z foťáku SONY přes USB do WIN 10.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od jjilek »

Naštěstí někdy lze použít ovladače z Win7 pro Win10. Pomohl jsem si zatím u starších tiskáren od HP.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Na tlaciarne a skenery funguju v 32-bitovych Windows 10 drivery uz od XP. Pri ostatnych zariadeniach to neplati. Vseobecne vo Windows 10 funguju drivery od Visty, samozrejme musi sediet architektura (32-bit vs. 64-bit).

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od jjilek »

rnbw píše:Na tlaciarne a skenery funguju v 32-bitovych Windows 10 drivery uz od XP. Pri ostatnych zariadeniach to neplati. Vseobecne vo Windows 10 funguju drivery od Visty, samozrejme musi sediet architektura (32-bit vs. 64-bit).
To ale neplatí pro starší zařízení od HP,např. pro HP LJ 6P nebo HP PSC 950. Tam jsem musel do Win10 něco překopírovat z W7. Přitom HP PSC 950 se mi jeví již dlouho jako slušný skener a zejména levnější fototiskárna bez nutnosti fotografických zásobníků. Je to ale věc názoru.
Bohužel Sony se mi nepodařilo ve W7 najít, i když přes usb připojený foťák v nich jede.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#19 Příspěvek od dobrman »

jjilek píše:.... Najde se u někoho starý SW nebo je možno použít nějaký jiný?.....
tohle jsi zkusil? jsou tu i starší verze.....
https://playmemories-home.software.info ... ownloading
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od jjilek »

To dobrman:
Dík za tip, To by mohlo jít, zkusím.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#21 Příspěvek od EKKAR »

S "hápéčkama" jsou vždycky extra problémy - největší jsou s jejich komplovýma sestavama, protože mívají extra formáty mámoprken, do kterejch nepasujou všude jinde provozuschopný doplňkový karty nebo RAM "oplatky" - a když už se najde taková, která se "vleze", tak zas pro ni musí bejt extra driver odsouhlasenej "dy" - pod normálním od výrobce karty prostě nepojede ... a to nemluvím o problémech s kompatibilitou u jejich NTB, tam toho je 10x tolik - prostě co není výslovně origo "dy", to bez Boží a ďábelský síly ve vzájemný kombinaci nerozhejbáte ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Hubert_79 »

EKKAR píše:S "hápéčkama" jsou vždycky extra problémy
Jo. To jsem zjistil u jednoho kompu (nějaký tower s C2D); nemůže to mít napájení SATA rovnou ze zdroje, jako to mají všichni normální. Ne. Oni musí mít spešl kábl z desky, kde jsou konektory "SATA POWER". Ten kábl v tom byl jen jeden, takže jen disk a konečná. Pitomci.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od jjilek »

[quote="EKKAR"]S "hápéčkama" jsou vždycky extra problémy - největší jsou s jejich komplovýma sestavama, ...[/quote

A jak to souvisí s původním dotazem? :evil: :evil: :evil:
Jenom tady bliješ do vlákna kecy!
Naposledy upravil(a) jjilek dne 04 led 2022, 11:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od jjilek »

jjilek píše:To dobrman:
Dík za tip, To by mohlo jít, zkusím.
Vyzkoušel jsem pmhome_5501dl.zip.
Podařilo se jej nainstalovat ale je to napůl naprd. Po nějakých dalších volbách vyskočí okno s aktualizací, která samosebou nefunguje, protože je na 64 bitovou verzi. :(
Prostě SONY je úplný blbinec. Bohužel nejen na software, ale také na hw podporu, opravy jsou problémy. Jakmile se něco pokazí po záruce, je nejlepší jejich foťák vyhodit a koupit si od jiné značky. Už jsem měl dva ale jakmile se něco pokazí tak to stojí za ..
Už nikdy foťák SONY!

Prosím vlákno zamknout. Děkuji.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#25 Příspěvek od EKKAR »

jjilek píše:
EKKAR píše:S "hápéčkama" jsou vždycky extra problémy - největší jsou s jejich komplovýma sestavama, ...[/quote

A jak to souvisí s původním dotazem? :evil: :evil: :evil:
Jenom tady bliješ do vlákna kecy!
No já že tady biješ do Son Of moNkeY jak lev do mříže, ale že k tomu ještě připojuješ zařízení od výrobce, kterej si svojí "výhradní politikou" přivozuje taky nemalou kritiku dost okatě pomíjíš ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#26 Příspěvek od dobrman »

jjilek píše:.... Pokud zvolím mass storage, tak se nepřipojím......
Nevím, ale podle mě by se měl při tom nastavení foťák v PC tvářit jako např. fleška a měl by být vidět v průzkumníku, nebo TC apod., bez dalších programů....

To máš W10/32b?
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od jjilek »

dobrman píše:
Nevím, ale podle mě by se měl při tom nastavení foťák v PC tvářit jako např. fleška a měl by být vidět v průzkumníku, nebo TC apod., bez dalších programů....

To máš W10/32b?
Přesně tak. A foťák se při "mass storage" vůbec nenajde. Při "MTP" se najdou názvy nějakých nečitelných souborů. V tom je právě problém a můj dotaz. Ale to jsem již někde nahoře popisoval.

Uživatelský avatar
DavidM
Příspěvky: 34
Registrován: 18 pro 2016, 01:00

#28 Příspěvek od DavidM »

A zde jsi hledal?
http://playmemories-home.freedownloadsc ... m/windows/
Osobně bych ale přešel na 64bit...Pokud PC není hodně starý nic ti v tom nebrání.Tedy až na licenci.Ale klíč se dá sehnat v pohodě do 500Kč.

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#29 Příspěvek od marshal »

já používám TC na w10 a toto:
(funguje i na SONY WX350)
TotalComm a plugin Windows Media Audio 2 (předposlední v druhé tabulce).
https://www.ghisler.com/plugins.htm (Windows Media Audio 2 (MP3)1.4)
sice něco říká o VMP který nepoužívám, nevím jestli to upozornění je nutno akceptovat, zvažte to.

v TC konfigurace/možnosti/doplnky /konfigurovat wfx a najít stažený a rozbalený soubor, buď 32 nebo 64 bit
cit:
Pak se mezi síťovými připojeními zobrazí ikonka MediaAudio2, pod kterou bude váš připojený telefon v režimu "přenos médií".

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“