Chyby při tisku

3D tiskárny

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#16 Příspěvek od Celeron »

termit256 píše:Pricpava se ti tyska, nebo se plast nestiha tavit. To cvakani je ztrata kroku motoru extruderu, podivej se na nej a uvidis ze se netoci a preskakuje.
Je to jinak, to cvakání je přeskakování zubatice po filamentu. Jestli je na extrudéru krokáč Nema17, tak ten má síly dost, jen tak ho nezabrzdíš. Posnáš to že je zubatice zacpaná filamentem, musíš to vyškrábat třeba jehlou na šití.
Tohle přeskakování je častej problém hybridního Head Breaku. Po čase se vnitřní teflonová trubička ve spodní části, kde je největší teplota od Head Blocku, zdeformuje na průměr filamentu a ten pak drhne. Dost často se to taky stane špatnou montáží sestavy tryska, Head Block a Head Breaku. Je tam těsnění na kužel a ten zdeformuje konec teflonový trubičky. Když se mi to stane, tak na prasáka Head Break provrtám vrtákem (bez trysky) o průměru co je v jeho horní chladný části.
Pokud používáš nějaký sajrajt filamenty, tak se tryska může i zacpat, jak píše termit. No a to přeskakování se taky děje při tisku první vrstvy když je nedostatečná mezera mezi špičkou trysky a tiskovou podložkou.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Swarm23
Příspěvky: 2
Registrován: 18 pro 2021, 01:00

#17 Příspěvek od Swarm23 »

Děkuji za odpovědi a pomoc.
Ale problém se již vyřešil "sám". Utáhl jsem šroubky extruderu, ale asi až moc a praskl mi plastový kryt extruderu. Tak jsem objednal kovový, zkalibroval kroky a teď to tiskne jedna báseň :wink:

Ten plastový musel vymýšlet nějaký trouba.

Odpovědět

Zpět na „3D tisk“