Panasonic TX-P42G15E kontrolka 4x bliká

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
aldebaran
Příspěvky: 80
Registrován: 10 kvě 2007, 02:00

Panasonic TX-P42G15E kontrolka 4x bliká

#1 Příspěvek od aldebaran »

Zdravím,

Panasonic TX-P42G15E má tento problém. Po zapnutí tlačítkem se rozbliká zelená LED, ale TV nenaběhne do pohotovostního režimu. Místo toho se jakoby vypne a stále bliká červená LED 4x za sebou. Podle tabulky kódů to znamená "POWER SOS".
Můj dodaz zní: jak závažná je to závada? A má vůbec smysl vzhledem ke stáří přístroje (cca 10 let) shánět servis ?
Sestrojím téměř cokoliv, za předpokladu, že to nebude obsahovat tranzistor.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

aldebaran píše:Panasonic TX-P42G15E má problém .... má vůbec smysl vzhledem ke stáří přístroje (cca 10 let) shánět servis ?
Tak pokud se bavíš o servisu, tak si polož pár otázek. Jakou cenu má ta TV, za kolik ji prodáš funkční, kolik bude stát servis (pod 15 stovek nepůjde) a potom teprve za kolik se dá sehnat např. na bazoši stejně velká, funkční LCD např. z roku 2014-15.
Pokud to chceš spravit sám, jestli na to máš základní zkušenosti a chuť mimo času a místa pro opravu. Pokud ano, tak samozřejmě měřák a měření. Co jsem tyto TV spravoval, tak to můžeš sám spravit jen s minimálními náklady, ale spravit se to musí.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jezevec »

Už vidím, jak začátečník opraví plasmu.

Uživatelský avatar
jirika
Příspěvky: 132
Registrován: 30 čer 2021, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#4 Příspěvek od jirika »

Pokud má znalosti ,jak proměřit ESR kondů, diody a podobně, proč né a závada nebude ve vadném IO. Já sám jsem opravil video , kterému se ani nerosvitil display. Samozřejmě , nemám výbavu na demontáž SMT součástek, takže zvládnu jen klasiky.

Uživatelský avatar
aldebaran
Příspěvky: 80
Registrován: 10 kvě 2007, 02:00

#5 Příspěvek od aldebaran »

Ne, opravovat sám určitě nebudu. Spíše se mi jednalo o to jestli třeba někdo z vás už někdy neřešil podobný problém. Co jsem se díval různě na netu, tak tam se shodovali na tom , že závada může být způsobena např. proraženým kondenzátorem. Což by snad nemuselo stát majlant.
Samozřejmě, pokud by se z toho zakouřilo, tak bych se o opravě ani nebavil.
No našel jsem poblíž opravnu, zkusím tam zavolat, uvidíme.
Sestrojím téměř cokoliv, za předpokladu, že to nebude obsahovat tranzistor.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

Ono když se z telky zakouří, často to není tak hrozný jak vypadá. Ale závady a ceny oprav plasmy bývají v drtivé většině pro telku likvidační.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
aldebaran
Příspěvky: 80
Registrován: 10 kvě 2007, 02:00

#7 Příspěvek od aldebaran »

Tak jen pro info, v jedné opravně mi to odhadli na 7 - 10K . A z jiných dvou se mi pro jistotu ani neozvali. Chápu, že to není žádný kšeft a že asi není o co stát.
Žádného zručného elektronika bohužel osobně neznám, takže koupím novou TV.
Rozumějte, mi nejde o to, že bych nechtěl vydat peníze za novou TV. Já jsem prostě "staromilec" a nějak se mi příčí vyhodit věc, která by ještě mohla sloužit. Podle mě, tam prostě odešlo nějaké to "kurvítko" . No opravit si to nemohu, bo na to nemám znalosti. Tak aspoň mám čisté svědomí, že jsem v rámci svých možností udělal co se dalo :-)
S tím bych asi celou záležitost uzavřel.

Děkuji všem, kdo přispěli do diskuze.
Sestrojím téměř cokoliv, za předpokladu, že to nebude obsahovat tranzistor.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Keby si uviedol bydlisko, mozno by sa nasiel niekto, kto by sa na to aspon pozrel.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“