Příruby hadice s kulovými dosedacími plochami

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
eleferner
Příspěvky: 422
Registrován: 04 čer 2016, 02:00
Bydliště: Brno

Příruby hadice s kulovými dosedacími plochami

#1 Příspěvek od eleferner »

Zdravim vsechny, nevite proc maji priruby hadice z fotky kulove dosedaci plochy? Jinak vypadaji jako "lepsi" vodovodni hadice s G3/8 prirubami, nasel jsem je v pozustalosti. Uz jsem je par lidem ukazoval, ale nikdo nevedel.
Přílohy
Hadice.JPG

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Co se ti na tom nezda? Normalne se to pouziva. Proste dotahnes do sedla podobneho tvaru a je to. Nemusis tam davat zadne gumicky ktere nic nevydrzi. Treba v hydraulice se to vetsinou ani jinak nedela.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#3 Příspěvek od MiraSt »

Na vzduch.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Hlavně to díky tý kulový ploše těsní i při ne úplně dokonalým dodržení souososti spoje = když se vnitřní těleso vůči dotahovací převlečný matce trošku nakloní, nevznikne tak velký namáhání těsnění.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#5 Příspěvek od Radimosso »

Na radiátorech jsou taky... ale pokud spojuješ klasiku s těsněním, tak ten kulový nejde použít....

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Tohle je na Polyflex vysokotlakejch hadicích zcela běžný. Hydraulika i tlakový plyny.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#7 Příspěvek od MiraSt »

Radimosso píše:Na radiátorech jsou taky...
Když jsem měnil radiátory a dával termostatické hlavice tak jsem musel nahoře i dole na radiátoru kulové plochy těsnit silikonovým tmelem protože některé tekly a nepomohlo ani rázové utáhnutí.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
dlbm
Příspěvky: 46
Registrován: 29 pro 2011, 01:00
Bydliště: Morava ŠTATL

#8 Příspěvek od dlbm »

Třeba jiný prumer/radius :D

Uživatelský avatar
eleferner
Příspěvky: 422
Registrován: 04 čer 2016, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od eleferner »

K cemu teda ty hadice jsou? Dival jsem se na fotky, ale u hydrauliky jsem to nasel jen na jedne. Maji ty kulove priruby nejake odborne oznaceni?

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“