kódový zámek s procesorem a lcd

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

kódový zámek s procesorem a lcd

#1 Příspěvek od Filda »

Zdravím, chtěl bych si postavit kódový zámek s alfanumerickým lcd 2*16 znaků. Nějak nemůžu najít to správné schéma. Mám tady dvě: tohle ale u toho nechápu pár věcí: např co je ve schématu ten alerm (piezo nebo samotný alarm, který po přivedení napětí píská), kam je vedený ten reset atd...
A potom tento
ale zas u toho mě vadí že má jen jednořádkový lcd (co se stane když tam dám dvouřádkový? (asi se to zobrazí jen na prvním řádku že?) ..... mám doma totiš 5 kousků podsvětlených LCD 16x2.

Máte nějaký další a lepší typ? Dík :D
Naposledy upravil(a) Filda dne 05 led 2008, 19:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kony2807
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od kony2807 »

připojit tam LCD 16x2 pude , ale budeš si muset upravit kód , tak samo s tím piezo. S tím resetem , jednoduše PULL-UP odpor asi 10k (reset procesoru pomocí spojení se zemí.)
a mám jden nejlepší typ : Navrhnout is vlastní zapojení , přesně podle požadavků , zas tak složité to není ...
:idea:

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#3 Příspěvek od Filda »

kony2807 píše:připojit tam LCD 16x2 pude , ale budeš si muset upravit kód , tak samo s tím piezo. S tím resetem , jednoduše PULL-UP odpor asi 10k (reset procesoru pomocí spojení se zemí.)
a mám jden nejlepší typ : Navrhnout is vlastní zapojení , přesně podle požadavků , zas tak složité to není ...
:idea:
Já bych to klidně navrhnul ale neumím programovat (umím jen program natáhnout do procesoru).

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od eljaro »

http://mmmsvet.hyperlink.cz/ kukni sem je tam v konstrukcích alarm s pic a dvouřádkový displej i s programem do picka hledej v sekci elektro

Uživatelský avatar
kony2807
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od kony2807 »

Filda píše:
kony2807 píše:připojit tam LCD 16x2 pude , ale budeš si muset upravit kód , tak samo s tím piezo. S tím resetem , jednoduše PULL-UP odpor asi 10k (reset procesoru pomocí spojení se zemí.)
a mám jden nejlepší typ : Navrhnout is vlastní zapojení , přesně podle požadavků , zas tak složité to není ...
:idea:
Já bych to klidně navrhnul ale neumím programovat (umím jen program natáhnout do procesoru).
No tak to už je načase se začít učit ... (já jakožto 14-ti letý jsem neměl problém se naučit základy za dva týdny) 8-)

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#6 Příspěvek od Filda »

kony2807 píše:
Filda píše:
kony2807 píše:připojit tam LCD 16x2 pude , ale budeš si muset upravit kód , tak samo s tím piezo. S tím resetem , jednoduše PULL-UP odpor asi 10k (reset procesoru pomocí spojení se zemí.)
a mám jden nejlepší typ : Navrhnout is vlastní zapojení , přesně podle požadavků , zas tak složité to není ...
:idea:
Já bych to klidně navrhnul ale neumím programovat (umím jen program natáhnout do procesoru).
No tak to už je načase se začít učit ... (já jakožto 14-ti letý jsem neměl problém se naučit základy za dva týdny) 8-)
njn ....... plánuju to až po škole ..... teď na takové učení nemám moc času. Ve škole se nějaké základy učíme (ale jsou to jen základy). Procesory se v mém životě objevují ZATÍM jen zřídka.

Uživatelský avatar
nekmil
Příspěvky: 780
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#7 Příspěvek od nekmil »

Není to sice PIC ale jen tak pro inspiraci, můj oblíbený AVR + BASCOM

http://www.mcselec.com/index.php?option ... &Itemid=57

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#8 Příspěvek od Filda »

nekmil píše:Není to sice PIC ale jen tak pro inspiraci, můj oblíbený AVR + BASCOM

http://www.mcselec.com/index.php?option ... &Itemid=57
jj dík tohle je hodně zajímavé ..... asi skončím u tohoto :D

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Jirka »

Pokud máš chuť trochu experimentovat, můžeš zkusit můj pokus. Psal jsem to před vánoci, tento týden doladil do funkční beta verze a narychlo jsem k tomu sesmolil pár řádků - http://jirky.webz.cz/index.php?page=kod ... ek-16f628a .

Zapojení je jednoduchý, za hodinku to máš hotový a můžeš testovat. Mě to na stole fungovalo dobře. Ale na nějaký větší testy jsem neměl a nebudu mít teď čas.
Na zkoušku si zapoj místo tranzistoru, relé a diody jen LEDku s odporem, katodou k IO, druhý konec na +.
*****

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#10 Příspěvek od Filda »

škoda že jsi nenapsal dřív ........ už mám stvořený ten s tím ATčkem. Ten tvůj je ale zajímavý a určitě si ho take zbastlím (pač je česky :D )

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Jirka »

Dřív jsem napsat nemohl, protože to nebylo v úplně funkční verzi.
A jestli to zkoušíš postavit, tak jsem dal na web novou verzi softu (toho, co vypisuje hvězdičky místo čísel při zadávání), doladil jsem v ní obsluhu displeje.
Teď už program běhá přesně podle mého zadání, už jsem s tím spokojený.
*****

Odpovědět

Zpět na „Poradna“