Free 3D modelovací sw

3D tiskárny

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#16 Příspěvek od FHonza »

Jenom místo PrusaControl doporučuju spíš Slic3r Prusa Edition. "Slicování" je tam mnohem víc pod kontrolou, i preview gcodu je výrazně lepší. V nové beta verzi 1.40 hodně detailní.

Uživatelský avatar
Jurik-EB
Příspěvky: 206
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: Rožnov pod Rad.

#17 Příspěvek od Jurik-EB »

Mám spoustu různých programů jak k 3D Tiskárně tak i k CNC a ten PrusaControl je z nich nejjednodušší a je v češtině. Po získání praxe dotazovatele je pak na něm jak bude zdokonalovat své programové vybavení. Je nasnadě že půjde po něčem dokonalejším jak doporučujete vy.

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#18 Příspěvek od FHonza »

Právě poslední verze Slic3eru je už také v češtině. Je v něm "zabudované" i zjednodušené ovládání jako u PrusaControl. Ale co beru jako hlavní výhodu, je podpora 3mf formátu, který je často výsledkem programů pro opravu stl.

Ale jak píšete, každý se nakonec "dopracuje" k sadě programů, které mu vyhovují.

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od kulikus »

Victronix píše: FeeCAD:
Nemá vazby, nejde použít offset ve 2D - drážka pro těsnění nejde vytvořit, nejde vkládat mezi kroky. Jakákoliv změna velikosti znamená zásah na xx místech.
FreeCAD má vazby ve Sketch workbenči. 2D offset je v Draft workbenči.

Uživatelský avatar
vzduchonic
Příspěvky: 18
Registrován: 17 úno 2021, 01:00

#20 Příspěvek od vzduchonic »

Rád bych si nainstaloval nějaký program na 3D modelování. Zajímavě vypadá DesingSpark Mechanical. Ale nějak se mi nechce věřit že by jeho pořízení bylo tak jednoduchý ( tady se zaregistruj, stáhni a používej a nic víc). Není v tom nějaký skrytý háček? Na oficiální stránce jsem toho víc nenašel (nebo jsem blbě hledal). FreeCad je sice taky zadarmo ale nepodařilo se ni ho rozchodit.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#21 Příspěvek od termit256 »

S temi free cady prakticky nikdo nedela.
Ve firmach potrebuji aby to fungovalo, takze si zaplati poradny CAD a kdo to chce na doma, si ten poradny CAD ukradne a omluvi si to tim, ze by si ho stejne nekoupil a ze na nem nevydelava.

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#22 Příspěvek od dracekvo »

Já si po různých pokusech oblíbil onshape.
Je to sice online, ale to mi až tak nevadí. Aspoň nemusím řešit zálohy a můžu kreslit na libovolném počítači.
A richard mrázek má na youtube celkem pěkné videa podle kterých se musí naučit kreslit každý.

Odpovědět

Zpět na „3D tisk“