Správce úloh - ukončení procesů

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Hubert_79 »

No, pro začátek, než to začneš odstřelovat jako růže na pouťové střelnici si název procesu nech vyhledat googlem. Zjistíš, co to je, jestli to není součást systému, který zrovna v tu chvíli něco dělá a vytěžuje procesor. Ostatně, od toho v počítači procesor máš, aby makal a ne aby se flákal.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#17 Příspěvek od Crifodo »

Hubert_79 píše:od toho v počítači procesor máš, aby makal a ne aby se flákal.
Přesněji, aby makal ve prospěch uživatele, spíš než podle představ tvůrce OS, v případě MS tradičně dosti svérázně :lol:
Jde nejen o vytížení procesoru ale taky o užirání paměti, dost procesů po sobě neumí uklízet. Včetně Exploreru. Často se tam taky roztahuje spoolsv. exe.
https://www.computerhope.com/issues/ch000914.htm

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Hubert_79 »

Jojo, je to tak. Občas je nějaký z procesů nenažraný, až to pěkné není. Několikrát jsem na Win 7 (a dřív na XP) takovou chybu řešil. Zadal jsi do googlu "proces.exe high cpu" a už to jelo.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#19 Příspěvek od keemo »

Akorat nepise nic o procesoru na jakem se mu to deje... Je dost mozne ze to je nejaka predpotopna kalkulacka... Na jakemkoliv procesoru se dvema jadry a frekvenci alespon 1,8GHz neni mozne aby byl problem.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Hubert_79 »

U sedmiček, obzvláště nejsou-li tyto aktualizovány ano. Mělo to nějakou chybu, že to furt hledalo a nenacházelo aktualizace, musely se tomu dvě nacpat manuálně a pak to fungovalo dobře.
Jenže - zmatený dvorakuv popis, kdy to z něj taháš a stejně nic nenapíše? Z toho není moudrý nikdo a věšteckou kouli mám v servisu, takže se nepodívám, co mu dělá problémy.
Kdyby se neptal jako hotentot, ale napsal něco ve smyslu "mám počítač ten a ten, Windows ty a ty a proces xy.exe vytěžuje procesor na 100 % ačkoli to nic jako nedělá a zkoušel jsem to a to", tak má problém už vyřešený.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#21 Příspěvek od BOBOBO »

Jo , v jiném vlákně jsem řešil zahlcení liškou . Jak píšeš , v procesech snad 25x mozzila.exe . A nastalo zahlcení paměti . Ale spravilo to nastavení požadavku od lišky na system . Od té doby v poho . Také by mne zajímalo , nějaký seznam , které procesy se předpokládají za normál a které by běžet nemusely ....

Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Mek7 »

Ak je Firefox v task manageri viackrat, je to uplne v poriadku. Co otvorena karta, to jeden proces. Okrem toho su tam zrejme procesy aj na ine veci, nez otvorene karty, je to kvoli izolacii procesov medzi sebou, bezpecnosti, a tomu, ze ked sa jeden proces zrube, neovplyvni to ostatne.
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Hubert_79 »

BOBOBO píše:Také by mne zajímalo , nějaký seznam , které procesy se předpokládají za normál a které by běžet nemusely ....
Nic takového v podstatě není. Mělo by běžet to, co potřebuje operační systém.
Když nevím, tak si ten název vyhledáš a z výsledků vyhledávání obvykle poznáš, jestli je to něco zbytečného nebo jestli s tím třeba někdo řeší nějaký problém... V desítkách toho běží hodně, jenže často je to proces, který zabere 0% CPU a v paměti má třeba 0,3 MB... Takové nemá smysl řešit, ať si to tam je.
Případně ještě můžeš - po čisté instalaci si ten seznam uděláš a pak řešit, co přibylo.
Prohlížeč Edge je taky ve správci devětkrát, ačkoli mám jen jednu záložku otevřenou. To je správně a ničemu to nevadí.
Přílohy
procesy.jpg
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#24 Příspěvek od dvorak »

Takže abych nevypadal jako hotentot, upřesňuji : Jedná se o NTB Compaq Presario CQ 57, hodnoty CPU přikládám stejně i prtsc momentálního vytížení.
Ale vrátil bych se k mému původnímu dotazu : lze bez újmy trvale nechtěné běžící procesy zakázat ? Děkuji.
Přílohy
Správce úloh.png
Speccy.png

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#25 Příspěvek od termit256 »

Kdyz se na ten seznam podivas, zjistis ze nejvic pameti zabira ten tvuj firefox. Jsou tam veci typu ccleaner apod, ktere muzes bezobav odstrelit, ale vicemene nic tim neziskas.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Hubert_79 »

Ano, lze. Nikoli však jejich odstřelováním ve správci úloh, ale zabráněním toho, aby se spouštěly.
V tom tvém správci úloh je "navíc" jen CCleaner. Prohledej si nastavení toho Ccleaneru, nejspíš tam máš nastaveno, aby se spouštěl po startu. Nebo sem dej printscreen záložky "Po spuštění".
Další - You Cam. Webkamera, musí to běžet furt? Adobe Reader - dtto.
Nic ale kritického, největší žrout tam je ten Firefox.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#27 Příspěvek od dvorak »

Ten první - největší - Firefox tam být musí, ale proč tam lezou ty ostatní Forefoxi ? Když CCleaner ve Startu zakážu, tak tam stejně časem vleze, zrovna tak ta web kamera a Zoner.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Hubert_79 »

Protože ten Firefox prostě běží ve více procesech, je to jeho vlastnost, nikoli chyba. CCleaner bych vykopl z počítače nadobro, je k ničemu. Projdi si nastavení Zoneru - zkus Nastavení - Možnosti - Integrace a tam odškrtni políčko, že to má po startu kontrolovat aktualizace. Nemám to zaškrtlé a ve správci úloh mi neběží.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#29 Příspěvek od dvorak »

Také mi tam tvrdošíjně leze Adobe Reader, když ho ukončím, ihned je tam zpět.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od Hubert_79 »

Tak ho klidně odinstaluj, je stejně blbej a pdf umí zobrazovat i Firefox.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Software“