Bosch Professional GO aku šroubovák

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

Bosch Professional GO aku šroubovák

#1 Příspěvek od Killroy »

Narazil jsem na tenhle aku šroubovák. Používáte ho někdo ? Uvítám zkušenosti, anebo s nějakým podobným. Protože něco takového bych dobře využil. Existuje jich víc, ale jaký je skutečně dobrý.. :nevim:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#2 Příspěvek od Celeron »

Jo taky bych něco dobrýho, malýho, lehkýho na mini hexy 5/32". Redukce z 1/4" na 5/32 je k prdu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#3 Příspěvek od dj_Paul »

na 5/32 mám toto: https://www.fixshop.cz/nahradni-dily-na ... bovak-18v1

na 1/4 toto: https://www.conrad.cz/p/bosch-home-and- ... or-1762569

použitelné to je, ale šroubovák je šroubovák. u toho boše bych uvítal, kdyby to bylo zalomitelné. takto je to nepohodlné na držení

oba se točí poměrně pomalu, nastavitelný moment má jen ten bosh, ale jen elektronicky.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

O těch Xaomi vím. Ovšem pojem ergonometrie je čínským soudruhům naprosto neznámý. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Mám ho v práci asi dva měsíce.
A nekoupil bych ho znova - přepínání chodu tím posuvným přepínačem je v blbém místě, tlačítko motoru je příliš jemné, takže šroubovák uvedeš v chod v nejmíň vhodnou chvíli.
Hlavička má dost velké radiální vůle.
Celkově se mi blbě drží v ruce.

Prostě to působí spíš jako hračka, než jako profesionální nářadí.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Koupíš to kdekoliv jako cokoliv od kohokoliv. Někdy je tam i ta nálepka Bosch s předraženou cenou, ale stejným vnitřkem.

Uživatelský avatar
Dremarcus
Příspěvky: 232
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Okres F-M
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Dremarcus »

Dostal jsem Narex a tak na rozvaděč noťas a elektroniku dostačuje. stojí cca 700 kč. Chtěl jsem tež ten Bosch GO2 ale manželka byla rychlejší. U toho narexu není nastavení momentu, ale stačilo pár šroubků a měl jsem to v ruce.
Dremarcus

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#8 Příspěvek od Killroy »

Kluci dík za reakce, ale zatím nic moc. Tohle má být modrý Bosch a tak bych doufal v trochu lepší level. Já ale nepotřebuju aby to na jedno nabití zatočilo krabici vrutů 50mm hluboko jako to ukazujou na YT, na to je jinej verkcajk. Ale abych si tím usnadnil práci a nemusel všechno mordovat jenom ručně. Protože ne všude se s malou aku dostanu a ruce už bolí. I tak po sobě všechny spoje procházím a případně je dotahuju.

Co třeba Bosch IXO ?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

IXO som dostal, ale predal. V principe to funguje, ale je to taka domaca hracka. Nema to brzdu ani nastavenie momentu, takze na niektore veci dost nepouzitelne. Ked budes dotahovat nakoniec rucne, tak by to mohlo posluzit.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

Mám ten klasický tyčkový . Naučil jsem se ho držet volně a když dotáhne , tak se mi protočí v prstech a tím i vypne .

Uživatelský avatar
ypsi
Příspěvky: 399
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#11 Příspěvek od ypsi »

IXO má momentový nadstavec ako volitelné príslušenstvo. Potom je to fajn. Blbé je, že s tým nadstavcom sa potom nevleze do nabíjačky. :roll:

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od robo »

Mám na šroubování Einhell TE-SD 3,6 Li Kit 4513495 před rokem a 3 měsíce stál 622, teď jsem koukl na cenu a dva kšefty ho mají za 1290. To je hnus. Mám slušný nastavení momentu. Nemám obavu utáhnout menší průměr zašroubované do plastu. Einhell jako značka není zrovna etalon ale tento kus ujde.
Přílohy
27-12-2021_00003.jpg

Uživatelský avatar
alxa
Příspěvky: 226
Registrován: 02 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Brna

#13 Příspěvek od alxa »

V práci používám https://www.topcentrummilwaukee.cz/M4-D ... gLEy_D_BwE , nemůžu proti tomu nic říct, snad jen vyšší cena. Ixo jsem měl a je to hračka.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#14 Příspěvek od Killroy »

Tak jsem to nakonec koupil. V případě plného momentu táhne dostatečně. Já zatím trápil střední moment a funkce ZAP tlakem na hrot mi vyhovuje. S tou citlivostí na tlak to není tak zlé a další ukáže čas. Škoda snad jen, že se nedá zvolit vyřazení funkce ZAP tlačítka na rukojeti.

Ta 25dílná sada bitů je v S2 a ty jsem ještě nezkoušel. Protože ideální pro mne je ten Impact PH2. Ten je tam ale jen jeden samostatně mimo sadu.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#15 Příspěvek od Hydrawerk »


Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“