Televize LG a Panasonic po blesku

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od fogovic »

rnbw píše:
Myslel som, ze inzinieri z LG by mali vediet, ako sa zapajaju diody. Ale mylil som sa, zjavne nevedia.
mozno zamer ... mozno to takto urobili preto ze ak vypadne jedna ledka v pasiku aby nezhasla cela telka ale len 1/3 neznaly postarsi uzivatel si to ani nevsimne a ked hej prida si jasu, dvojrocna zaruka uplynie a potom nezajem.. pocitam ze na zdroji nebude ani ziaden led driver IO len ta diodka, dba kondiky a jeden vykonovy tranzistor na vystupe s obmedzenim prudu - ten watovy rezistor.. HOLD usetrit sa da vsade

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#32 Příspěvek od p32 »

to otakarv:
Nepočítal jsem s tím, že na mou obyčejnou otázku budou takové reakce. :lol:
Jednalo se mi právě jen o to vystavení těch fotek propojení podsvitu. Pěkné fotky oproti jiným, co to fotí vždy dalekohledem. Jde opravdu jen o to připojení těch konektorů na pásky, protože z těch druhých nezjistí nikdo nic. Ty druhé fotky totiž jsou stejné pro sériové i pro paralelní zapojení a nikdo z toho nic neprokáže.
Zrovna teď jsem spravoval dva pásky z podsvitu pro známého. Koupil si už novou TV 50", ale starého Samsunga 42" mu bylo líto vyhazovat. Na dvou páscích měl vyhořelé 3 LEDky. Přesněji jen na každém pásku vždy jednu, ale při měření jednotlivých LEDek jsem zjistil další špatnou, co se na to chystala. Byla to docela piplačka, protože na tom jednom pásku byl vyhořelý i častečně plošňák a dioda k tomu patřící. Za 14 to byl druhý domrvený Samsung, který se snažil napodobit Direct podsvícení a neměl na to ani záměrně. Takže za mě do budoucna jen LG, ti to mají aspoň dělané pořádně a Samsung ať se drží raději svého Edge, od kterého hoří i část panelu. :wink:

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od otakarv »

fogovic píše: Kdepak udelali soudruzi z NDR chybu ?
:D
Dneska ráno jsem zrovna nevstal v dobré náladě ale toto mě fogovic uvedlo do stavu blaženého. :rofl: Tím myslím samozřejmě pouze tuto citaci.
Jinak rnbw a workhard mají pravdu což jsi v dalším svém příspěvku potvrdil. Omlouvám se za fotku která má stíny od konektorů a tím pádem se to jeví jako duplované konektory. Fotil jsem to narychlo v noci při světle bodovek a pořádně jsem si fotku neprohlédl ale jsem rád že se to vysvětlilo.
p32 píše:Nepočítal jsem s tím, že na mou obyčejnou otázku budou takové reakce. :lol:
Tak to ani já i když jsem to tak trochu "rozbouřil" sám tím že jsem chtěl dokázat, ukázat jak to je v tom TV ten podsvit skutečně zapojený.
Pěkné fotky oproti jiným, co to fotí vždy dalekohledem.
Děkuji za pochvalu i když ta jedna trochu rozpoutala debatu ale rnbw to vysvětlil hned. "A tie druhe konektory pri kazdom pase su tiene."
Původně jsem chtěl vyměnit pouze ty dvě vadné neboť mě naháněli abych jim to opravil co nejdříve ale když jsem proměřoval zbytek LED-ek tak byly některé na hraně životnosti a pár jich bylo těsně před smrtí. Tak jsem to rodině vysvětlil a jelikož mají rezervní TV i když starou klasiku CRT tak souhlasili že počkají.
fogovic píše: pocitam ze na zdroji nebude ani ziaden led driver IO len ta diodka, dba kondiky a jeden vykonovy tranzistor na vystupe s obmedzenim prudu - ten watovy rezistor.. HOLD usetrit sa da vsade
IO LED driver tam je, U8601-PF7909S, viz příloha.
Přílohy
1642240399070 – kopie.jpg
1642239387217 – kopie.jpg

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od fogovic »

otakarv píše: IO LED driver tam je, U8601-PF7909S, viz příloha.
dokonca sa zmohli aj na LED driver IO .. bravo .. len mi terazky uniklo ze co riesime v tomto vlakne. ci telku po bledku, lebo podsvit s nou nema nic spolocne, a ci vymenu CPu alebo uplne iny tv ktory si dostal darom - cize za suche z nosu .. co teda riesis a co ocakavss od toho ak to niekedy doriesis ? :D

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od otakarv »

fogovic píše: Asik som fakt uz prepracovany.. este ze je ten vikend.. dr*em na to vypinam mobil a du na hory :D
Na hory jedu asi já. :oops:
Ty ses asi skvěle vyspal zato já na 𝝅-ču. :(
Děkuji Ti za připomínku a upozornění, ani nevím jak ale zamotal jsem se do dvou různých televizorů. Začalo to včera když jsem se snažil vysvětlit chování kontrolní LED diody: odtud "Zaslal: pá leden 14, 2022 7:50 pm". V podstatě jsem pokračoval v psaní o televizi co mi dovezli na opravu z rodiny. Ještě jednou se všem zůčastněným tímto omlouvám.
Ta televize co mám po blesku LG 43LF510V má také vadný LED podsvit (svítí modře), LED podsvit jsem objednal, mám jej doma již nějakou dobu, televizor šel normálně zapnout ale nešel vstup HDMI, scart šel jako i satelitní tuner ladil. Když jsem se rozhodl vyměnit ten podsvit tak jsem ještě pro případ kontroly zkusil TV zapnout a už nešla zapnout, LED kontrolka svítila stále. To píšu pro upřesnění, konec konců jsem to psal někde na začátku vlákna.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#36 Příspěvek od Kremik »

Že by procesor odešel jen tak? Jak je na tom RESET jsi skoušel? Já tak kdysi přišel k VCR.
V opravně ho vrátili s tím, že oprava je nerentabilní, protože "odešel procesor". Ve skutečnosti však jen odcházel kondík ve zdroji, napětí dával 4,95V a to už nestačilo k tomu, aby obvod co to napětí hlídá (v pouzdru TO92) vyslal procíku povel RESET.

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od fogovic »

otakarv píše: Ta televize co mám po blesku LG 43LF510V má také vadný LED podsvit (svítí modře), LED podsvit jsem objednal, mám jej doma již nějakou dobu, televizor šel normálně zapnout ale nešel vstup HDMI, scart šel jako i satelitní tuner ladil. Když jsem se rozhodl vyměnit ten podsvit tak jsem ještě pro případ kontroly zkusil TV zapnout a už nešla zapnout, LED kontrolka svítila stále. To píšu pro upřesnění, konec konců jsem to psal někde na začátku vlákna.
klasicka poburkova vec pokial v case uderu blesku bol na hdmi vstupe pripojeny sat prijimac.. inak vadny HDMi sa da velmi jednoducho identifikovat bud testerom alebo obycajnym meranim datovych vstupov/vystupov voci zemi. aj takto poskodeny CPU moze ist, ale nie dlho. vymena je mozna, ale hrozi tam to ze ti to skonci bud na logu, alebo na hlaske ci+ key failed.. podrobne som neskumal tvoj board, je mozne ze ma secure boot alebo nema. kazdopadne cpu sna aliexprese su za par supov a sam som menil zo tri SEMS20 do samsungov cca pred 2 rokmi a stale idu. takze ak mas vybavenie hor sa do toho 20-30 dolacov co utratis za cpu je toho hodne

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od otakarv »

fogovic píše:
otakarv píše:Stále sháním mainboard do této televize. Napadla mě také myšlenka že koupím procesor LGE2136 na Aliexpress a dám jej vyměnit ale je tu zase riziko zvané "číňan fake".
jo super napad .. a naparuje ti to kto ? procesor neni jako bedynka brambor.. vymenis a jede se dal :D
Tak nyní jsem z Tebe jelen fogovic, nejdříve jsi psal toto a nyní zase tvrdíš toto
fogovic píše:kazdopadne cpu sna aliexprese su za par supov a sam som menil zo tri SEMS20 do samsungov cca pred 2 rokmi a stale idu. takze ak mas vybavenie hor sa do toho 20-30 dolacov co utratis za cpu je toho hodne
Já osobně na výměnu CPU zařízení nemám, měl jsem to u jednoho co mi tvrdil že mi mainboard opraví ale nakonec couvnul. Pak jsem byl u nás v servise kde opravují PC a už mi jednou tam měnili na T-Con AS19-HG ale také se do toho nechtěli pustit i když mají na to zařízení (asi se obávali že kdyby se to nepodařilo tak bych po nich chtěl nějakou náhradu nebo nevím co). Tak mi zbyla jediná možnost shánět jiný funkční mainboard. Jsem si myslel že na Aliexpress objednám ten CPU a v tom servise mi jej vymění. Takže nyní jsem na mrtvém bodě s tou televizí. Lubanec mi ten mainboard sliboval ale už se mi neozval, komunikace mezi námi zanikla tak hledám jinde.

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od fogovic »

pisal som ze nepoznam tvoju dosku ze moze byt secureboot alebo nemusi .. proste nemal som taky board este v oprave a nemam ho ani skladom

co sa tyka nahrady, ty kokos za co by si chcel nahradu keby ti to v tom servise posrali ? hadam nie za tu telku co si dostal darom ? kde zijes ?

zober si pojdes na STK kontrolu s autom ako bol kolega s oktavkou s hladkym dieselom, vypeckovali mu motor do otacok a strelilo turbo.. myslis ze uspel s nejakou nahradou skody ? trt palov !!

to iste plati aj o servisoch .. davas tam total rozmrdanu dosku po blesku, ja takym davam pri vymene cpu vzdy podpisovat papier ze suhlasia s tym ze ostane z telky mrtvolka.. ak nesuhlasia tak dovi dopo .. to iste pri vymene podsvitu u panelov vacsich ako 55 palcov alebo mensich lepenych k ramu.. a vychcankov a spekulantov resp. kolenovrtov otacam uz vo dverach :D

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od otakarv »

fogovic píše:co sa tyka nahrady, ty kokos za co by si chcel nahradu keby ti to v tom servise posrali ? hadam nie za tu telku co si dostal darom ? kde zijes ?
Ku..a fogovic zcela blbě jsi pochopil co jsem napsal. Já bych samozřejmě žádnou náhradu po nich nechtěl kdyby se to nepodařilo, chtěl jsem to prostě vyzkoušet jenomže oni couvli.
Sakra ráno jsi mi dodal energií a nyní mi jí bereš. Dost že mě tu vytáčí moje stará. :smash:
Zeptám se Tě narovinu, Ty bys mi ten CPU vyměnil?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#41 Příspěvek od rnbw »

fogovic píše:ako bol kolega s oktavkou s hladkym dieselom, vypeckovali mu motor do otacok a strelilo turbo..
Hladky diesel je turbo nema.

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od fogovic »

otakarv píše: Zeptám se Tě narovinu, Ty bys mi ten CPU vyměnil?

vidim ze si si prispevok zeditoval .. nuz dobre ..
cpu nie je problem vymenit, ale co aj to skonci na ci + failed.. ako som pisal nemal som takyto tv v oprave a netusim ani aky mainboard tam je a ci je tam nand, emmc a pod.. a pravdupovediac ani sa mi to nechce hladat.. chapes ani slepice zadarmo jenom tak nehrabe, vzdy tam nejake to zrnicko najde

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od fogovic »

rnbw píše: Hladky diesel je turbo nema.
podavam tak ako som pocul, proste po slovensky nieco mu tam je*lo.. auto mu vytlacili von a chlapec sa musel starat sam.. odtah, oprava a samozrejme opakovana STK

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#44 Příspěvek od miroja »

Pravdepodobne mu roztrhlo rozvodovy remen. Poznam osobne jednu vlastnicku, ktora takto dopadla s autom na STK. Tiez to bola Octavia..

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#45 Příspěvek od rnbw »

Vzdy lepsie, ked to prdne pri STK ako na ceste pri predbiehani. No a keby nemal ten remen 20 rokov a 300 tisic km, tak by sa neroztrhol.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“