Dotaz na moderátory EB

3D tiskárny

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

Dotaz na moderátory EB

#1 Příspěvek od hajeklubos »

Zdravím Bastlírnu.
Dávám k posouzení moderátorům EB zda by nebylo od věci založit v záložce 3D tisk rubriku „Modely pro 3d tisk.“ Před rokem jsem tomu 3D příliš nedůvěřoval ale ono je vše jinak, jde to hrozně dopředu. Mohlo by jít o takovou databázi odkazů mezi sebou pro přihlášené bastlíře systémem já mam odzkoušené toto a dávám nabídku v rubrice Modely pro 3D tisk- pošli SZ, pošlu data. Ostatní je na komunikaci těch dvou. Tímto by se nezabíral datový prostor na EB, byl by to jen seznam modelů a jednotlivé modely by se dobře hledaly, protože by nebyly vnořené hluboko uvnitř vlákna. Já protože jsem dříve narozen vidím, že vytvoření modelu je ta liga. Vlastní tisk už lze zvládnout a třeba by to ostatním na EB pomohlo. Šlo by o technické věci – kolečka, kryty, krabičky, knofíky, náhradní díly.
To aby se tam nedávaly 3,14tiny v podobě kachniček atd. admin snadno ohlídá, jak ostatně dobře děláte.
Luboš

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Proc delat neco co jini delaji lip, treba https://www.thingiverse.com/
Jednoduche modely typu kolecka, krabicky, knofliky si nakreslim tak rychle, ze uz je ani neukladam na disk. Pozdejsi hledani by zabralo vic casu nez je udelat znova :-)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Tady narážíme na jeden nedostatek: jak to tématicky větvit?
Jestli to má být součást mechaniky magnetofonu, většinou se to bude hledat v některé sekci s kontaktním záznamem. Jestli to má být knoflík pro Weltsuper 42, logicky bych to hledal pod Schaub v rubrice Restaurování starých přístrojů.
Jestli ale někdo máte nápad, jak to přehledně roztřídit, aby s tím nebylo moc hledání, prosím, sem s ním.
Třeba to bude přesně ono.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jezevec »

termit256 píše:Proc delat neco co jini delaji lip...
Taky to tak vidím. Tisknu si většinou nějaké držáky, vrtací šablony, redukce apod., to jsou stejně individuální věci, které pro jiného nemají smysl.
Všechny díly kreslím v Tinkercadu, je to asi nejjednodušší program pro 3D návrhy a pro mé potřeby naprosto dostačující.
Pro ilustraci, stavím si novou tiskárnu a všechny plastové díly jsou nakresleny v tomto programu.
Přílohy
P1070215a.jpg

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#5 Příspěvek od samec »

A nestačilo by to písať do jedného vlákna a to prípadne pripnúť na vrch sekcie?

Geometrický opis bežnej súčiastky vo vhodnom formáte nezaberie viac, než slovný komentár, že čo a načo to je.
Naposledy upravil(a) samec dne 20 led 2022, 16:09, celkem upraveno 1 x.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Je to tak, jak píše termit. Stačí si tam udělat registraci a dávat to tam a tady by stačil jen odkaz.

Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#7 Příspěvek od hajeklubos »

Tady nesouhlasím s tím co píše Termit256 a Jezevec. To, že dokážete pánové za minutu něco editovat je sice pěkné ale níkomu to nepomůže. Mě šlo o to pomoci těm, kteří mají s editací problém. Nešlo o to dávat tam nějaké neobvyklé věci. Jde třeba o nějaké čudíky a ND k spotřebičům, které jdou tisknout a nejdou sehnat. Má pravdu Jarda jak v tom udržet pořádek. Teď např. řešíme se synem spojku pro mlýnek Bosch MUM. Vložím do 3D tisk. Tento robot má mraky lidí, kteří čtou EB, třeba se to někomu hodí, nechci si to nechat jen pro sebe.
Asi tak

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od termit256 »

Tak to hod na thingiverse a sem dej jen link a popis. Stejne kazdy kdyz neco hleda jde nejdriv tam. Minimalne proto, ze je hned videt jak ten dil vlastne vypada, aniz by ho musel stahovat. Takovej popis jakesi spojky do jakehosi mlynku cos sem zatim dal je uplne k nicemu, nikdo si pod tim nic nepredstavi.

Co se tyka toho kresleni, za mesic nebo dva to budes umet taky jak kdyz bicem mrska, podobne jako kazdy kdo pouziva 3D tiskarnu.

Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#9 Příspěvek od hajeklubos »

Dám takový příklad jak jsem to myslel.
Zde na EB v rubrice xxxx bude info:
Mám data pro tisk na dělenou,šroubovací průchodku plechem pro krimplované RJ45 viz obrázek. Tečka.
Nic jsem nikam nenahrával, nikdo nemusí dál nic hledat a stahovat. Místní bastlíř tak ví, že Luboš má průchodku, když ji potřebuje, pošle SZ. Podle mě jednoduché.
Já se editaci pokusím naučit, každý to udělat nechce ale má možnost si nechat díl vytisknout a zde vidím to řešení
Asi tak
Přílohy
RJ45pokus.jpg

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od jezevec »

hajeklubos píše:...Mě šlo o to pomoci těm, kteří mají s editací problém....
Mít 3D tiskárnu a neumět si navrhnout potřebný díl, tak to tu tiskárnu nemusíš mít. Na to ale přijdeš i sám a pokud chceš pomoci jiným, dej to na Thingverse.
Ten příklad, co jsi dal je návrh otázka několika minut. Navrženo je to dřív, než to někde najdeš.
Další věc je, že přesnější díly nemusí do sebe pasovat, když se vytisknou na jiné tiskárně. Každá tiskárna tiskne trochu jinak, záleží jak si ji kdo seřídí.
Jako začátečník v 3D tisku, vyzkoušej si ten Tinkercad. Jede z netu, je v češtině a ovládání je intuitivní.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#11 Příspěvek od termit256 »

hajeklubos píše:Dám takový příklad jak jsem to myslel.
Zde na EB v rubrice xxxx bude info:
Mám data pro tisk na dělenou,šroubovací průchodku plechem pro krimplované RJ45 viz obrázek. Tečka.
Nic jsem nikam nenahrával, nikdo nemusí dál nic hledat a stahovat. Místní bastlíř tak ví, že Luboš má průchodku, když ji potřebuje, pošle SZ. Podle mě jednoduché.
Já se editaci pokusím naučit, každý to udělat nechce ale má možnost si nechat díl vytisknout a zde vidím to řešení
Asi tak
Takze nekomu budu muset psat, cekat tyden az si precte postu a doufat ze bude mit cas a naladu poslat mi model? Sorry, ale na tohle se muze kazdej zvysoka vykaslat. Jestli chces nekomu pomoct, hod to na thingiverse a tady link, tam si to stahne kdokoliv kdykoliv na jedno kliknuti. Na nejake vypisovani a doufani v odpoved ktera taky nemusi prijit nikdo nema cas ani naladu. Je to totalni kravina.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

To mě by spíš zajímalo, jestli by se tady našel někdo dostatečně ochotnej mi vytisknout z něčeho dostatečně pevnýho náhradní boční nosníky na starý, ale pořád ještě dobrý Sennheisery HD555 - protože ty boční nosníky po převedení výroby z Irska do Mao-Ce-Tungovska někdy po roce 2005 začaly šíleně praskat a to i u skoro novejch laplí, já už jsem je jednou nechával měnit v záruce, jenže ty zkurwený žlutý rybí tlamy už na tenhle model pro Sennheisera nic nedělají a musel bych to nahradit kompletním novým hlavovým mostem za 1100,- z typu HD598, kterej je béžovej. Fotku kdyžtak pošlu.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „3D tisk“