Poměr cen značkových a china součástek.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
padik
Příspěvky: 319
Registrován: 02 led 2015, 01:00

Poměr cen značkových a china součástek.

#1 Příspěvek od padik »

Oblíbil jsem si zes. LM 1875 na své experimenty s čistotou zvuku na středech.
Naposledy jsem si koupil fejky, všech 10 ks za 50Kč. Následně jsem chtěl koupit originaly od Mousera 90 Kč za kus s tím, že o ty dvě stovky na stereo nezchudnu. Pak jsem si myslel, že koupím i další značkové pasívní prvky. A tady se ptám: Je pro vás rozdíl, když dáte za značkový elyt 20 Kč nebo si na bastlení vystačíte s čínou za 2 Kč za kus?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Ked opravujem spinany zdroj, co ma fungovat 24/7, tak pouzijem japonske low-esr elyty. Do radia staci lacny cinsky.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Lukas-Peca »

Pokud je to na jednorázové odzkoušení něčeho, tak budiž, ale jinak to nemá význam. I v signálové cestě se nekvalitní elyty projeví svodovým proudem, jak se elyt po delší nečinnosti formuje, šumem a tak. S malými elyty Hitano mám zkušenost, že s nimi zařízení fungovalo po každém zapnutí jinak. Kvalitních elytů je dostatek na výběr a ty ceny nejsou o tolik větší, aby se to vyplatilo řešit. Ostatní drobné součástky jako odpory nebo svitky se od číňana asi dají brát, ale u elytů se to fakt nevyplatí.

U "výkonových" elytů je to úplně bez diskuze. Kolega chtěl ušetřit a koupil velké elyty Rubycon z ebaye do filtrace velkého zesilovače. Po mně chtěl, abych je osadil. Byly mi podezřelé, evidentně byly z něčeho vytažené, ale měřením byly naprosto v pořádku, svod zanedbatelný i při plném napětí. Tak jsem je tam dal. Vydržely asi půl roku a vrátily se nafouklé a vyteklé.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“