ChangHong LED39B2510IS- nejdou žádné vstupy

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jirika
Příspěvky: 132
Registrován: 30 čer 2021, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#31 Příspěvek od jirika »

Tomu svičování vůbec nerozumím, kde přiřadím písmena. Promne by bylo nejlepší , kdybych moh použít to z Aukra. Mám taky 20 pinů akoráj jinou velikost panelu v palcích. Ale asi stejné rozlišení .
Zapojení do panelu jde jedním kabelem z mainu.
Přílohy
IMG_20220125_201710.jpg

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#32 Příspěvek od p32 »

jirika píše:Dokonce jsem četl, že u některých univerzálních desek , se musí nahrát Firmware podle typu rozměru panelu.
To se dělá právě u těch novějších podle rozlišení toho panelu. Ty kabely jsou s 51 piny odlišné podle toho jestli to je panel pro Samsung nebo LG, pro ostatní je univerzální stejný. Ty máš asi ten pravý, ale nevidím důvod, proč nepoužít ten původní pokud je konektor v desce stejný.
V každém případě ti ta deska, co doporučuje DJ_Paul, tak bude fungovat.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#33 Příspěvek od dj_Paul »

konektor v desce je jiný, proto jsem postnul i kabel. Je ale nutné vybrat správnou verzi - levý nebo pravý

Co se týká té desky z aukra, tak zkusit to můžeš. Tím 20ti pinovým konektorem nevím co máš na mysli.

ty tam máš AUO panel, LVDS je 8bit, 2ch, 1920x1080, konektor 51 pinů
https://www.panelook.com/T390HVN01.0%20 ... 18762.html

Uživatelský avatar
jirika
Příspěvky: 132
Registrován: 30 čer 2021, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#34 Příspěvek od jirika »

Těch 20 pinů jsem myslel ten nejdelší konektor. 51 je asi celkem.
Stále uvažuji tu z Aukra, jen nevím, jestli mi v tom pojede, protože je z 55" tv a našel jsem v popisu : Úhlopříčka 139 cm (55")
Rozlišení Full HD (1920×1080)
200 Hz EMR
Smart TV: Internetový prohlížeč, WiFi, Miracast, HbbTV, Facebook, Youtube, FreeShare (DLNA)
TV tuner: DVB-T/DVB-T2/DVB-C/DVB-S2 , CI+ slot
Nabízené úhlopříčky: LED50D3000ISX (126 cm), LED55D3000ISX (139 cm)

Co je to těch 200Hz.

v jiném popisu zase bylo, že je 50-60 Hz.


Jinak konektory by asi všechny pasovaly. Možná jen trochu přepinovat.

Pokud mi potvrdíte, že mi pojede ,tak ji objednám .
Předem děkuji.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#35 Příspěvek od dj_Paul »

Velikost panelu nehraje až tak roli.
Jestli měl panel 200hz, tak na to bude deska nastavená. Musel by jsi se dostat do servisního menu a tam panel nastavit. Tvůj panel má 60Hz
Zjisti od prodejce typ panelu

Uživatelský avatar
jirika
Příspěvky: 132
Registrován: 30 čer 2021, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#36 Příspěvek od jirika »

Psaj jsem prodejci, čekám na odpověď. Co by to mohlo dělat ,pokud by byly Hz jiné. A jak bych se dostal do SM, když starý ovladač nemám a navíc, by stejně nekomunikoval s tou druhou deskou?

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#37 Příspěvek od dracekvo »

Nemáš telefon s IR portem?
Já ho mám a můžu díky tomu ovládat všechno možné.

Uživatelský avatar
jirika
Příspěvky: 132
Registrován: 30 čer 2021, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#38 Příspěvek od jirika »

Prodejce napsal , že nic nemá.

Telefon mám,ovladač odzkoušen na TV Samsung.

Uživatelský avatar
jirika
Příspěvky: 132
Registrován: 30 čer 2021, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#39 Příspěvek od jirika »

Děkuji dracekvo za nápovědu s IR ovladačem v telefonu. TV již ovládám.
Nový poznatek je, že všechny vstupy jsou funkční, jen bylo potřeba je potvrdit Entrem na ovladači, který nemám. I když tlačítkama na TV přepínání šlo a potvrzení taky v některých menu bylo funkční.Přes mobil již obraz najel, ale asi po 1,5hodině začal poskakovat, jak jsem již psal výše. Takže jsem myslel, že se něco přehřívá. Studeným vzduchem z fénu jsem ofukoval procesor a desky, ale žádná změna. Při poskakování je slyšet sršivý zvuk. Začal jsem bádat odkud to jde a došel jsem k desce asi T-conu.Jenže to ani T-con, není, protože je destička součástí panelu, nejde oddělit. Zkoušel jsem odpojit podsvit, že to dělá on, ale pořád to sršelo. Když jsem odpojil přívodní kabel videosignálu z mainbordu, sršení přestalo. Po připojení byl chvíli klid, ale asi za 1 min začalo opět. Z toho usuzuji, že je něco vadného na tom T-con,(součást panelu nevyměnitelný). Takže nemá cenu ani měnit Main. Tudíž všem děkuji a tím s touhle TV končím. Ledaže ba se našla nějaká ůplně stejná, abych mohl laborovat kde je vada. :oops:

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“