Slabý signál mobilního operátora

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

Slabý signál mobilního operátora

#1 Příspěvek od jardafiala »

Chaloupka na konci zástavby v údolí, signál operátora mizerný, nutno běhat po domě a zkoušet. Pomůže tohle? https://aukro.cz/kompletni-zesilovac-gs ... gKsSfD_BwE

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#2 Příspěvek od JirkaZ »

https://www.ctu.cz/sites/default/files/ ... 2019-4.pdf a tam článek 4:
(3) Stanice (určené k dokrytí....) je možné provozovat pouze na základě písemného souhlasu provozovatelů sítí, jejichž signál stanice dokrývá.
Takže provozovat to jde, ale jen s písemným souhlasem operátora a nekupoval bych "něco z bazoše", nýbrž ověřený přístroj, který nebude různě rušit, podělávat se apod.

A že (nejen) to pásmo je zcela pravidelně kontrolované, to snad není třeba zdůrazňovat.

No a zda to pomůže? To nejlépe ukáže až test na místě, jak jinak. Případně by někdo asi mohl udělat měření, ale je otázka, nakolik bude relevantní a jak pak bude korelovat s praxí.

Možná to některý prodejce těch repeaterů poskytuje jako službu, nevím.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Habesan »

Já osobně bych nejdřív zkusil pasivní prodloužení signálu pomocí dvou antén a vhodného kabelu.

Možná by vyhověly i televizní antény pro vyšší TV pásma.
(Samozřejmě bez zesilovačů.)
Jednu umístit někam kde signál je (na střechu ?) a druhou do místnosti, kde chceš mobil používat.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#4 Příspěvek od jardafiala »

Ano, tak jsem experimentoval kdysi dávno s televizním signálem, to by se mi líbilo vůbec nejvíc. Nějaký návrh jak vypadá anténa, propojení...Kdysi jsem to realizoval na TV pásmu anténou - pasivní 6 prvkovou namířenou na příjem a koaxiálem propjenou s další namířenou tam kde jsem chtěl, jak na to u mobilního operátora?

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od rezis »

Měl jsem taky problém doma se signálem.... Ale Iproblem + Vodafone pokud nemá dobrý signál se snaží využít WiFi (VoIP) a celkem to chodí. Otce jsem naučil telefonovat přes WhatsApp (pokud je možnost). + je doma pevná VoIP. Vykrývače, zesilovače a nevím co zkoušel kdysi soused a skončilo to neslavně.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od PavelFF »

Tyhle repeatery obvykle fungují, pokud jsou správně nainstalovány(vzájemně odstíněny) antény a nerozkmitá se zesilovač.

Dneska je nutné mít vícepásmový repeater, protože chytré telefony dávají přednost protokolu LTE a na GSM obvykle automaticky kašlou.

Zesilovač z odkazu je až podezřele levný (ve srovnání s ostatními). I když to nemusí znamenat, že je horší. Cenu si určuje prodejce a nemusí příliš souviset s pořizovací cenou. Taky je otázka, do jaké míry jsou pravdivé uváděné údaje (překlad je strašný a jsou tam nesmysly). Na obrázku je cedulka GSM900. V textu se píše o více pásmech.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#7 Příspěvek od ZVUK2000 »

Na chatě mi trochu pomohlo když byl mobil na nabíječce. Ta fungovala jako protiváha :D

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Habesan »

jardafiala píše:Kdysi jsem to realizoval na TV pásmu
Takže ten princip už vyzkoušený máš, to jsem rád.

Myslím, že pro GSM by se to dalo udělat, alespoň při prvotních pokusech, úplně stejně.
800 a 900 MHz je páté televizní pásmo, takže bych použil dvě plzeňská síta a běžný (trochu slušněší) koax.

Později, na pásma 1800 a 2100 MHz by se možná daly použít nějaké antény ze zrušených terminálů Sazky.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od PavelFF »

Trochu by mi vadily síto a 2 yaginy ve světnici. Ale to je jen můj pocit.
Jsou směrové, takže telefonující by měl být pokud možno před nimi v ose. A v místnosti nebudou z malé vzdálenosti antény optimálně ozařované, takže se ziskem to bude horší. Ale je to hezká aplikace ryzí radiotechniky.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od CZJKP1 »

Prvně by bylo dobré se mrknout do Appky NetMonster, jaká buňka se využívá a jaký band, aby se neexperimentovalo s anténama pro jiný band.

Pokud je k dispozici internet (jiný než ten mobilní, bez signálu), lze zkusit VoWiFi.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“