Anet A8 Plus - opačný chod motoru osy X

3D tiskárny

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

Anet A8 Plus - opačný chod motoru osy X

#1 Příspěvek od decmen »

Dneska jsem měnil řemen na ose X a dával jsem zrovna jiný napínák, takový ten z boku tiskárny. Po sestavení a zapnutí tiskárna točí osu X opačným směrem, myslí si, že je "mínus vpravo". Tzn., že při pohybu do home position odjede zcela vpravo a tam začne přeskakovat motor, protože end stop je vlevo a k němu nikdy nedojede. Firmware tam mám ještě původní, na Marlina se chystám někdy v únoru.
Co se mohlo podělat?
Podotýkám, že při výměně byla tiskárna zcela odpojená od sítě, konektor k motoru nebyl odpojený a ani nejde nasadit obráceně. Už jsem z toho jelen. Můžete někdo poradit? Děkuji předem.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#2 Příspěvek od Kremik »

Viděl bych to spíše na nějaký snímač, který dává tiskárně informaci, že vozík je pořád vlevo.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

U koncáku bych čekal, že při aktivaci hardvarově odpojí pohon.
Proč tam není druhý koncák zcela vpravo?

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#4 Příspěvek od samec »

Najjednoduchšie a najpravdepodobnejšie vysvetlenie je, že si remeň nasadil opačne. Mám ti to nakresliť?

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#5 Příspěvek od decmen »

Ano, měnil jsem držák řemenu k vozíku s extruderem a nový držák je uchycený dole a ne nahoře jako ten původní. Návratem k původnímu držáku je vše o.k.
Ale zeptám se: které dráty by se měly prohodit, aby se změnilo otáčení motoru? Mám tiskárny docela krátce a moc se v tom ještě neorientuju.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

Prohodis proste draty jedne z civek. Pohodlnejsi to ale bude udelat negaci signalu DIR ve FW.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Crifodo píše:Proč tam není druhý koncák zcela vpravo?
A co by tam jako dělal?

Odpovědět

Zpět na „3D tisk“