Tesla Condor

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
johnygl
Příspěvky: 15
Registrován: 29 led 2022, 01:00

#181 Příspěvek od johnygl »

Robil niekto vymenu kondenzatorov, taky blbuvzdorny navod by sa nenasiel? Scheme vcelku rozumiem a viem ktore asi nevyhnutne treba vymenit, ale dnes je tazke najst nahradu mam na mysli presne hodnoty, resp Voltaz kondenzatore nevadi ak bude vyssia ? Odkial kupujete a ake znacky..
Okrem plastovych kondikoch na MBA moduloch, je este nieco dolezite vymenit? Moze to pomoct ozivit dolne frekvencie? Basy su trosku slabsie mam pocit

Plus renovoval niekto gumene zavesy? Planujem prejst handrou s C6000 riedidlom nasledne regum a po uschnuti silikonovy olej. Je to spravny postup?

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#182 Příspěvek od Lukas-Peca »

Basy jsou u condora slabší z výroby, je to vlastnost. Pokud hrají oba kanály stejně, tak to radši nech být. Na ty koncové moduly se dá blbě dostat a plošňák se loupe už při křivém pohledu. Taková preventivní výměna všeho by nemusela dobře dopadnout.

Ředidlem bych na závěsy vůbec nesahal.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#183 Příspěvek od Hill »

Potvrzuji. Jak to loupání plošňáků, tak závěsy repráků. Ředidlem je akorát dorazíš.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#184 Příspěvek od rnbw »

V Condore som meral ESR elytov a vsetky okrem jedneho (v tuneri) boli OK.

Uživatelský avatar
johnygl
Příspěvky: 15
Registrován: 29 led 2022, 01:00

#185 Příspěvek od johnygl »

takze povodne kondiky vydrzali dodnes? divne ze niekto vravi ze po 20r nie je mozne ze nevyschli a nestratili kapacitu..

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#186 Příspěvek od Hill »

Ano, překvapivě drží vlastnosti ty endérácké elektrolyty. Ani tam, kde byly lanškrounské pestré, jsem nemusel žádný měnit.

Uživatelský avatar
Monogatari
Příspěvky: 100
Registrován: 03 pro 2017, 01:00
Bydliště: Holešov

#187 Příspěvek od Monogatari »

To je o náhodě, někdy jsou všechny dobrý, jindy půlka špatná. Kdybych neměl měřič ESR, všechny plasťáky bych vyměnil a měl bych pokoj. Kondenzátor stojí korunu.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#188 Příspěvek od Hill »

O náklady nejde, ale o životnost plošňáků. Ty moc nedrží pohromadě a musí se na ně hodně opatrně. A stejně se většinou oddělí od desky.
Proto, dokud to hraje, jak má, je lepší tam elektrolyty, které vydržely 35 i více let, nechat tam dalších 35 let.
Mohlo by se ti stát, že za rok budeš muset ty nové elektrolyty měnit znovu.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#189 Příspěvek od elektrosvit »

Zas tak zlé to snad s moderními elektrolyty není. :) Co se týká těch barevných plastových, možná ve své době byly problematické. Ale ty, které přežily dodnes, asi budou fungovat i dál. Na vadný narazím sem tam, nezávisle na kapacitě. Zajícometr je opravdu výborný a výhodný, preventivní výměna součástek ve složitějším zařízení typu Condor je neefektivní (můj názor). Navíc ty plošňáky... stejně "kvalitní" jsou i v Safíru a Diamantu, přitom do svých vlastních výrobků "Enderáci" tak hrozné nedělali.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#190 Příspěvek od xsc »

Dělali. Mám tu jeden Stern a plošák je uplně stejný pocínovaný kousek jako ty v Safíru. Taky se zbytečně tenkými cestami a na mizerném pertinaxu. V tomhle je jednoznačně zlatá Tesla se zeleným plošáky s maskou.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#191 Příspěvek od elektrosvit »

A který model konkrétně? Máš pravdu, vzpomněl jsem si na Stern Garant, ale v něm jsem nemusel pájet. Zelené plošňáky s maskou dělali taky, např. pro Teslu Litovel do jejích složitějších zařízení, nebo pro Teslu Bratislava. Ty mi přijdou kvalitnější než ty bezmaskové. Na kvalitu desek z Tesly Přelouč ale nemají, jednoznačně souhlasím.

Uživatelský avatar
johnygl
Příspěvky: 15
Registrován: 29 led 2022, 01:00

#192 Příspěvek od johnygl »

Neviem vobec ake supanie plosakov myslite, vytiahol som dosku s koncakmi a pertinax vyzera kvalitne , vsetko vyzera ako nove

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#193 Příspěvek od rnbw »

Ked sa toho dotknes spajkovackou, tak zistis.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#194 Příspěvek od Hill »

Nojo, dokud na ně nesáhneš pájením, drží. Ale zkus odpájet a vyměnit některou součástku. Jestli nebudeš dost opatrný, loupat se budou.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#195 Příspěvek od Lukas-Peca »

johnygl píše:takze povodne kondiky vydrzali dodnes? divne ze niekto vravi ze po 20r nie je mozne ze nevyschli a nestratili kapacitu..
Mám pár přístrojů, ve kterých jsou elyty staré přes 80 let a dodnes dokonale fungují :wink:

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“