TV LG 50LF580V výměna MB

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od fogovic »

nicky píše: Co mě štve je, že i když odhalím že opravdu je vadný jen MCU, u kterého bych čekal jen, že vyměním kus za nový Kus na Infra stanici, tak to mám smůlu, protože i ten musí být spárován s ostatním HW. Jakoby už samotná výměna Bga nebyla už takto dostal hnusná práce :(
ak je vadny CPU potom po vymene musis hladat autorizovaneho servisneho technika, ti vedia aj toto. u phillipsu sa na to pouziva special hw com-pair .. u lg netusim , ale urcite nieco na to je, pretoze aj v servisnom menu su polozky na export/import files z usb, ale ani srnka netusi co kde treba zmenit.

Uživatelský avatar
nicky
Příspěvky: 148
Registrován: 02 črc 2020, 02:00

#32 Příspěvek od nicky »

Děkuji za vysvětlení :) V tom případě, jestli jsem vše dobře pochopil, tak i při výměně samotného MCU (pokud výměna proběhla zdárně), se musí TV rozsvítit normálně, jen bude omezená jak jste psal. V této chvíli je třeba sehnat autorizovaného servisního technika, který spárování vyřeší.

Já totiž myslel, že pokud vyměním i zdárně MCU, tak TV zůstane viset ve st.by apod.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#33 Příspěvek od p32 »

nicky píše:Já totiž myslel, že pokud vyměním i zdárně MCU, tak TV zůstane viset ve st.by apod.
Hlavně zůstane viset na zdi. Kdybys tam sehnal desku, co tam patří, tak už by ses koukal na pohádky. :wink:

Uživatelský avatar
nicky
Příspěvky: 148
Registrován: 02 črc 2020, 02:00

#34 Příspěvek od nicky »

To fogovic : jen došlo k nepochopení, co jsem vlastně udělal ,že to teď jede.

ve zkratce

- koupil jsem tuto nefunkční TV s tím že visí na logu LG. Změřil jsem zvlnění napájecích napětí a zda je napájení všude kde má . Na této originální desce (dále již jen deska 1) jsem zkusil najít na internetu k tomuto modelu a přehrát obsah eeprom. Stále bez úspěchu.

- Usoudil jsem že je zřejmě buď vadný MCU anebo FW , obojí pro mě nedosažitelné. Cena MCU z Číny s poplatky vyšší než jiná celá deska a s FW já si neporadím.

-Koupil jsem tedy jiný mainboard (dále jen deska 2). Před zapojením LVDS jsem zkontroloval Vcc pro panel. Po vložení do TV obraz převrácený a deformovaný. Z desky 1 jsem do této desky (desky 2 ) přepájel EEPROM. Obraz již super, Hdmi jelo, Jen TV neladila programy.

- Nabídnula se mi aktualizace FW, tak jsem to udělal. Ladění stále nešlo. Zkusil jsem z desky 1 přepájet tuner do této desky (deska 2) . Také bez úspěchu. (TV jela ,ale neladila)


- Včera jsem do desky 2 vrátil tuner, se kterým jsem ji koupil a vrátil sem tu původní EEPROM, která mí přišla s tou deskou (čekal jsem znovu převrácený obraz) .Po zapnutí byl pro mě šok, protože obraz byl v pořádku, i ladění funguje, HDMI funguje.


to P32 : ono se to lehko řekne ale sehnat desku z naprosto stejné TV to není úplně záležitost na chvíli.. A z ebay nebudu nic kupovat. Za prvé nevím co dojde a když si pošta usmyslí ,že proběhne celní řízení ,tak mám na 3 měsíce čekací dobu a jestli s deskou párkrát hodí někde ,tak už nemám ani funkční desku

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od fogovic »

prepac nie som na dochodku takze nemam cas na podrobne analyzy a vysvetlovanie, musim makat...

kazdopadne tvoj problem sa dal vyriesit uplne jednoducho bez kupy inej dosky.. stacilo sa napojit programatorom na ISP eMMC, precitat ju, zanalyzovat, zalohovat "keys" particie, najst na nete dump z tych modelov co som pisal predtym, zamenit prislusne particie, nahrat a telka by sla.
obycajne RT809H alebo lite verzia 809F to dokaze a stoji len o 30 euro viac ako nova doska co si kupil.. a vyuzitie ovela vacsie ako ten mainboard co ti ostal ..

Uživatelský avatar
nicky
Příspěvky: 148
Registrován: 02 črc 2020, 02:00

#36 Příspěvek od nicky »

to ano to by stačilo to je pravda ,ale sehnat někoho kdo b to udělal nebylo reálné.

dopisoval jsem si se 6ti lidmi ,a prosil aby si desku vzali a ,zjistili proč stoji na logu a případně vyměnili pamet anebo přehráli FW.

Nikoho jsem nesehnal. Proto jsem musel jít touto cestou.

Abych věděl v budoucnu, vy se stále tím zabýváte?

i programátor rt809F to zvládne?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#37 Příspěvek od p32 »

nicky píše:to P32 : ono se to lehko řekne ale sehnat desku z naprosto stejné TV to není úplně záležitost na chvíli.
Tak to se omlouvám, ale přehlédl jsem to, když jsi ji tady sháněl. Kdybys měl nastaveno místo výskytu, tak by se určitě někdo ozval.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“