Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora 4

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#556 Příspěvek od konosuke »

Zvuk z nové TV placky je mizerný, miniaturní repráky ve spodní liště
rámu jsou ponejvíc imitace tak leda pro poslech zpráv
mám starý Panasonic + STB DVB-T2 zatím není důvod něco měnit
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#557 Příspěvek od ZdenekHQ »

Celeron píše:A nebo z trestný činnosti. :wink:
Moje ex kdysi u řeky našla "tlačítkovej" mobil i s kartou. Dalo trošku práce najít majitele, nějakej hodně mladej kluk, a ten mně nakonec napsal, ať si mobil nechám, ale zničím tu SIM.

Takže je to klidně možný.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#558 Příspěvek od starecd »

Devo70: tady jsem viděl maximálně na baterky

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#559 Příspěvek od houmr »

Mě o víkendu udělal radost modem od SIEMENSe MC35i se zdrojem, které sporadicky používám v SMS aplikacích. Byl i se SIMkou, ale pod PINem...

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#560 Příspěvek od RayeR »

Tak tenhle si asi neodnesl nic, akorat modriny a mozna nakou pokutu :P
https://www.idnes.cz/praha/zpravy/zlode ... pravy_baky

Jinak naposled sem vylovil 3 nake CPU karty HP ze serveru s 2x LGA2011, mam z toho vypajenou hromadu sync. buck menicu, bohuzel k vetsine (Volttera) nejsou k dispozici datasheety...

Uživatelský avatar
Monogatari
Příspěvky: 100
Registrován: 03 pro 2017, 01:00
Bydliště: Holešov

#561 Příspěvek od Monogatari »

„Evidujeme několik uvíznutí s tragickým koncem“

Tak hlavně že to za to stojí, dělat "odpadkový koše" na elektro jako nedobytný trezory :/

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#562 Příspěvek od termit256 »

Myslis ze smrt jedincu jez vybiraji kontajnery na elektroodpad je pro spolecnost velka ztrata? Do toho kontajneru nemuze nikdo spadnout "omylem" a pokud tam i pres varovani ktere je na tom napsane leze, jeho problem a dobre mu tak.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#563 Příspěvek od Crifodo »

Monogatari píše:Tak hlavně že to za to stojí, dělat "odpadkový koše" na elektro jako nedobytný trezory :/
To se může brzy změnit. Doposud byli recyklátoři pro blahobytnou společnost opovrženíhodnej póvl. "Mně se nemůže nikdy stát že by ze mě byl bezďák".
Do budoucna jednak u těch kontejnerů může být tlačenice, jednak mrtvej recyklista je první předstupeň k mýtizaci - heroj průkopník první propagoval myšlenku znovuvyužití surovin a tím snížení nebezpečných závislostí na energiích, na strategických surovinách, ukázal nutnost utahování opasků v nesnadných dobách. A myšlení stáda se opět překlopí.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#564 Příspěvek od xsc »

Agitky by ti šly...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#565 Příspěvek od Crifodo »

Na agitky je tady pč Jourová a celej Eurosojuz, kterej v sudý půlroky bude vyhlašovat konec uhlí a jádra hallelujah a v lichý je zase křísit.
V surovinách to přijde taky, resp. v čipech se už vyhlašou desetiletky, že takhle by to dál nešlo. Celá "filozofie" (mantra) Západu byla vystavěná na tom, že zvyšováním výroby (a spotřeby) podporujeme blahobyt a růst.
Dneska ejhle čtu o tom, že utažením termostatu na radiátoru nad někým zvítězím.
Každej vysavač, kterej houmlesák vytáhne z Asekolu a vrátí do používání, nemusí být vyroben zaplacen a dovezen. A je to hned, ne až Eurosojuz za deset let vystuduje lidi a postaví fabriky na čipy místo čínských čipů.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#566 Příspěvek od xsc »

A pokračování agitky, nálepkami typu Eurosojuz nešetřící. Ty by ses fakt v tom agitačním středisku uplatnil, ostatně zahnívající západ už byl heslem tehdy. A sběr surovin taky. Inu co se v mládí naučíš...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#567 Příspěvek od Crifodo »

Moje "agitka" není nic než zapamatovat si hesla a zprávy z mainstreamu, mám ti ocitovat jak přicházely a vyvíjely se v čase?
Případně dokumenty přímo z centrály v Bruseli?
Pokud ovšem za agitku považuješ to, když se vytáhne něčí už překabátěnej názor a omlátí ho autorovi o mordu, tak to jo. :roll:
Dneska naši nejvyšší nabádají k šetření. Fakt.
Tohle vlákno je o záchraně/nálezu zbytečně vyházených výrobků, neboli o šetření. Fakt.
Tohle vlákno popisuje praktiky Asekolu atd., aby bylo zajištěno maximální nový konzum nových výrobků, čili plýtvání. Fakt.
(Pro objektivitu budiž, že nějaká malá část rychlokonzumních výrobků je Asekolem předána k skutečné recyklaci a ne k skládkování v rozvojových zemích, kdo z toho má prospěch je poněkud nejasné.)

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#568 Příspěvek od xsc »

Mainstream, ten tu chyběl :-)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#569 Příspěvek od Crifodo »

Takže jen připindávání mimo téma, fakta jako obvykle přeskočíš.
Ne že by mě to překvapilo.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#570 Příspěvek od xsc »

Připindávání mimo téma začalo přesně tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... 87#1218587

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“