K: Potenciometry dle obrázku

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

K: Potenciometry dle obrázku

#1 Příspěvek od JiriTom »

Koupím potenciometry, rozměry a provedení podle obrázku. Přesně rozměr zakroužkovaný červeně. Alespoň 4 kusy, 10K lineární v nouzi i jiný.
POZOR: potenciometr musí mít TŘI vývody, ne jako je na obrázku ALPS, který má vývody čtyři! Je to do mixu s SMD součástkami a tak těsné, že to nejde převrtat! Díky za případnou nabídku.
Přílohy
alps.jpg

Uživatelský avatar
kaja4
Příspěvky: 437
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: kraj olomoucký

#2 Příspěvek od kaja4 »

Máš SZ

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od Sendyx »

Jseš si jist, že ten 3 vývodový má přesně šířku dle obrázku? Já je znám jenom z 09 a 10 řady, ne K11.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#4 Příspěvek od JiriTom »

kaja4: zaslána sz
Sendyx: změřil jsem to a máš pravdu, ty moje jsou široké jen 10 mm. Je to nějaký oprásk ALPS. Ostatní rozměry sedí s ALPSem.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#5 Příspěvek od kokun »

JiriTom píše:Koupím potenciometry, rozměry a provedení podle obrázku. Přesně rozměr zakroužkovaný červeně. Alespoň 4 kusy, 10K lineární v nouzi i jiný.
POZOR: potenciometr musí mít TŘI vývody, ne jako je na obrázku ALPS, který má vývody čtyři! Je to do mixu s SMD součástkami a tak těsné, že to nejde převrtat! Díky za případnou nabídku.
Tak zřejmě jsme tu i Sendyx "z křížkem po funuse" - asi mu už kaja4 nabízí přímo to, co potřebuje.

Ale jak píše výše Sendyx - rozhodně to nebude ten z tvého obrázku: RK11K1120A13, ale některý z řady RK09 :!:
Vidím to nejspíše na typ: RK09K111 (výška osky nad DPS = 6,5mm; anebo (pravděpodobnější - pokud má být výše osky nad DPS = 10mm - jako u RK11K1120A13) spíš RK09D111.
A i ta šíře bude rozhodně jiná, než má RK11K1120A13 :!:
Řada RK09 má však celk. délku LM₁ "jen" 20mm - tak jakou skutečně máš? Zakroužkoval jsi 22,5mm 8O
Tak proč nás tu mystifikuješ a nenajdeš si přímo typ, který skutečně potřebuješ? 8O :(

EDIT:
Není to žádný "oprásk", ale RK09x111 - upřesni "výšku osky" :roll:

https://tech.alpsalpine.com/prod/e/html ... _list.html
Naposledy upravil(a) kokun dne 17 úno 2022, 19:28, celkem upraveno 1 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#6 Příspěvek od JiriTom »

kokun: kromě šířky vše sedí podle obrázku, který jsem vložil u prvního příspěvku, i ten zakroužkovaný rozměr. Mezi Alps jsem hledal stejný typ se třemi vývody a závitem pro uchycení na panel, ale nenašel. Proto jsem sem dal dotaz na koupi.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od Sendyx »

On to taky nemusí být ALPS, ale velmi podobné a kompatibilní dělal Panasonic, něco nyní vyrábí Alpha, něco další výrobci... 3 vývodový byl i v podobné 11mm řadě, ale tak z 80. let.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#8 Příspěvek od kokun »

JiriTom píše:kokun: kromě šířky vše sedí podle obrázku, který jsem vložil u prvního příspěvku, i ten zakroužkovaný rozměr. Mezi Alps jsem hledal stejný typ se třemi vývody a závitem pro uchycení na panel, ale nenašel. Proto jsem sem dal dotaz na koupi.
Teď jsem ti tam přidal ještě tento odkaz:
https://tech.alpsalpine.com/prod/e/html ... _list.html
- tak mně tam ukaž tu celk. délku LM₁ = 22,5mm - když jsou tam jen délky: 15; 20; 25 a 30mm. Zato jsou všechny "třívývodové"! 8O
A o závitu se tu zmiňuješ teprve teď! :evil:

EDIT:
Jinak bych to viděl na tento typ: RK09D1110C1A.
Pokud by to byl jiný výrobek než ALPS a délka LM₁ - 25mm by nevyhovovala, neměl by být žádný problém ji o 2,5mm zkrátit :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od Sendyx »

Ony se ty potenciometry vyráběly na zakázku v různých jiných délkách hřídelek, ty nové datasheety jsou jenom preferované typy.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#10 Příspěvek od JiriTom »

kaja4: díky za potenciometry, vše proběhlo ok.

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“