Co trochu hezké hudby II

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1051 Příspěvek od Hubert_79 »

Ti druzí (War On Drugs) jsou takoví roztahanější, na druhou stranu pro chvíle když nikam nemusíš, netlačí tě čas, nebo naopak někam jedeš a koukáš z okénka... :)
Ti Slift, no, má to koule, to se musí nechat. Asi bych si to doma nepustil.
Poslední dobou si dávám ambient, třeba takovýto. Nebo takovýto.
Taky soundtracky. Twin Peaks, Mulholland Drive, to jsou klasiky. Zajímavý je i k filmu (doporučuji též) Requiem for a Dream.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#1052 Příspěvek od Mysteri »

Pohodovka, síce tu je to v nie najlepšej kvalite: The Eagles Inak to DVD je v skutočnosti kvalitné.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1053 Příspěvek od Hubert_79 »

Černě kovový hold Maďarům Omega a jejich Gyöngyhajú lány :parmen:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1054 Příspěvek od Hubert_79 »

Slyšeno dnes večer v rádiu, lámal jsem si hlavu, jakým je to jazykem. A ono litevsky 8O
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1055 Příspěvek od Hubert_79 »

Až zas někdo bude tvrdit, že v 90. letech nic dobrého nevzniklo. Vzniklo a setsakra dobrého...!
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#1056 Příspěvek od Mysteri »

To všetko závisí od ročníka počúvača.... Napr. u mňa to nemá na roky 70" a 80". Je to však počúvateľné. Momentálne mi zahralo z LP, ktoré čujem teraz ,,Vyšju vy hír" :wink:

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1057 Příspěvek od Hubert_79 »

Ale jdi ty, furt do toho netahej věk :roll:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#1058 Příspěvek od ok1hga »

70tá a 80tá léta překonalo jen málo co . . .
tohle je klasika !!!

když jsme začínali vnímat muziku, nejlepší bylo "lokačose" !
https://youtu.be/Um63Rhn5Oew

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1059 Příspěvek od Hubert_79 »

Když si vzpomenu např. na ty "metalisty" z 80. let, melíry, trvalé a podobně, tak mě to akorát pobaví :P
Někteří v té době zastydli a už tam zůstali.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#1060 Příspěvek od ok1hga »

Hubert_79 píše:např. na ty "metalisty" z 80. let, melíry, trvalé a podobně, tak mě to akorát pobaví
to by mě teda zajímalo které . . .

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1061 Příspěvek od Hubert_79 »

Třeba Whitesnake, nebo zrovna ty Manowar. Taková ta rádoby děsně drsná image. Neříkám, že by to byli neumětelové, to nikoli.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#1062 Příspěvek od Mysteri »

No, najme mňa prestala zaujímať rocková hudba v druhej polovičke rokov 80". ,, Alfavili, Fanhalen, Ganzesroses" a pod ma nezaujali. ,,Dípárlpl" ešte ako - tak do r.1990.
Všetko po r. 1990 je u mňa pasé, až na minimálne výnimky, ako ,,Gilmour" a ,,Led Zeppelin 2012 live" a pod. Premrštený nástup elektronických bicích (druhá polovica 80"), a nástup programovateľných kláves, kde si nerozoznal jednu pesničku od druhej (,,Modernltolking, Alfavil", ,,Fanhálen"), lebo všetky používali rovnaký ,,podmaz". A potom, v 90"tkach začínalo zákerne vznikať takzvané ,,umelecké recitovanie spevom", ktoré sa prenieslo aj do toho ,,haf-haf" ,,tvrďáckého rocku" v ktorom nerozumieš slovám, iba vreštia, chrlia,a do druhej odnože recitácie, tzv. ,,repáci", ktoré prešlo miléniom ..... :lol: Druh hudby, ktorá vznikla v černošských getách, a, ktorú hudbu v Európe propagujú väčšinou rómsky spoluobčania a najviac obľubujú tzv. ,,národovci", hrbokrkí s tupým, prasačím pohľadom, ktorí vzývajú bývalého vodcu Nemecka a bojujú voči rómom a černochom..... :lol:
Takže, vždy je to o veku toho človeka, keď sa vyjadruje k hudbe v nejakom čase.
HUBERT, ulož si tento môj názor, a, o 30 rokov si ho ešte raz prečítaj a porovnaj s tým, aký názor máš dnes, a, aký ho budeš mať po rokoch.... :lol: Alebo, možno Ti bude na to stačiť iba 10 - 15 rokov.... Budeš ho mať rovnaký, ako my, postarší, dnes, len osoby a čas budú iné....VER MI. :|

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#1063 Příspěvek od GeXeS »

No tak což o to, mně to přijde jako poměrně výstižný popis, a to jsem tu z vás asi jeden z nejmladších (ale soutěžit nebudu). Krásný příklad jsou třeba Jethro Tull, jejichž devadesátková alba se mi líbí tak nějak na střídačku, ale už to není ono - a úplně nejvíc Chicago. Tam ty začátky byly založené na poctivých kytarách a žestích a v osmdesátkách to pak zabil univerzální keyboardový podmaz.
Ale i dnes se dají najít syrově rockové kapely, ostatně jsme jich sem za poslední rok pár nasázeli. Z těch, co jsem nejmenoval, mě napadá ještě Mother of God. Trochu víc pop-rockoví jsou pak Allah-Las. A plno dalších, co si zachovali "ortodoxní" autentický zvuk těch "správných" starších časů. Dá se vybrat, jen to už prostě není mainstream.
Jak hezky prohlásil jeden můj kámoš, když jsem se rozhodl rozpustit kapelu - hrát dneska rock, to je jako hrát v osmdesátkách prvorepublikový swing. Na trhu je místo jen pro omezený počet Melody Makers :P

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1064 Příspěvek od Hubert_79 »

Mysteri píše:...
Použiji co možná nejuctivější popis toho, jak vnímám Tvůj názor. Je mi zkrátka u prdele a je asi jen ztrátou času se tím zabývat. Rady typu "to víš, počkej až ti bude 87, to budeš na to koukat jako já, moudro samo" si laskavě vetkni do špic.
Pokud do "rocku" počítáš něco jako Alphaville nebo Modern Talking, tak jsi tedy znalec par excellence, to se musí nechat.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1065 Příspěvek od Hubert_79 »

Smutná zpráva. Dnes odešel (+57) Mark Lanegan, hlas Screaming Trees :(
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“