Parkovací senzory Roomster

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
salus
Příspěvky: 76
Registrován: 03 led 2019, 01:00
Bydliště: Chrudimsko

Parkovací senzory Roomster

#1 Příspěvek od salus »

Měl bych dotaz jak zjistit který ze zadních parkovacích senzorů je vadný. V podzimním a zimním období mám tento problém: Po zařazení zpátečky se z řídící jednotky parkovacích senzorů ozve dlouhý tón, animace na displeji rádia zmizí a senzory nereagují na přiblížení překážky. Usoudil jsem, že se do některého senzoru asi dostala vlhkost (v letním období se závada neprojevuje). Jedná se o Roomster předfaceliftem. Je možné diagnostikou zjistit který z těch čtyřech senzorů je vadný? Nebo mám raději koupit hned celou sadu?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Stalo se mi to stejný, akorát na Fordu. Kamarád mechanik mi poradil, že když k nim dáš ucho, je slyšet klapání. Mě se nechtělo válet v mokru za autem, tak jsem to sfouknul s jiným servisním úkonem v autorizáku. Měnili jen jedno čidlo.

Uživatelský avatar
Guggy
Příspěvky: 66
Registrován: 17 říj 2006, 02:00

#3 Příspěvek od Guggy »

Dlouhy ton znamena zavadu v systemu a jeho odstaveni. Po nem uz myslim nejde slyset ani cvakani / ani citit vibraovani prstem.
Je tedy nutne pouzit diagnostiku a ta ti vyplivne vadny senzor a staci vymenit jeden. je zbytecne hned menit vsechny https://ctrlv.cz/68Zj akhle vypada chyba na diag
Naposledy upravil(a) Guggy dne 23 úno 2022, 16:00, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#4 Příspěvek od Sandal »

Přesně jak píše forbidden. Přiložit ucho, a víš hned, kterej nejde. Nesmíš se ho ale dotýkat, protože se slyšitelný zvuk lehce utlumí.
Pomocník ti poslechne hned po zařazení zpátečky.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#5 Příspěvek od passion »

Koncern ale funguje ako píše Guggy. Ak je chyba, ozve sa dlhý tón a čidlá vypne. Diag ti určí presne ktoré čidlo má problém a aj aký. Akurát som včera menil jedno čidlo spolubývajúcej na golfe6. Diag hlásila stredné ľavé skrat na plus alebo kostru. Po jeho výmene všetko OK. Nebola to ani veľká drbačka. 4 torx skrutky vľavo, štyri vpravo, štyri zospodu nárazníka a ešte von zadné svetlá. Tie držia každé po jednej plastovej skrutke. A plastový nárazník bol dole.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“