Program "FOTKY"- funkce "Lidé"

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

Program "FOTKY"- funkce "Lidé"

#1 Příspěvek od Brozicek »

V programu Fotky mi vyhovovalo, že dokázal vybrat z tisíců fotografijí shodné obličeje a zobrazit jen tyto vybrané obličeje s údajem, na kolika fotkách se tento obličej vyskytuje.
Pak nebyl problém vyhledat z tisíců snímků jen soubor fotek, kde se vyskytl hledaný člověk (obličej).
Nyní se mi začal zobrazovat jen omezený počet obličejů. Rozhodně ne všechny, které jsou ve fotoalbu.
Myslím, že k tomu došlo od doby, kdy jsem celé fotoalbum z důvodů omezené kapacity disku 256 GB SSD C:/ přestěhoval z disku C na samostatný HDD.

V Notebooku, kde mám vše na jednom HDD 1TB, se mi obličeje vyhledají na všech fotkách, které jsou v Notebooku.
Nemohu najít, kde lze program Fotky nastavit tak, aby prohledal fotky také na jiném disku než je C ? Zdá se, že při současném nastavení ten program Fotky neprohledává jiný HDD, na který jsem Fotoalbum přemístil.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#2 Příspěvek od kejki »

Moc tomu nerozumím, mělo by fungovat návod

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#3 Příspěvek od Brozicek »

kejki píše:Moc tomu nerozumím, mělo by fungovat návod
Dík za návodku, ale ta se týká opačného problému. Jak uložit fotky z Alba programu Fotky do nového vlastního adresáře.

Myslím, že jsem našel řešení toho mého problému. Prohlížel jsem jednotlivé "roletky" programu Fotky a našel okénko "Přidat složku". Tak jsem tam zadal cestu k mému Fotoalbu na mém samostatném HDD F:/. První příložený obrázek.
A začaly se dít věci. Program Fotky anylyzuje přidanou složku ve funkci "Vylepšuje se hledání". Na druhém přiloženém obrázku je dole vidět "Teploměr" a u něj číslo, kolik fotek z mé složky zbývá k prohledání. Na obrázku je to přes 17 tisíc. Jde to šíleně pomalu, protože každá fotka se asi analyzuje co na ní je, třeba voda, les, hory, stromy, různé obličeje atd. Výsledky analýzy ukládá někdo do své databáze. Pak stačí v programu Fotky zadat nějaký klíč, třeba "Oheň", a zobrazí se fotky, na kterých je oheň. Totéž platí pro funkci Lidé, najdou se všechny fotky, na kterých je vybraný obličej.
Normálně se asi v programu Fotky anylyzuje průběžně každá přidaná fotka, což u několika přidaných fotek není časový problém. V mém případě se však nyní analyzuje celé Fotoalbum s 19 tisíci fotek, což asi bude trvat desítky hodin. Nevadí, nechám to běžet na pozadí ať si analyzuje. Akutálně ještě nyní zbývá 16 tisíc fotek.
Přílohy
Vylepšuje se hledání.jpg
Přidání složky do programu Fotky.jpg

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#4 Příspěvek od Brozicek »

Tak funkce "Vylepšuje se hledání" v programu Fotky je ukonce. Prohledáno, a podle obsahu snímku analyzováno, bylo při celodenním hledání od 22.2. do 25.2. (na noc jsem PC vypínal) přes 18 tisíc fotografií ve složce Fotoalbum s obsahem přes 650 podsložek.

Program rozeznal 135 různých obličejů, které zobrazuje v záložce "Lidé". Kliknutím na zvolený obličej se najdou okamžitě všechny fotky, na kterých se obličej vyskytuje, seřazené podle data vzniku fotky.
Obdobně při zadání hesla, např. "Sníh", "Loď", "Voda", "Jidlo", "Oheň" atd. se najdou okamžitě všechny fotky, na kterých se hledaný předmět nebo terén vyskytuje. Opět je to seřazené podle vzniku fotky.

Tuto funkci programu Fotky považuji za velmi užitečnou při prohledávání vzpomínek ve Fotoalbu. Zdejší uživatelé možná tuto vychytávku programu Fotky znají. Z mých přátel to však neznal nikdo a fotky zobrazovali a prohledávali jen v jiných aplikacích. Já k běžnému zobrazování a případně k úpravě fotek také používám jiné aplikace. Aplikace "Fotky" je mi užitečná jen k rychému nalezení osoby nebo věci ve Fotoalbu. Proto jsem rád, že jsem program Fotky přinutil prohledat fotoalbum na samostatném HDD v mém PC.

Proto o tom tady píšu. Snad se najdou uživatelé, kteří tuto informaci ocení. Ostatním "znalým" se omlouvám.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“