ESR

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#16 Příspěvek od jandu »

Tak to už radšej to, čo doporučuje Dodi:KE 1/2004 s 35. KE 1/2004 s 35. Aj keď ja mám postavený ten s 555, pôvodne som chcel stavať merač so štornásobným operačným zosilňovačom a s meracím prístrojom. Stroskotal som na zle navrhnutom DPS, kde som odpálil 2 ks IO. Tá cena je minimálna, ale nový návrh DPS ma odradil v momente, keď som súrne potreboval merač ESR. Teraz v odkaze vidím, že sa jedná o ten samý merač aj s DPS. Na základe obvodovej stavby som toho názoru, že tento je neporovnateľne vhodnejší, ako so štvoricou NAND. A to aj cenovo.

Uživatelský avatar
byKiVi
Příspěvky: 76
Registrován: 02 zář 2007, 02:00
Bydliště: Zvolen

#17 Příspěvek od byKiVi »

V súbore chýbala nasledujúca strana, tak tu to máš, a máš tu aj KE 1/2004 s 35,36,37.

http://www.edisk.sk/stahni/83686/Tester ... .31MB.html

Mňa by teraz len zaujímalo, ktorý z nich by som si mal postaviť aj ja (vrátane návrhov z predchádzajúcich príspevkov) lebo si akosi neviem vybrat :lol:

PavelFF

#18 Příspěvek od PavelFF »



Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#19 Příspěvek od cabernet »

Nazdar majstri,

chcem si takisto poskladať ten merač z KE 1/2004. Dá sa niekde zohnať ten plošný spoj, aby som ho nemusel leptať doma?

Dík.

Uživatelský avatar
bubo10
Příspěvky: 113
Registrován: 12 dub 2005, 02:00

#20 Příspěvek od bubo10 »

Když by někdo dělal ten plošák - taky bych bral.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#21 Příspěvek od jandu »

Žilinské VD Pokrok /aspoň tak si to pamätám/ ešte v r. 2002 vyrábalo dps z AR. Ale aj na objednávku. Žiaľ stratil som na nich kontakt.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od stepa »

cabernet píše:Nazdar majstri,

chcem si takisto poskladať ten merač z KE 1/2004. Dá sa niekde zohnať ten plošný spoj, aby som ho nemusel leptať doma?

Dík.
Tak si ho nechy vyleptat u nejake firmy ktera se tim zabyva(doneses motiv)...o SVK firmach nemam prehled, budes muset hledat.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Jirka »

jestli je to tahle
NN200 b010436 30,00 Kč
Tester stavu elektrolytických kond.zapojen v obvod Arádio - Konstrukční elektronika 1/04 str.36

NN200 vrtaná * 76,00 Kč
Tester stavu elektrolytických kond.zapojen v obvod Arádio - Konstrukční elektronika 1/04 str.36

tak http://bucek.name/dps/dpsnn.dat.htm , ale vyrobí ti jí i jinde
*****

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#24 Příspěvek od SIDTIM »

PavelFF píše:
Mňa by teraz len zaujímalo, ktorý z nich by som si mal postaviť aj ja (vrátane návrhov z predchádzajúcich príspevkov) lebo si akosi neviem vybrat
Postav si ten z KE 1/2004. Ze zvědavosti jsem si ho přes vánoce taky postavil a je fakt dobrý (vzhledem k jednoduchosti a láci). Mám už celkem 4 měřiče ESR a tento je optimální z hlediska složitosti výroby, nákladů a přesnosti. Trochu jsem laboroval s velikostí odporů v můstku, aby měl jemnější rozlišení pod 1Ohm, ale to je věc vkusu.

Dvoustavová indikace ledkou je naprd - pokud už investuješ úsilí do výroby tišťáku, tak si udělej nějaký, kde je spojitý výstup pro měřidlo. Taky mám jeden takový s LEDkou, ale je mnohem lepší vědět skutečnou hodnotu než že ESR je menší než třeba 4Ohmy.
Dostal jsem od SMITHA -vřelé díky! - schéma na diskutovaný ESR tester z KE a musím říci, že se mi opravdu líbí už na papíře! Souhlasím, že nějaká "indikace" LEDkou nemůže servisákovi říct nic serióznějšího.
Já používám asi rok DANYKův měřič a po jeho překopání z cca 80 procent slouží věrně a denně (doladění na daný budík, vyšperkování rozsahu).
Hned po "pískleti" s (tuším 4011, vyšlo v Amáru někdy asi v 80th letech, jinak viz jistá alternativa from www.belza.cz), které registruje i v řádu 100-vek Mohmů je tohle druhé nejzajímavější SAMODOMO udělátko pro dílnu, které maximálně slouží!
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

#25 Příspěvek od kovka »

Po vice jak 14 letech pouzivani dvouledkoveho dle AR8/87 jsem postavil stavebnici dle www.zajic.cz ktery zobrazuje i hodnotu ESR.
Ma krabicku na kterou pri bastleni uz malokdy zustal cas ,od te doby jiny typ nepouzivam prezil i kontrolu filtracniho kondu v radku bezici telky ...
Doporucil jsem jiz vice pratelum k jejich plne spokojenosti.
Pridal jsem paralelne dutinkovou listu s vice piny na merici vstupy na krabicku pro rychle zkouseni kondu vypajenych ci novych bez nutnosti pouziti hrotu nebo krokodylku.Dle uvedenych stranek jsem slozil i Component tester take s dobrymi vysledky.

Uživatelský avatar
juracak
Příspěvky: 114
Registrován: 20 pro 2005, 01:00
Bydliště: Sev. Morava

#26 Příspěvek od juracak »

kovka píše:Po vice jak 14 letech pouzivani dvouledkoveho dle AR8/87 jsem postavil stavebnici dle www.zajic.cz ktery zobrazuje i hodnotu ESR.
Ma krabicku na kterou pri bastleni uz malokdy zustal cas ,od te doby jiny typ nepouzivam prezil i kontrolu filtracniho kondu v radku bezici telky ...
Doporucil jsem jiz vice pratelum k jejich plne spokojenosti.
Pridal jsem paralelne dutinkovou listu s vice piny na merici vstupy na krabicku pro rychle zkouseni kondu vypajenych ci novych bez nutnosti pouziti hrotu nebo krokodylku.Dle uvedenych stranek jsem slozil i Component tester take s dobrymi vysledky.
Tyto slova mohu jen potvrdit. Taky používám měříč ESR i komponent tester podle zajíce k plné spokojenosti. A opravdu dost vydrží. Opravdu stojí za to.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#27 Příspěvek od rnbw »

Na vstupe ma antiparalelne zapojene velke diody, takze by mohol prezit vselico. Akurat je po takom incidente vhodne tie diody skontrolovat.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od AmarokCZ »

Já používám tenhle ( http://amarok.php5.cz/ESR.htm ) a jsem spokojenej, na zjistění vadných nebo načlých kondíků bohatě stačí.

Jinak neví náhodou někdo jestli má opravdu cenu používat při vyšších frekvencích low ESR kondíky?? Když jsem porovnával hodnoty ESR Low ESR kondenzátorů z katalogu GME, tak byly téměř stejné jako jsem našel v tabulkách pro normální kondenzátory.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od jef111 »

AmarokCZ píše:Já používám tenhle ( http://amarok.php5.cz/ESR.htm ) a jsem spokojenej, na zjistění vadných nebo načlých kondíků bohatě stačí.

Jinak neví náhodou někdo jestli má opravdu cenu používat při vyšších frekvencích low ESR kondíky?? Když jsem porovnával hodnoty ESR Low ESR kondenzátorů z katalogu GME, tak byly téměř stejné jako jsem našel v tabulkách pro normální kondenzátory.
No tak je otázka o kolik se liší ve skutečnosti. Měl jsem tu už fůru elytů na kterých bylo velkým písmem napsáno LOW ESR a přitom měly ESR třikrát horší jak obyčejné, ovšem TEAPO. Záleží hodně na výrobci.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#30 Příspěvek od rnbw »

Na kvalitnych elytoch vacsinou ziadne napisy "LOW ESR" nabyvaju. Tie sa nachadzaju typicky na smejdoch.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“