Xiaomi Poco X3 proximity sensor

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
e300
Příspěvky: 49
Registrován: 29 kvě 2021, 02:00
Bydliště: Praha

Xiaomi Poco X3 proximity sensor

#1 Příspěvek od e300 »

Ahoj, nemá někdo zkušenost s Xiaomi Poco X3 a proximity sensorem?

Telefon se 2h koupal ve vodě, takže jsem rozebral, vyčistil, vykoupal v isopropanolu a daroval dceři, funguje rok bez problémů. To, že proximity nefunguje jsem přikládal neoriginálnímu LCD, který by sensor mohl překrývat nebo vadnému sensoru.

Každopádně dnes jsem vyměnil za originál LCD a další sensor, výsledek stejný, prostě nefunguje. Na stejném flexu je i světelný sensor a ten funguje bez problémů, předpokládám, že flex je tedy v pořádku. To, že proximity funguje je vidět v kameře dalšího telefonu. V CIT menu jsem sensor také znovu kalibroval, výsledkem je PASS a sensor stejně fail :lol: Problém je zřejmě na desce? Software? Otázka kde? :lol:

Žádné schéma na Poco X3 jak vidět dostupné ještě není, pod mikroskopem taky nevidím nic zřejmého. Má s tímto někdo zkušenost? Jen pro info přikládám foto flexu, i když nevím co bych na tom tak vůbec mohl měřit.
Přílohy
proximity.png

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Co znamená nefunguje - po vytočení čísla ihned zhasne display, nebo po vytočení čísla display vůbec nezhasne, i když je nad senzor přiblížena překážka?
Ale jinak býval častý problém v tom, že se po rozborce/sbírce zapomnělo na Tomovy element, který obepíná senzor a dělá diodě i fototranzistoru zvlášť komůrku.
Případně se tyto dva elementy navzájem ovlivňovaly.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#3 Příspěvek od keemo »

Kdyz to funguje v test modu tak bych zkusil jeste tovarni nastaveni telefonu

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

A co v aplikaci Sensortest?

Uživatelský avatar
e300
Příspěvky: 49
Registrován: 29 kvě 2021, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od e300 »

- Sensor Test nic neřeší, další podobná aplikace mi ukazuje sensor stále ve stavu zapnuto.

- Tovární nastavení ani přehrání firmware také nic neřeší.

- Ano, telefon zhasne ihned po vytočení čísla a nereaguje vůbec na nic. Tomovy element? To slyším prvně, můžeš to nějak rozvést nebo nějaké foto? Sensor shora drží taková modrá guma, to myslíš?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Michal22 »

Tomovy element = gumový element :-)
To je tak, když píšu z telefonu a kecá mi do toho predikce :D
Ten gumový element obepíná senzor tak, aby LED svítila jen směrem dopředu.
Pokud jej tam nemáš, nebo je blbě nasazený, tak LED může svítit i na fototranzistor a pak se objeví problém, který uvádíš - díky stálému osvícení fototranzistoru si telefon myslí, že je přiložený k hlavě, ihned zhasne display.
Nevím, jak má u toho tvého telefonu tenhle element vypadat, ale pro představu mrkni na tohle.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#7 Příspěvek od passion »

Švagor mal to isté s nejakým odolným mobilom asi od evolveo. Robilo mu to dodatočné ochranné sklo. Bez neho to išlo OK.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

To zhasínání displeje mi začal dělat Xaomi asi po dvou letech provozu. Servisák mi serval ochranou fólii a displej zhasínal jen při přiblížení k hlavě. V poslední době zase začíná blbnout jako dříve ale stačí displej dvakrát přejet o kalhoty nebo rukáv, tedy vyčistit a vyleštit a spraví se to. Myslím si, že v tom senzoru něco časem slábne.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
e300
Příspěvky: 49
Registrován: 29 kvě 2021, 02:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od e300 »

Fólií to určitě není. Měnil jsem celý LCD s rámečkem a zkoušel 2 sensory, jak píšu, vidím ho, že funguje. V kameře druhého telefonu je vidět IR svícení. Asi zkusím objednat třetí.

Je to originál kryt, musím ještě mrknout jestli jsem nezapomněl přehodit nějakou tu gumovou krytku, ale nic takového jsem tam neviděl.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“