Letitý tyristorový zdroj dokumentace

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

Letitý tyristorový zdroj dokumentace

#1 Příspěvek od Crifodo »

Označení zdroje Galfont 250-1000 A, výrobce Dehor Hamr u Litvínova.
Výrobce dávno neexistuje, zanikla i nástupnická firma která ještě vyvíjela nějaké spínané verze.
Mám jen neúplnou dokumentaci, potřeboval bych podrobnější. Zdroj má moduly v URS rámečcích.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

Kdysi jsme servisovali Galfonty 4/1000 a ještě 2 modely, elektronika v URSech. Dokumentace i zákazníci vzali za své při povodních 1997 a 2002. Nějaká firma ze Zlínska nabízela modernizaci těch elektronik, ale tuším skončili kolem roku 2005. Servis po výrobci asi převzala firma Napaz Most, ze které ještě snad někdo existuje. Ti snad vyráběli i nějaké novější + dodávali ovládací skříňky a podobně.

Edit : Petr Plánička z Litvínova by snad mohl pomoci.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

Jo, kolega nějakou konzulaci s NAPAZ-em měl (už taky neexistuje), výsledek prý je ten, že ti roztroušení servisáci nějaký upgrade nebo snad i opravu schopní udělat jsou, optimálně prodat novou náhradu, ale s těmi starými vykopávkami ve smyslu poskytovat knowhow ne. Což celkem chápu.
Ono to není neřešitelné, maám schémata k základním deskám a propojovák na jednodušší model bez reverzace, nemám na reverzovaný s některými deskami zdvojenými + timer z logických obvodů, ale tam nebude problém.
Odcházejí tam elyty, sem tam svitky a Zenerky atd. Klasický problém za dvě koruny vyměnit součástku, za dva tisíce vědět kterou.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Sendyx »

Zkus toho Pláničku, ale tam z toho okolí jsou to asi všechno penzisti 70+. Ještě mám někde staré kontakty na pár lidí, co tohle dělali taky, ale po 20 letech se někoho dopátrat bývá peklo.

Dokumentaci jsme kupovali snad za 1200Kč tenkrát za svazek, bylo tam dost vééélkých výkresů.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Crifodo »

Sendyx píše: jsou to asi všechno penzisti 70+.
To nevidím jako handicap, spíš naopak. Než nějakej jouda co před 5 lety odešel od maminky a je přesvědčen, že bez procesoru a týdenních upgradů to nejde. Tyhle zdroje se součástkovou základnou Tesla (snad téměř výhradně) šlapaly v dost korozivním prostředí 40 let, s minimem poruch. Dokonce s mnoha hovňáky 470n. Trochu se mi tam nelíbí roztahanost konstrukce, 5 KFek na desku 10x15 cm je hodně nevyužití místa, ale třeba tím sledovali snadnou diagnostiku v rozdělení na funkční (levné) bloky.
1200 za dokumentaci by asi firma dala ochotně, to co mám je zmenšenina na A4 a nadšený z toho moc nejsem.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“