Indikáto ESR-T4 zčásti uhynulý (NE)VYŘEŠENO

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#16 Příspěvek od jardafiala »

Popis vzniku neštěstí jsem doplnil na začátek. Kdyby měl někdo špatně ukazující nebo zdechlý s dobrým displejem tak se třeba dohodnem na odkoupení.
Naposledy upravil(a) jardafiala dne 28 črc 2022, 12:11, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od otakarv »

Popřípadě tady.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#18 Příspěvek od starecd »

JoDiK: anglicky PDF je mi platné, jak mrtvému kabát a na těch 2 videjích je vidět velké kulové, protože to, co má někde strčené je mimo obraz, navod na měření na hezký den, asi pochopí jen málokdo.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#19 Příspěvek od Celeron »

Tak si tak měřím svým ESR-T4 až mi zdechla baterka. Dal jsem novou 9V a pak už jsem změřil jen 2x. Po stisku tlačítka najednou mrtvola ani podsvit displeje. Tester je v krabce, o nic jsem tedy neškrtl, elyt taky neměřil aby z něj náboj odpráskl vstupy 328P. 78L05 na vstupu 9V má, na výstupu jen asi 0,2V. Všechny 3 trandy v napájecí větvi jsou odporově dobrý. Zkusil jsem jinej 78L05 ale žádná změna. Dost dobrej chyták, SMD -čkový 7805 a 78L05 maj proti sobě otočený vstupy a výstupy.:roll:
Odporově má Vcc za 78L05 do země jen 3,4 Ω a to v obou polaritách ohmetru. Takže v lepším nějakej filtrační kond na Vcc ale spíš odprásklá 328P. Že by čerstvá 9V baterka byla na tester moc? Naprázdno jsem naměřil 9,8V. 9V jde do procíku přes dělič cca 3 na PC5, nejspíš měření napětí baterky. To by asi procák neodpravilo.
Zítra zkusím připojit tvrdejch +5V za vypájenej 78L05, uvidím odkud začne unikat pracovní médium. Kéž by to byl kondík.
328P na výměnu mám, stál 10 x míň než novej tester. Koukal jsem na stránky kolem ESR-T4, co se musí vše do procíku přes ISP nacpat a snad jsem to pochopil správně, že kromě flash i data do EEprom. Ale moudrej z toho stále moc nejsem.

To miroja: Prosím tě, jak jsi postupoval při napečení procíku?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#20 Příspěvek od Celeron »

Tak procík opravdu v kopru. Na 5V s omezením 0,5A na laboráku topil za pár sekund jak kamna. A taky 78L05. Ta odešla asi jako první a vzala s sebou procík.
Tak doufám, že se tu ozve někdo, kdo do testeru dával novej fw.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#21 Příspěvek od Celeron »

Procík vyměněnej, 78L05 taky. Zkusil jsem přes ISP nahrát několik FW stažených z netu, třeba "mega328_T4_V2_ST7565". Ať tam nahraju cokoliv, po stisku tlačítka se rozsvítí podsvit displeje ale na displeji ani bod. Po asi 20 sekundách podsvícení zhasne. To znamená, že procík v zapojení žije ale buď mám blbej FW pro mojí desku nebo displej a nebo ten odprásklej 78L05 vzal s sebou kromě 328P taky řadič displeje. Jak pokračovat dál netuším, asi mi nezbyde nic jinýho než koupit novej tester. :(
Škoda, že se tu nenajde nikdo sdílnej, kdo tester přepaloval na vyšší verzi FW. :(
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#22 Příspěvek od Celeron »

Tak opraveno a přepáleno na vyšší verzi FW.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“