Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora 4

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#616 Příspěvek od Crifodo »

termit256 píše:s takovymi kravinami jak vystrizenymi z denicku nejakeho znudeneho urednika v Bruselu :-)
nevím kým se české trestní právo inspirovalo, americkým asi ne, tam jsou práva vlastníka o dost větší, ale to čemu říkáš kravina, je prostě podle českých paragrafů fakt, o tom nemá cenu diskutovat se mnou.
záklopka v kontejneru je jednosměrná past, já v tom rozdíl oproti oknu vidím.
Že jsou v českém právním řádu kraviny, s tím v mnoha případech souhlasím.
V tomhle vlákně se mi až tak nechce řešit věci hodně vzdálené od problematiky (bez)problémového využití ještě využitelného odpadu.
Asekolem prováděný sběr podle mého názoru slouží hlavně výrobcům a prodejcům, jak to ostatně bez okolků píšou v charakteristice firmy. Bastlířům až tak ne.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#617 Příspěvek od Kremik »

Jaký poměr z celkového množství elektroodpadu Asekol asi tak vysbírá, neví někdo? Já myslím, že moc významné to nebude. Většinu věcí obyvatelé sami ochotně odvezou do SD sami. Konteinery Asekolu jsou provokativní jen tím, že jsou tak hodně na očích. Vzhledem k tomu, kolik elektroodpadu produkujem a kolik je bastlířů, si myslím že na každého z nich toho "šrotu" vyjde dost a dost. Stačí když se o nich trošku ví a nemaj to pak ani kam dávat.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#618 Příspěvek od Hubert_79 »

Crifodo píše: Asekolem prováděný sběr podle mého názoru slouží hlavně výrobcům a prodejcům, jak to ostatně bez okolků píšou v charakteristice firmy.
Asekol je především firma, jejímž účelem je tvorba zisku, nikoli charita. Ostatně takový nějaký komunitní projekt "Lidé bastlířům - bastlíři lidem" by se spíše hodil do nějakého hipsterského vidění světa; jako cosi z kategorie "zažít město jinak" a podobně.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#619 Příspěvek od lesana87 »

rnbw píše:Ano, radsej nieco doneste od kontajnera :D
Tak já jsem včera přinesla Rigu, má utrženou anténu, na boku přišroubovaný zvonkový trafo a nehraje, jen bručí. Dále 7,5GB HDD WD75, ISA grafiku Trident8900D s 1MB, PCI UltraATA řadič Promise FastTrak66 a mf+nf modul a reprák z Merkura. To je radosti na starém bělidle. :)
Přílohy
riga103.jpg

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#620 Příspěvek od Lukas-Peca »

To je teda pěkná prasárna, to trafo šroubovat ke skříni. V prostoru na baterky je dost místa. Rigu se zdrojem a CCIR/OIRT konvertorem mám v práci, hraje mi denně už skoro tři roky. Bývají v tom nanejvýš vyschlé elyty.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#621 Příspěvek od JirkaZ »

Já bych spíš řekl maxiprasárna...

Kdysi jsem právě pro tohle rádio dělal interní zdroj (krabička z cuprextitu), který měl vnější kontakty a vložil se místo baterek.

Jediným destruktivním zásahem pak byla nutnost udělat v krytu baterek malý, z jedné strany otevřený otvor na průchod síťové šňůry.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#622 Příspěvek od Artaban001 »

Když jsem vlastnil tohle rádio, tak jsem do zásobníku pro hodně "buřtů" v pohodě dostal zvonkový trafo, elyt, 4 diody a MA7812 v plechu. Akorát se to muselo vypínat přímo zástrčkou, protože se 7812 nárazovým proudem vypínala a nakonec jsem ji musel stejně vidlicí "restartovat". Jediný, co jsem musel do toho rádia vrtat, tak žlábek pro průchod kabelu.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#623 Příspěvek od Kremik »

7812 se umí vypínat??

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#624 Příspěvek od lesana87 »

No je to velmi nevzhledná úprava, ale i tak se mi rádia zželelo a ujala jsem se ho. To trafíčko je trochu zvláštní, na vrchním bakelitovém deklu jsou popisky v latince a na spodním kartitovém deklu je azbuka. Vevnitř jsou v rozích krabičky dobastlené 4 diody. Nakoukla jsem i do rádia, ty, asi původně stříbřené, přepínače jsou černé jak saze. Je tam toho černého víc, SSSR si ve stříbření součástek libovalo.

7812 má foldback limitaci, jak sklouzne za koleno, musí se pro návrat odlehčit.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#625 Příspěvek od Kremik »

Ano, ale to rádio snad nebere tolik, aby ho tam udrželo, nějak se mi to nezdá.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#626 Příspěvek od Crifodo »

Hubert_79 píše: Asekol je především firma, jejímž účelem je tvorba zisku
Omyl, Asekol je formálně neziskovka.
https://www.asekol.cz/o-nas/
Její účel hlavně vidím jako rovnou dálnici pro účinné odklízení potenciálně použitelných spotřebičů v zájmu prodeje nových.
Kdo trochu zažil dobu předtím, pamatuje řadu recyklačních firem s nimiž bylo možné se domluvit, pokud jim do toho různě nekecaly radnice a podobní, tak často i legálně.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#627 Příspěvek od Hubert_79 »

Formálně... Jinak je to a.s.
Odklízení potenciálně použitelných spotřebičů v zájmu prodeje nových? Cože?
Pamatuju i dobu "před tím", než byly sběrné dvory a kontejnery na kdeco. Všude mezi barákama 8-10 kontejnerů na kolečkách a kolem nich bordel, víceméně furt. Tohle ti chybí? Mně teda ne.
Lidi se ti s potenciálně využitelným, leč třeba morálně zastaralým čímkoli nepotáhnou někam do horoucích pekel přes půl města. Třeba. Takže i ty proklínané kontejnery mohou mít nějaké plusy i pro lidi, co ve městech bydlí.
Naposledy upravil(a) Hubert_79 dne 17 bře 2022, 21:38, celkem upraveno 1 x.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#628 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jen mě napadlo, když vezmu Asekol jako anagram, tak vznikne Kolesa. Čest jeho památce.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#629 Příspěvek od elektrosvit »

Kremik píše:Ano, ale to rádio snad nebere tolik, aby ho tam udrželo, nějak se mi to nezdá.
Při "pokojové" hlasitosti bere pár mA. Ručka na zdroji AUL se sotva pohne. Osobně bych napájení řešil vnějším adaptérem.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#630 Příspěvek od RayeR »

ZdenekHQ píše: Optický CO2 senzor + poměrně výkonný bezdrát 868MHz. Ale to je jen část.
Aha, to pak jo, ty levny NDIRy docela zerou a potrebujou dlouhou dobu na nahrati, hrubym odhadem my vyslo 14 dni na 18650 1:10...
Ale vyvoj jde dopredu a jsou uz i nake radove mene zrave senzory
https://emariete.com/en/sensor-co2-low- ... 1a-winsen/
https://alcom.eu/products/ultra-low-pow ... er-cycling

V kanclu sem takle zkousel merit koncentraci CO2, v 5 lidech pri zavrenych oknech a dverich za hodinku kolem 2000ppm...


Kolesa... snad ma v nebi plavajici zeny :)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“