propojení dvou telefonù

Sem patří samozřejmě i přístroje s "utrženým sluchátkem"- bezdrátové, ale vždy dále s okolním světem komunikující po vedení, a to nejen ve veřejných sítích.
Pro telefony GSM a podobné máme samostatnou sekci.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DKL
Příspěvky: 377
Registrován: 11 bře 2004, 01:00
Bydliště: Sever jižní Moravy

#16 Příspěvek od DKL »

To bych podle popisu vidìl spíš jako závadu nìkterého telefonu. Ale pokud jsou vpoøádku tak by šlo zkusit èásteènì vyrovnat rozdíl v úbytku napìtí na pøístroji sériovým odporem zapojeným pøed telefon As. Vyvìs vždy jen jeden pøístroj, zmìø na jeho svorkách napìtí a pokus se vybrat odpor takové hodnoty aby byl úbytek na odporu+telefonu stejný jako na druhém telefonu.
Problém je v tom že bìhem hovoru jsou oba pøístroje spojeny paralelnì a napájeny pøes vinutí obou relé a novìjší telefon potøebuje pro svou èinnost vyšší napìtí (asi kolem 10V), kdežto klasický telefon As neobsahuje žádné polovodièe a tak je na nìm jen malé napìtí (jen nìkolik voltù) takže elektronický nemá potøebné napájecí napìtí.
Ještì by nebylo od vìci zkusit nahradit spoj mezi pøepínacími kontakty obou relé odporem asi tak do 1K a ten pøemostit kondenzátorem 1M. Vyrovnaly by se tím (alespoò èásteènì) rozdíly mezi pøístroji, nezhoršil by se pøenosový útlum a snad by staèil proud pøes odpor i na udržení relé pøi zavìšení jen jedním úèastníkem.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Lukas-Peca »

Už to funguje, problém dělal blbý kontakt u uhlíkového mikrofonu. Ten způsoboval všechno. Největší problém byl tam ten mikrofon potom zase zašroubovat, aby se neposunul z pozice, ve které to fungovalo :roll:

Gadzo z Presova

#18 Příspěvek od Gadzo z Presova »

Dalo by sa toto zapojenie pouzit aj napr. pre 4 telefony?pridanim este 2 rele, atd.... mam doma 4 nevyuzite telefony tesla typ 2x AS 20 a 2x DS 3600

Návštěvník

#19 Příspěvek od Návštěvník »

a este ES 4600

Uživatelský avatar
yohee
Příspěvky: 25
Registrován: 18 lis 2006, 01:00

#20 Příspěvek od yohee »

Zdravim,
zapojil jsem vše dle schemátka zde : http://mujweb.atlas.cz/www/hahahahahaha ... ojnice.htm

Jen jsem misto kondenzatoru C1,2 použil 100uF/100V.

Používám dva totožné telefony.
Když zvednu sluchátko jednoho telefonu, tak začne zvonit druhý a naopak.
Problém je v tom, že nenaváži hovor.
Mluvím- li do sluchátka prvního telefonu, tak se zárověn z téhož sluchátka slyším, ale v druhém sluchátku není slyšet nic.
Stejné je to v opačném směru.

Každý telefon má 4 označené dráty :
bílý - a
hnědý - b
žlutý - značka uzemění
zelený - značka viz obr

Ja použil jen A a B .
Naposledy upravil(a) yohee dne 29 pro 2008, 20:18, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#21 Příspěvek od kbulda »

Zapoj pouze bílý a hnědý.
Zelená je výstup pro externí zvonek.

Uživatelský avatar
yohee
Příspěvky: 25
Registrován: 18 lis 2006, 01:00

#22 Příspěvek od yohee »

No já mám zapojený pouze bílý a hnědý a jdeto, tak jak jsem popisoval.Proto jsem si nebyl jistý, jestli nemám použít ty další dva dráty.
Další napady ?

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#23 Příspěvek od Zmije »

Co sem dát místo obří schem. značky zvonku třeba schéma vašeho zapojení telefonů včetně napájení, pokud to napájíte tvrdým zdrojem, který navíc neblokuje střídavou složku, pravděpodobně se vám hovorové proudy uzavírají přes zdroj, uč. smyčka by se měla vždy napájet spíše zdrojem konstantního proudu než napětí a nejlépe ještě přes tlumivku, která zvýší impedanci zdroje pro střídavou složku.

Uživatelský avatar
yohee
Příspěvky: 25
Registrován: 18 lis 2006, 01:00

#24 Příspěvek od yohee »

Díky za radu, chyba byla ve zdroji.

Uživatelský avatar
vejv
Příspěvky: 25
Registrován: 21 říj 2012, 02:00

#25 Příspěvek od vejv »

Zdravím, jsem tu nový
rád bych také zapojil domácí telefony ale odkaz http://mujweb.atlas.cz/www/hahahahahaha ... ojnice.htm

je již nefunkční, měl by jste někdo schéma zapojení? děkuji

Uživatelský avatar
Simil
Příspěvky: 185
Registrován: 16 říj 2008, 02:00
Bydliště: NR

#26 Příspěvek od Simil »


Odpovědět

Zpět na „Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích“