Bezdrátová sluchátka k TV

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

Bezdrátová sluchátka k TV

#1 Příspěvek od petrfilipi »

Nazdar všem.

Pro málo slyšící matku bych potřeboval koupit bezdrátová sluchátka. Dneska má infra Philips 2000/00 a už pomalu mechanicky dosluhují.
Nemáte někdo zkušenosti s novými výrobky? Viděl bych to tak na 3.000 za komplet. Sluchátka by měla být uzavřená, přes uši, ideálně na 2 AAA aku. Nejlépe bez nabíjení přes nějaký uUSB konektor, protože se budou nabíjet denně - to raději bude matka měnit celé AAA články.
Anebo mě napadlo koupit k TV převodník na BT a k tomu "obyčejná" BT sluchátka. U TV mám teď převodník z optiky na jack 3,5 a kdybych ho nahradil něčím takovým, tak by to mohlo fungovat. Ale mám obavu z toho, aby třeba vysílač nezapomínal ta sluchátka a ta se nemusela znovu a znovu párovat.

PF
Naposledy upravil(a) petrfilipi dne 18 bře 2022, 11:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

BT má často nezanedbatelné zpoždění, pro TV to není ideální.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Odporucam analogove RF sluchadla. Vacsinou su tam NiMH baterie a nabija sa to bud postavenim na stojan alebo pripojenim kabla (okruhly konetkor).

Napr. Sony MDR-RF811RK

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#4 Příspěvek od petrfilipi »

Super, díky, třeba to zpoždění mě vůbec nenapadlo.

PF

Edit - TV je typu Samsung UE40J6282 a BT sluchátka by měla umět nativně - tak to možná zkusím s nějakým BT reproduktorem, který mám a na kterém vyzkouším hlavně to zpoždění.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#5 Příspěvek od kevin_mitnick »

Otec doma pouziva uz pres 7 let Sony k plne spokojenosti. Stare RF810 po 6,5 letech odesli mechanicky, ted ma uz rok tyhle
https://www.alza.cz/sony-mdr-rf855rk-ce ... 94.htm?o=1

Nabiji se polozenim na zakladnu, zapinaj nasazenim na hlavu, takze pro seniora zadna komplikovana obsluha. Akurat doporucuju prelepit paskou volbu kanalu na sluchatkach...

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Bernard »

K televizoru Samsung používám dva typy sluchátek - mušle a špunty, a televizor si pamatuje spárování, dokud není zrušeno. A připojení přes USB-C konektor bude určitě snažší než výměna článků.

Uživatelský avatar
lacko1
Příspěvky: 36
Registrován: 24 říj 2006, 02:00
Bydliště: Košice

#7 Příspěvek od lacko1 »

Dobrý deň,

toto by nepostačovalo ?
sluchátka

v.b.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“