Jaký adaptér Miracast/DLNA/Airplay adapter do HDMI koupit?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

Jaký adaptér Miracast/DLNA/Airplay adapter do HDMI koupit?

#1 Příspěvek od tomasjedno »

Obracím se s dotazem, jaký adaptér Miracast/DLNA/Airplay adapter do HDMI koupit?

Před cca 2 roky jsem koupil AnyCast G2M - teda myslel jsem si to. Zkušenosti byly nevalné, někdy bylo hrozné zpoždění, občas se spojení rozpadalo (od WiFi AP vzdálenost 3 m), tak jsem to nepoužíval. Nyní, v souvislosti s přechodem UPC na smluvní podmínky Vodafone (zabil bych je) jsem oživil pokusy. Pár dní to nějak fungovalo, až to včera zdechlo úplně. A při té příležitosti jsem zjistil, že to není AnyCast, ale nějaká kopie. Více viz zde.

Tak jsem začal řešit, jaký nový a kde koupit, a zjistil, že většina shopů prodává ty laciné klony. A někteří je ani neprodávají lacino.

Máte někdo nějaký ověřený typ a ověřeného prodejce?

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#2 Příspěvek od kevin_mitnick »

Uz pres 3 roky pouzivam doma Chromecast koupeny z Alzy a plna spokojenost. Funguje stabilne i kdyz je AP-cko na druhem konci baraku. Z pocitace to spolupracuje s VLC-ckem, google chrome ma pro to plugin, z mobilu a tabletu bez problemu funguje i s jablecnym ekosystemem... Ted je tusim na trhu i nova verze pro 4K...

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#3 Příspěvek od josef_novak »

Nespoléhal bych se na WiFi u streamování filmů nebo her. Jedná se o trvalý tok dat v řádu megabitů. Kabel je vždy jistota.
Kolega má nějaký Xiaomi TV stick a nestěžuje si, ten se dá koupit přes eshop a případně vrátit.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#4 Příspěvek od tomasjedno »

kevin_mitnick píše:Uz pres 3 roky pouzivam doma Chromecast koupeny z Alzy a plna spokojenost.
To v principu nevypadá zle, nebude to ošizený fejk. Ale nepodporuje to AirPlay, což bych právě potřeboval.

P.S. Důvod: používal bych to mj. v aplikaci, která na iPadu podporuje jen AirPlay a mám předplacené jen jedno současně připojené zařízení. Chromecast dělá to, že věci z internetu si stahuje ten adaptér sám (nepřenášejí se mezi tabletem a TV, čímž obchází HDCP), takže bych musel být připojený k té službě dvojmo - jednou tablet a podruhé ten Chromecast adaptér.
Mimochodem, čuměl jsem, jak to umí Youtube na iPadu. Moje TV umí jen Miracast, a YT se s ní umí spojit:
- nejen přes Airplay (dokud mi ještě ten starý adapter fungoval), ale taky
- napřímo buďto se spuštěným YT na TV (v tom případě po odpojení tabletu ta TV přehrává YT dál) nebo si YT na té TV sám spustí (v tom případě po odpojení ta TV skončí YT seanci a přepne se zpět do předchozího režimu). Příjemné je, že v obou případech přehrávání pokračuje, i když YT na tabletu shodím na background, takže mám celou plochu volnou na jinou činnost.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#5 Příspěvek od tomasjedno »

josef_novak píše:Nespoléhal bych se na WiFi u streamování filmů nebo her. Jedná se o trvalý tok dat v řádu megabitů. Kabel je vždy jistota.
Tak nouťas mám připojený HDMI kabelem, ale u tabletu se to jaksi nehodí. S datovým tokem v řádu mbps vzduchem problém nemám.

Jinak ten Xiaomi TV stick je zase ten chromecastový případ, to nehledám.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#6 Příspěvek od kevin_mitnick »

tomasjedno píše:To v principu nevypadá zle, nebude to ošizený fejk. Ale nepodporuje to AirPlay, což bych právě potřeboval.

P.S. Důvod: používal bych to mj. v aplikaci, která na iPadu podporuje jen AirPlay a mám předplacené jen jedno současně připojené zařízení.
Ptal jsem se synatora co je nas domaci guru pres jablecna zarizeni a rika ze na to existuje programek AirParrot2. Ma to v iPadu a pry to umi posilat AirPlay prakticky na vsechna zarizeni vcetne chytrych televizi, jen je to bohuzel za penizky (tusim 10€ rikal).

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#7 Příspěvek od tomasjedno »

V iPadu má k tomu možná dálkové ovládání (AirParrot Remote), samotný AirParrot 3 běží na Widlích nebo MacOS (což až tak nepotřebuju). AirParrot 2 jsem nikde nevydloubal, tak nevím.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#8 Příspěvek od kevin_mitnick »

tomasjedno píše:V iPadu má k tomu možná dálkové ovládání (AirParrot Remote), samotný AirParrot 3 běží na Widlích nebo MacOS (což až tak nepotřebuju). AirParrot 2 jsem nikde nevydloubal, tak nevím.
Taky koukam ze to na Appstoru uz neni. Vypada, ze tomu zarizli podporu pro mobilni zarizeni a je to tam jen pro macOs. Kluk ma na tabletu fakt toho parotta dvojku, ale snad jeste z dob, kdy sme prvni chromecast kupovali (jaro 2019). Vypada to, ze nekomu vadila ta moznost posilat airplay na cizi zarizeni...

Tak sorry, budes muset hledat dal...

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#9 Příspěvek od tomasjedno »

Tak jsem to vyřešil koupí použitého AppleTV 3. generace. Airplay stopro, ostatní fíčury jsou mi ukradené.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“