Sháním dodavatele modulů z Ebay, AliExpress atd

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
FandaNew
Příspěvky: 30
Registrován: 09 čer 2017, 02:00
Bydliště: Plzeň

Sháním dodavatele modulů z Ebay, AliExpress atd

#1 Příspěvek od FandaNew »

Ahoj všem,
neznáte náhodou někdo firmu, která by byla schopná nakupovat věci (hlavně různé elektronické moduly) z Ebay, AliExpress a jim podobných tak, že by to za mne koupili a prodali mi to s řádnou účtenkou nebo fakturou, tedy s řádným daňovým dokladem obsahujícím všechny náležitosti? Samozřejmě rozumné navýšení ceny oproti internetové bychom akceptovali.
Bohužel, pro naši firmu nemůžeme objednávat zboží přímo ze zmíněných eshopů, protože dle sdělení našeho ekonomického oddělení dodavatelé zboží o které máme zájem, neposkytují faktury splňující veškeré potřebné náležitosti.
A mne už nebaví to pořád nakupovat ze svého a firmě to pak darovat, i když to zrovna nejsou zdrcující částky - ale časem se to dost nasčítá.
Pls, nepište mi, že tam jsou samé šmejdy atd., občas se s něčím takovým setkám i já, ale dost věcí funguje a navíc jsou tam některé, které jinde neseženeme a jsou ok.
V Čechách jsem pár obchodů, které některé moduly, které jsou k mání ve výše zmíněných eshopech nabízejí oslovil, ale zatím to nikdo není ochotný udělat, pokud se jedná o moduly, které nemají v jejich standardní nabídce.
Předem děkuji za tip a přeji hlavně zdraví,
Fanda

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#2 Příspěvek od jardafiala »


Uživatelský avatar
FandaNew
Příspěvky: 30
Registrován: 09 čer 2017, 02:00
Bydliště: Plzeň

#3 Příspěvek od FandaNew »

A hele, to vypadá dobře, zkusím to!
Moc děkuji za tip!
Fanda

Uživatelský avatar
LojzaFernet
Příspěvky: 125
Registrován: 14 led 2017, 01:00
Bydliště: Brno jako Brno

#4 Příspěvek od LojzaFernet »

No tak zrovna s tímhle prodejcem jsem před lety udělal špatnou zkušenost, že objednávka jde z číny přímo na uvedenou adresu, nicméně jde to po jednotlivých komponentách a klidně několik měsíců. On udělá jenom to, že to vaším jménem objedná a zaplatí, včetně shrábnutí další provize, proclít a prodanit to musíte sami. Rychle pochopíte, jak to chodí se zárukami. Vše uvádí ve svých informacích od prodejce, kdo to ale čte, že?

Když už čínskej shit, tak třeba Hadex, Hezkýden, RpiShop, LaskaArduino a sposta a spousta dalších. Většinou je pak možné spoléhat i na nějaké záruky a hlavně vědí co mají na skladě a je možné to obdržet obratem, navíc proclené a zdaněné, česká doprava. Všechny přeobjednávače a pouhé kasírovače provizí bych značně nedoporučoval.
---------------------------------------------------------------------------
Krásné a příjemné věci by se neměly odkládat, nikdy nevíš, jestli se k nim budeš moci ještě vrátit ...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

Z Aliexpressu jsou nákupy již včetně DPH a do 150 EUR bez cla, takže skutečně stačí, aby k tomu někdo dal za provizi doklad. U těch drobností o záruku nějak moc nejde a doprava prostě trvá, s tím se nedá nic dělat. Taky tam nakupuji, u nás firma naštěstí bez problémů umožňuje zaplatit a účetní se s dokladem z Aliexpressu vypořádá.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
FandaNew
Příspěvky: 30
Registrován: 09 čer 2017, 02:00
Bydliště: Plzeň

#6 Příspěvek od FandaNew »

Díky moc, právě prověřuji, koupil jsem něco za 145 Kč, tak uvidím, jak to proběhne.
Nicméně - je mi jasné, že to bude trvat a že se zárukou to nebude nic moc, stejně i to, že objednávky půjdou po jednotlivých položkách, na to už jsem si zvykl. Mně jde o řádný daňový doklad, a tohle vypadá, že bych ho mohl dostat.

Jinak - většinu obchodů, které jste jmenoval jsem oslovil, buď jsem nedostal odpověď, nebo jsou ochotni dodávat jen to, co je v nabídce.

Uživatelský avatar
FandaNew
Příspěvky: 30
Registrován: 09 čer 2017, 02:00
Bydliště: Plzeň

#7 Příspěvek od FandaNew »

Zaky píše:Z Aliexpressu jsou nákupy již včetně DPH a do 150 EUR bez cla, takže skutečně stačí, aby k tomu někdo dal za provizi doklad. U těch drobností o záruku nějak moc nejde a doprava prostě trvá, s tím se nedá nic dělat. Taky tam nakupuji, u nás firma naštěstí bez problémů umožňuje zaplatit a účetní se s dokladem z Aliexpressu vypořádá.
To s tím účetním máte štěstí, závidím :-)

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od hafca »

Já pro občasné nákupy už dlouho využívám https://www.czechebay.cz/. Nějaké navýšení tam je, ale jednou za někdy se to dá vydržet.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“