Jsou TV LG Nanocell spolehlivější nez OLED či Samsung QLED?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

Jsou TV LG Nanocell spolehlivější nez OLED či Samsung QLED?

#1 Příspěvek od jirkati »

Docela mě láká v případě potřeby pořídit TV typu Nanocell. Jen nikde nenacházím nějaké srovnání jednotlivých typů. Problémem je, že v prodejnách nikdy nestojí potřebné typy (Nanocell, OLED, QLED) vedle sebe a někdy tam mají tak zmatlané barvy a nastavení jasu, že se v tom nedá pořádně vyznat.
Mají servisáci nějaké obecné doporučení? Před nějakým časem jsem podobný problém nahodil (i když to bylo vlastně pro synka) a doporučení znělo OLED. Jenže časy a zkušenosti a taky ceny se dost rychle mění.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#2 Příspěvek od Mysteri »

Najprv si musíš ujasniť, akú technológiu zobrazovania chceš. Pred pár rokmi to bola ,,plazma vs LCD", dnes je to, žiaľ bez plazmy, ktorú Brusel zabil, napriek tomu, že ich spotreba radikálne ku koncu padla. (moja 109cm plazma papá toľko, čo papala moja 55cm CRTV a papá oveľa menej, než papala 70cm CRTV a papá iba o 15W v priemere viac, než LCD SHARP rovnakej uhlopriečky, ktorú kúpila suseda pred dvoma mesiacmi........) Ak chceš mať pri pozeraní v tme čiernu farbu ozaj čiernu, tak iba OLED. Cenovo vyššie, podobne na tom bola v začiatkoch plazma. Ak Ti nevadí nádych čiernej do modrej, šedej, tak potom hocičo ....
Treba si uvedomiť technológiu: Všetko, čo je na princípe PODSVIETENIA obrazu, tak je problém. A, ak som správne pochopil, tak aj Nanocell takto pracuje... Tie články sú iba reklamné PR od LG.....

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#3 Příspěvek od xsc »

Boha jeho, nešiř bludy. Plazmu nezabil Brusel. Evropa je jen část trhu, kdyby byla plazma tak skvělá, tak by ji prodávali všude jinde. Plazmu zabilo zvyšování rozlišení a při narůstajícím počtu pixelů strmě rostoucí spotřeba a neschopnost zvýšit celkový jas bez aktivního chlazení (a dál narůstající spotřeby).

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#4 Příspěvek od Mysteri »

Tak si naštuduj niečo do minulosti, všemudrujúci trolle...
A teraz k veci: tak mu poraď !!!! Odpovedz na jeho otázku... :| Vyjadri sa ODBORNE k Nanocellu, poraď prípadne iné.... Alebo už mlčíš???
Na zastarel plazme mám doteraz ostrý obraz v najmenších písmenkách, spotreba je taká, ako som už napísal, rozlíšenie v rámci Mágia a chladenie som nikdy nepotreboval.... Ani telka nemá v sebe žiadne vrtule a ani z vodovodu do nej nemusím ťahať vodovodný prietok.... Ty ,,všekecajúci" PAblb.... :evil:

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jezevec »

Mysteri nemáš pravdu, plasmu nezabili úředníci z Bruselu ani ilumináti či marťani, ale prostá ekonomika výroby.
V době, kdy končily plasmy se kvalita zobrazení na LCD TV dostala téměř na jejich úroveň za výrazně nižší výrobní cenu.
Takže jako ve většině případů, u zákazníků rozhodovala cena a nikoliv kvalita.
Co se týká těch zkratek, tak jsou to podle mého mínění i zkušeností jen obchodní triky.
Liší se jen OLED, kdy je obraz tvořen svítícími pixely, ale nemám zkušenosti s jejich životností.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#6 Příspěvek od xsc »

Mysteri píše:Tak si naštuduj niečo do minulosti, všemudrujúci trolle...
Víš o tom prd, ale jsi hluboce přesvědčen, tak ostatní nazýváš trolly... Jen mi pověz, jak Brusel ovlivňuje prodej třeba v Číně nebo USA?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od termit256 »

Ale tak samozrejme ze plazmu nezabil zadny Brusel, Kalousek apod. Plazmu zabili zakaznici, protoze ji nekupovali. Ale to by si fnukalove nemohli zanadavat na brusel, ktery jak znamo muze za vsechno :-)
Co se tyka nanocell, k zivotnosti ti nerekne nikdo nic protoze je na trhu kratce. Ale u veci jako televize bych to neresil, stejne ji vyhodis driv z duvodu moralniho zastarani, odejde zdroj apod. Nekupoval bych uplne ty nejlevnejsi ojebane kramy a nemel by byt problem. Doba kdy jsi za televizi dal sest mesicnich platu je uz davno pryc, nikdo ji nebude provozovat 20 let.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#8 Příspěvek od jirkati »

Je samozřejmě v TV přijímačích řada problémů u každého typu a provedení a samozřejmě řada názorů. Jen málokdo bude nadávat na něco co si pořídil a ještě méně lidí uzná jiný názor, než je ten jejich.
Naštěstí mi (tedy spíš ženě) velká plazma zatím dobře slouží, takže nejsem nijak tlačen do rychlého nákupu. A holce strčím do pokoje nějakou malou levnou LED, stejně stále zírá do noťasu.
Díky za všechny reakce.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Ještě se ti k tomu vyjádřím já, jestli to bude něco platné. Pokud máš funkční plazmu a jsi spokojený s tím jak dnes funguje, se spotřebou atd. tak na ty novinky klidně kašli. Holce strč klidně něco levného, ale aspoň 26" ať má dobrý větší obraz i z NB.
Jinak OLED má životnost 5-10 let, ale s ohledem na možné vypalování statického obrazu i přes mikroposuv na obrazovce na sousední pixely bych to mu zase tak nevěřil. Jediné, co u ní funguje, tak je ta opravdová černá, kdy v tom bodě nic opravdu nesvítí. Má menší jas než QLED.
LG Nanocell je v podstatě to samé jako QLED od Samsungu, ale LG použilo lepší technologii na paneli IPS, zatímco Samsung na panelu VA vylepšilo původní SUHD a každý si to pojmenoval podle svého.
Také je ještě k povšimnutí tzn. ULED od Hisense (Čína), ale vše se dá porovnávat zase až z výsledným SW v TV a taky blbým ovládačem k TV.
Otázkou je stále to, jak se na těchto moderních technologiích 4K a 8K výsledně zobrazí ten náš blivajz v pozemním vysílání a tím myslím hlavně to rozlišení a ne jen ty sračky na ČT a na Nově.
Někoho může trochu zarazit i reálná spotřeba u OLED a její případná neopravitelnost.

Je to jen můj názor, ale šel bych spíše to Nanocellu a vyšší procesorové řady, který umí rychleji spravovat nedokonalý obraz.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#10 Příspěvek od mi-ro »

Životnost OLED 5-10 let? Jak se to počítá, 365/24/7? Nvm jak dlouho se prodávají ale už jsem viděl kusy kde bylo i na vypnutý telce vidět vypálený logo. A spotřeba plasmy vs LCD? Je pravda že z principu odběr plasmy kolísá podle scény a taky podle uživatelského nastavení. Dynamický podsvit umí i LCD. Mě by zajímaly konkrétní údaje a ne jen procenta, co tady uvádí Mysteri. Metrový (40") LCD jedou na 50-80W. Plasma min 2x tolik. A ty starší typy klidně i 400W. Měřeno osobně zásuvkovým Wattmetrem.
Naposledy upravil(a) mi-ro dne 16 dub 2022, 08:52, celkem upraveno 1 x.
..to bude jen ňákej odpůrek

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

mi-ro píše:Životnost OLED 5-10 let?
Já bych tipoval spíše těch 5 let a potom šlus. Zatím nevím o někom, co by tvrdil, že je bude spravovat. Určitě by bylo lepší těch asi 5 let počkat na novou technologii až zlevní, aby se dala kupovat i domů.
Samozřejmě se bavíme o nových TV s technologiemi, které pod 55" nemají žádný smysl. Jestli chce někdo novou TV s velikostí 32" až 42" a 4K, tak musí hledat jinak. Taky by bylo velmi dobré si uvědomit, k čemu tyto technologie každý správně využije. Na každodenní Netflix sice stačí jen 40", ale časem zjistí, že je to opravdu malá TV a že ten levnej procesor se časem podělá. Někdo zase časem zjistí, že ta TV OLED s 60" není pro tu Ordinaci v růžovce moc ideální, ale soused mu ji bude furt závidět.
Pravdou ale zůstává to, že bez ohledu na spotřebu, má plazma stále lepší obraz než LCD.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#12 Příspěvek od Hydrawerk »

Pchech, každej den provozuju dva LCD monitory LG 17" a 19" z let 2006 a 2007, asi s výbojkovým / trubicovým podsvícením. Opraven a vyměněn pouze vnější 12V zdroj. Mám také pěknej notebook z roku 2001, LCD funguje. Ale nepoužívám ho. U příbuzných je občas v provozu 32" LCD TV Sharp asi z roku 2010, pak nějaký 32" Panasonic z roku 2013 v každodenním používání. Životnost LCD monitoru může být dobrá, aspoň deset let nebo více. Jestli fakt OLED vydrží jenom 5 let, tak mi domů nesmí.
Jinak v roce 2018 jsem viděl vypálené ikony windows na starém LCD monitoru, ale byl to nějaký 15", klidně z roku 2004, nebo co.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#13 Příspěvek od xsc »

Na LCD monitorech se věci taky "vypalují", často černé, ale není to trvalý stav, jsou to jen "líné" krystaly. Stačí na to dlouhodobě pustit nějaký divočejší screensaver a je smazáno.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

Hydrawerk píše:Životnost LCD monitoru může být dobrá, aspoň deset let nebo více.
Podle technologie LCD se samozřejmě liší, ale pokud máš tzn. už normální LCD, tak se ho jinak než vyhozením k popelnicím nezbavíš. Životnost je pak dána pouze vysvícením trubek, které se dají levně a krásně nahradit LED páskem spolu s mrňavým invertorem.
U těch prvních LCD monitorů byly největším problémem špatné pixely, ale takový jsem už dlouho neviděl.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#15 Příspěvek od xsc »

p32 píše:U těch prvních LCD monitorů byly největším problémem špatné pixely, ale takový jsem už dlouho neviděl.
Já jich nyní pár viděl v jednom bytě - likvidátorem byla kočka, která vyskočila na TV a drápama drbla do obrazovky. Dokázala vyrobit jak svislý tak vodorovný vypadlý řádek, stejně tak jako vady typu mrtvý pixel. Ale nebyla tak těžká, aby panel víc poškodila nebo TV shodila na zem.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“