Linux

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Pouzivate niektoru s nasledujucich verzii linuxu, ak linux nepouzivate, tak ktoru povazujete za najlepsiu

Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu...
16
80%
Knoppix alebo ine distribucie z neho odvodene
1
5%
Red Hat
1
5%
PCLinuxOS
2
10%
 
Celkem hlasů: 20

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dudan
Příspěvky: 46
Registrován: 14 bře 2007, 01:00
Bydliště: Bratislava IV.
Kontaktovat uživatele:

Linux

#1 Příspěvek od dudan »

Dobry den, potreboval by som pre urcite statisticke ucely zistit pouzivanost urcitych distribucii linuxu. Prosim vas, aby sme mi s tym pomohli. Dakujem.

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#2 Příspěvek od mety »

mandriva :)

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od zdenoeddie »

Suse

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#4 Příspěvek od Radix »

Hlavně Ubuntu, ale i PCLinuxOS, SAM, SLAX, Xubuntu, Kubuntu, Zenwalk, Mint ...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Jsem nucený uživatel Win, kdybych neměl v rodině ostatní uživatele vyhrazené na Vildu de Billa Bránku, používal bych něco z rodiny Ubuntu... Bohužel, nemůžu si udělat ani partition a multiboot, protože moje drahá polovice by mne z Linuxu ani neuměla odhlásit, kdyby se chtěla přepnout... navíc pochybuju, že by byla schopná se naučit přepnout volbu bootování systému v biosu... Sice ve své práci "maká" s kompem celodenně, ale vzhledem k tomu, že to je celorepublikově rozlezlá finanční instituce, mají pluk ajťáků, kteří pomocí dálkové správy nakopou do jejich kompů všecko, co je potřeba - a pracovnice potom ani nemusí chápat, co taková "obsluha" kompu vlastně znamená...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#6 Příspěvek od Radix »

Vždyť je to snadné, nastav si aby jako první bootovaly Windows, tedy manželce vždy najedou při puštění PC winy, a ty se při bootování přepneš třeba do linuxu.
Stačí pak jen restartovat a zas najedou winy.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

Přece jí to nebudu až takhle usnadňovat - to snad nemyslíš vážně!?! Stejně by mi furt nadávala, že do kompu natahuju "furt nákou verbež a havěť" - doslovná citace, nepustil jsem ji ke klávesnici v momentě, kdy jsem měl rozjetou plnou antivirovou kontrolu s následnou defragmentací a na screenu mi vyskakovaly závadové hlášky... Pro mou 1/2 vše, o čem nemá ánung, jak to použít, je rovno spamu až virové nákaze, tím pádem je to zbytečnost a nepotřebnost... NA CO TO JE, KDYŽ SE MI NESPUSTÍ VIDEO Z PŘÍLOHY??? OKAMŽITĚ TO VYPNI!!! ječela na mne, když jí po kliknutí na přílohu v e-mailu vyzval Fire-wall KERIO k povolení nebo zákazu otevření souboru... Co dodat??? Můžu maximálně parafrázovat HILLA, když řeknu že lama zůstane lamou, i když bude 10 let makat s počítačem v jedné kanceláři... :cry: :cry: :cry:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#8 Příspěvek od Hill »

Mám teď trochu jiné starosti: potřebuju přepojit celý SCSII řetězec (na něm externí HDD, MOD640MB, FDD a skener) ze zdechlé SGI O2 na ještě funkční. Běhá to pod OS Irix 6.3.
Jenže to znamená pro jiné číslo hardware spočítat kódy produktu, aby ta zařízení šla přimountovat místo streameru, ten je tam celkem k ničemu a už nepamatuji, kdy ho někdo použil naposledy.
Nepotkali jste se s tím někdo někde?
Je to škoda, minulý týden jsem do jedné této stanice kupoval nový zdroj (za cenu přímo lidovou, PC zdrojů by za to bylo nejméně třicet)... a on se mezitím sesypal systémový disk v dalším...

Uživatelský avatar
hrabosh
Příspěvky: 446
Registrován: 19 čer 2005, 02:00
Bydliště: Brno venkov
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od hrabosh »

Gentoo, na serveru Debian

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#10 Příspěvek od Radix »

Oh Gentoo, pán je pokročilý.
Kam se na tebe s Ubuntu a Kubuntu hrabeme, Hraboši.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#11 Příspěvek od Cust »

zkousel jsem Mandrivu a Fedoru, ale ted mam nainstalovane Ubuntu.
(na skole jsme meli debian - ale to jsem vyuzival jen k vuli matlabu - zpracovani velkeho mnozstvi signalu, ve vidlich jen nacteni tak velkeho souboru zpusobilo okamzity restatr kompu)
Mam to udelane tak ze se startuji automaticky vidle, z duvodu obdobnych Ekkarovim. Zena teda neni uplna lama, ale kdyby do prace prinesla OO dokument, tak by to bylo jako kdyby neprinesla nic - naprosta nekompaktibilita win je posledni steblo ktere se bill chyta.

Tedy UBUNTU...

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#12 Příspěvek od Hejnicek »

Na 2.PC doma mám v dìcáku na internet Mandrivu 2007. Jako multiboot s XP a pøepínat to zvládne školou povinná dcera. Ovšem dnešním dìckám všeobecnì tyhle vìci nedìlají problém. O mobilech nemluvì. Ty zvládají nejlíp ze všeho. Kdo z nich dneska nemá telefon s Bluetooth jakoby nežil.

Uživatelský avatar
honza_jan
Příspěvky: 425
Registrován: 22 lis 2007, 01:00
Bydliště: Doma

#13 Příspěvek od honza_jan »

Mandriva. :D

Uživatelský avatar
luke001
Příspěvky: 56
Registrován: 13 říj 2004, 02:00

#14 Příspěvek od luke001 »

Mandriva 2008

Uživatelský avatar
Rakosnik
Příspěvky: 184
Registrován: 03 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Rakosnik »

No ja sem mel 2 verze linuxu... a byly docela dobré Mandrake a Mandriva
Ale proti Windowsu nemaji sanci.... :wink: myslim že ani jedna z verzi neni tak propracovana jako xp nebo vista :cry:
Good luck

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“