Televize LG a Panasonic po blesku

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od otakarv »

Po dlouhém usilovném hledání jsem našel prodejce který prodává různé desky z televizorů. Tu co mám v tom LG 43LF510V pod označením EAX66453204(1.1) neměl ale zjistil jsem že mainboard s označením EAX66453203(1.0) by tam měl pasovat tak jsem jí koupil za 526Kč (21,55€) i s poštovným. Kdybych platil předem na účet tak to mám za 400Kč (16,39€).
Nyní jsem jí osadil a funguje, pouze musím ještě vyměnit ten podsvit který mám již doma koupený, ten mně vyšel na 13,62€ na Aliexpress.
Přílohy
Obraz do modra, potřeba vyměnit podsvit.
Obraz do modra, potřeba vyměnit podsvit.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#47 Příspěvek od rnbw »

Super, uz len nerozbit sklo pri vymene LED :D

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od otakarv »

Jj, máš pravdu, stále na to myslím aby se mi při dokončování něco nepos..lo.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#49 Příspěvek od p32 »

No, je to jen 43", ale náhoda je blbec a potom to zábavy kopec. :wink:

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od otakarv »

Tak včera jsem konečně úspěšně vyměnil LED podsvit. Televizi jsem odzkoušel s novým (použitým) mainboardem, vstupy HDMI, SCART fungují. USB také odzkoušeno a je v pořádku, napojil jsem koaxiál na satelitní tuner, naladil včechny programy, nekódované jdou ale jestli funguje i slot pro zásuvný modul s dekodovací kartou nevím, nemám je k dispozici ale to je pro mně vedlejší.
Nyní ještě chci snížit proud LED diodami. Osazen je IO DT1641AS, stáhnul jsem si servisní manuál a na straně 18 jsem našel zapojení s tímto ovládačem LED, "TOTAL LED DRIVER BLOCK". Na pinu 7-RISET tohoto IO jsou proti zemi dva rezistory (jak pro 43" tak i pro 32" televízor). Když zvýšim hodnotu těchto rezistorů tak by se měl snížit proud LED diodami, mělo by to tak být? Ptám se pro jistotu vás skušenějších, stačí zvýšit hodnotu jednoho nebo musím zvyšovat u obou?
Děkuji za každou vaší radu.

SM tu nejde upnout, soubor je příliš velký tak dávám odkaz odkud jsem jej stáhnul.
https://tel-spb.ru/downloads/?file=LG_4 ... D55A_B.rar
Přílohy
Výstřižek ze servisního manuálu
Výstřižek ze servisního manuálu
1645169016439 – kopie.jpg

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#51 Příspěvek od jardafiala »

Zdar, jak to dopadlo. Soudím, že ke snížení proudu by mělo stačit zkratovat R533?

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#52 Příspěvek od otakarv »

Ahoj. Musím se přiznat že zatím jsem se k tomu snížení proudu LED diodami nedostal, zajedno jsem stále nedostal odvahu se pouštět do těch ťintítek a pak jsem měl jinou práci takže zatím je televize odložená.
Na tom pinu 7 IO jsou dva rezistory připojené k zemi, R532 a R533. Pro mojí 43"jsou hodnoty R532=12KΩ a R533=10KΩ v podstatě dohromady tvoří 22KΩ rezistor. Já jsem myslel že u toho pinu je potřebné pro snížení proudu ten odpor rezistorů zvětšit. Pokud by bylo nutné jej snížit tak potom ten Tvůj nápad se zkratováním toho R533 by byl super, výsledný odpor rezistoru by pak byl pouze těch 12KΩ.
No zkusím to dnes ještě prostudovat ale až se vrátím od kamaráda, volal mi že mu nejde satelit tak ať k němu přijdu.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#53 Příspěvek od p32 »

No a proč se oba dva nepodíváte do datasheetu toho švábu, kde je vzoreček pro nastavení proudu?

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#54 Příspěvek od otakarv »

Ten datasheet IO DT1641AS jsem hledal již začátkem roku a i tenkrát mi vyskakovaly různé odkazy na jeho datasheet ale když jsem na ně kliknul tak se mi nikdy žádný datasheet neobjevil tak jako nyní se o to pokouším znovu a opět to samé, tak asi neumím hledat na tom správném místě.
Jediné rozumné co jsem našel je toto ale tam žádný vzoreček pro výpočet hodnoty rezistoru není.
Ale každopádně jsem se dočetl a potvrdilo mi to mojí teorií že pro snížení proudu je zapotřebí na pinu 7-RISET IO DT1641AS zvýšit hodnotu odporu rezistorů které jsou připojeny na zem. No budu muset teda experimentovat. Něco vymyslet abych mohl v pohodě měnit rozměrově větší rezistory.

Uživatelský avatar
bumbo
Příspěvky: 167
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#55 Příspěvek od bumbo »

Není přece nic jednodužšího,než přestřihnout jeden vývod,dát tam měřák a změřit proud,potom dát misto 10K 15K a změřit proud znovu a budeš vědet na čem si.

Uživatelský avatar
peterkos2
Příspěvky: 90
Registrován: 01 led 2010, 01:00

#56 Příspěvek od peterkos2 »

bumbo píše:Není přece nic jednodužšího,než přestřihnout jeden vývod,dát tam měřák a změřit proud,potom dát misto 10K 15K a změřit proud znovu a budeš vědet na čem si.
Tak,tak presne tak to robím aj ja,akurát väčšinou meriam kliešťakom a niekedy ešte skontrolujem tak ako si popísal

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#57 Příspěvek od rnbw »

Droty striha prasa, slusny clovek si vytiahne kontakt z konektora.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#58 Příspěvek od otakarv »

bumbo píše:Není přece nic jednodužšího,než přestřihnout jeden vývod,dát tam měřák a změřit proud,potom dát misto 10K 15K a změřit proud znovu a budeš vědet na čem si.
Toto je v naprostém pořádku, ten proud já osobně měřím bez přestřihnutí některého z drátu. Jenomže já měl na mysli docela jiný problém a tím jsou ty dva rezistory které jsou velikostí něco málo přes 1mm a při mém zraku je měnit je dosti obtížné.

Uživatelský avatar
peterkos2
Příspěvky: 90
Registrován: 01 led 2010, 01:00

#59 Příspěvek od peterkos2 »

rnbw píše:Droty striha prasa, slusny clovek si vytiahne kontakt z konektora.
Ano väčšinou to robím tak že vypinujem z konektoru a dám miesto neho pin s kúskom vodiča a potom použijem krokodíly.
Ale keď to nejde inak,prestrihnem,odmeriam,zaletujem,dám zmršťovačku-čo je na tom prasačina?

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“