Bílé čtverce na silnici

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

Jistě, TEĎ už se to ví. Ale když s tím začali, udělali kolem toho Zagorku a nic ven nepustili, navíc se v tý době Putler pustil do svýho křížovýho tažení na Ukrajinu, takže se mezi lidma šířil strach z toho, že by to mohly bejt naváděcí značky pro rašistický zbraně. Ergo kladivo, lidi se báli toho, co by to mohlo bejt - a nejjednodušší způsob jak takovou potenciální, ale určitě nezvanou a nechtěnou "návštěvu" aspoň oddálit je tu značku jí nějak porušit, vymazat, omezit její účinnost.
Kdyby ti pitomí geodeti nechali zveřejnit prohlášení v TV, nestálo by je to ani vorla, jen minutu televizního času ve zprávách na všech stanicích, na což má stát nárok z titulu veřejnýho zájmu - protože tu digitalizaci map si objednal stát. A nemuselo kolem toho bejt vůbec žádný starání ani vyšetřování poškozování značek.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#17 Příspěvek od Celeron »

EKKAR píše: nejjednodušší způsob jak takovou potenciální, ale určitě nezvanou a nechtěnou "návštěvu" aspoň oddálit je tu značku jí nějak porušit, vymazat, omezit její účinnost.
Připomněl jsi mě rok 1968, kdy jsme s dalšíma klukama školou povinnejma vápnem zamalovávali směrovky kolem silnic. :) Starší kluci značky demontovali a různě prohazovali. V době noGPS docela účinná sabotážní činnost směrem k intervenční armádě. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#18 Příspěvek od p32 »

Hubert_79 píše:Přesně tak. Dneska jsem si na trati mezi Prahou a Berounem (údolím Berounky, nikoli na "Hrbaté") toho všiml na skalách podél kolejí.
Co jsi tam dělal?

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Hubert_79 »

Co jsem tam dělal? Seděl ve vlaku a koukal z okna :P
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#20 Příspěvek od p32 »

Celej den? :lol:

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Hubert_79 »

No jistě že ne. Ráno jsem jel z bodu "A" do bodu "B" a večer opačně.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#22 Příspěvek od p32 »

Tak to jo, už jsem se lekl, že jsi se nechal vozit i z bodu "B" do bodu "B". :lol:

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#23 Příspěvek od monterjirka »

Celeron píše: Zákon? Značky jsou snad daný vyhláškou č. 294/2015 Sb. s novelou č. 84/2016 Sb. :wink:
A pak také existuje předpis TP65, ed.2
To je zajímavé srovnání co doporučuje CDV a jak to vypadá v praxi
A to raději nemluvím o TP66, ed.2, to naznačuje, že silničáři buď neumí číst nebo jsou odvážní ignoranti!

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#24 Příspěvek od mluno »

Může to být označení referenčních bodů pro letecké snímkování, někde jsem to viděl popsané, zkusím najít (možná mám uloženou záložku, ale bylo to nalezeno, když jsem hledal něco úplně jiného, jak to tak při hledání na internetu chodívá). Vzpomínám si, že tam byly fotky jak takové reference vypadaji na silnici nebo na poli. Ale v reálu jsem se s tím nesetkal a asi bych tomu ani nevěnoval pozornost. Pokud to je ono, tak to nakreslila ři nechala nakreslit státní instituce a ne vandal.

Uživatelský avatar
Maxipes_
Příspěvky: 135
Registrován: 06 led 2017, 01:00
Bydliště: Litovelsko

#25 Příspěvek od Maxipes_ »

mi-ro píše:Jak tak cestuju napříč naší republikou, vídám na silnici bílé čtverce
Skutečně cestuješ jen ve směru od Moravských Budějovic k Trutnovu a obráceně?, nebo patříš do stále se rozrůstající skupiny "prudce inteligentních individuí", kteří neznají a nechápou význam naprosto běžného slova "napříč"?
Pokusím se Ti vysvětlit na příkladu, co znamená slovo "napříč", když nějaké vemeno udělá s kamionem hodiny a zůstane stát nebo ležet podélnou osou kamionu přibližně kolmo k podélné ose dálnice, tak se řekne, že je napříč přes dálnici. Na tomto faktu nic nemění ani skutečnost, že různí tvůrci textů, mdlého rozumu, ve všech sdělovacích prostředcích zřejmě soutěží o to, kdo bude mít ve svém textu vícekrát použito slovo "napříč" nebo ještě lépe spojení "napříč republikou".

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#26 Příspěvek od mi-ro »

Děkuji za chytání za slovíčka a "přínosnou odpověď". Nemáš tam něco zajímavýho?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#27 Příspěvek od Michal22 »

No, Maxipes si ulevil, ale význam slova NAPŘÍČ (vyjma striktně technických debat) je trochu širší - synonyma jsou třeba PŘES, KŘÍŽEM.
A jak by se asi museli postavit chudáci politici, kdybychom to brali moc doslovně a o někom řekli, že spolupracuje se všemi stranami NAPŘÍČ celým politickým spektrem.
Naštěstí nejsme blbci, tak víme, že Mi-ro jezdí nahoru i dolů, doleva i doprava, prostě tam, kam ho kšeft zavane...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Maxipes_
Příspěvky: 135
Registrován: 06 led 2017, 01:00
Bydliště: Litovelsko

#28 Příspěvek od Maxipes_ »

Jak myslíte. Podle mě je správné synonymum ke slovu "napříč", "naštorc".
U těch politiků, co si blábolí ty svoje nesmysly asi záleží na tom, jaký tvar má to "politické spektrum", jestli je to tvar hroudy sraček, tak potom je asi každý směr skrz ty sračky napříč.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#29 Příspěvek od Kremik »

Copak je snad někde udáno, že napříč musí být kolmice k nejdelšímu rozměru? Podle mě je to blbost.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od workhard »

No budeme-li se bavit o dortu ve tvaru České republiky, ten můžeme podélně od Aše na východ překrojit, ale nikdy jsem neslyšel hlášku, že by někdo podélně cestoval republikou :D
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Odpovědět

Zpět na „Poradna“