HP OfficeJet Pro 6960 - upchata modra

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

HP OfficeJet Pro 6960 - upchata modra

#1 Příspěvek od rnbw »

HP OfficeJet Pro 6960 sa dlho nepouzival, povodne cartridge boli takmer prazdne. Po zapnuti tlacil len biele listy. Parkrat som spustil cistenie a zacala fungovat ruzova a zlta.

Kupil som nove cartridge, stav rovnaky aj po cisteni. Skusil som teda striekackou pretlacit vodu cez ciernu a modru cast hlavy. Cierna sa po par pokusoch a naslednych cisteniach rozhybala. Modra sa objavovala len velmi malo. Dalsie pokusy so striekackou nepriniesli zlepsenie.

Vybral som teda hlavu von a zistil som, ze je ta modra totalne upchata. Nedokazem to striekackou pretlacit, len obcas to cez trysky trochu slzi. Na porovnanie som skusil ruzovu - tam normalne z trysiek strieka voda.

Ako sa to moze takto totalne zapchat?

Uživatelský avatar
lopez
Příspěvky: 868
Registrován: 17 pro 2011, 01:00

#2 Příspěvek od lopez »

Prečo vodu? Skus Isopropyl. Ten určite lepšie rozpúšťa.
Ináč ja osobne už (aj pre toto) atrament ani vidieť nechcem.:D
A už 8 rokov používam laser.
Aj ked bude rok stáť? - zapnem tlačím.

EDIT:ešte ma napadlo.... niekomu pomohlo hlavu napariť (alebo namočiť do vrelej vody) a takto teplé preliať IPA.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Vodou preto, lebo ten atrament je vodou rieditelny. Izopropanol tiez nepomohol. Ale nasiel som nejaky cistic na atramentove hlavy, mozno to pomoze.

Ono je to zapchate niekde vnutri - trysky fungovali. Ked sa to nechalo trochu odlezat, vzdy to trochu modrej vytlacilo. Ale nebol dostatocny privod atramentu, smerom doprava modra zoslabla az do bielej.

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#4 Příspěvek od stefan31 »

Dobré je, ak je tá voda teplá a nech to v nej "poleží" ....

Stefan31

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

Otázkou je, co na to řeknou ty miniaturní odpory, který nejsou chlazený inkoustem a přitom mají dost velký výkon, aby ve zlomku vteřiny odpařily inkoust tak, aby vystřelil tryskou na papír

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Izopropanol nepomaha, ten cistic (MORE JET CLEANER M10109) tiez nie (podla smradu je halvna zlozka tiez izopropanol). Ani ultrazvukova vana nepomohla. Ked vanu zapnem, cez zltu a ruzovu vylezie voda smerom hore az von, ked vypnem, tak voda zase zmizne (stecie dovnutra). Modra nic.

Nasiel som, ze HP dodavalo vadne zlte a modre atramenty 903, ktore dokazu znicit hlavu. Mozno tam prave bol modry z tej serie (ale to uz nezistim, su vyhodene):
https://www.druckerchannel.de/artikel.p ... 12_und_935

V USA vraj funguje cistic na okna Windex s amoniakom. Ten sa u nas nepredava, ale nieco ine s amoniakom snad zozeniem.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

Brotherka povolila přes noc v demineralizovaný vodě postavená na trubky topení, cca 50 st.C. Ale bacha, deminerálka docela žere, louže na linu je vidět světlej flek i po několika měsících.
Vodový inkoustovky jsou pohoda, ale voskový (nebo co to je) Epson Stylus Photo R300, to nejde vyčistit vůbec ničím. Skončil jsem až když povolilo silikonový těsnění a začalo to týct všude kolem. Už je ve šrotě, jen zdroj jsem si nechal. Dobrá investice, vytiskla celkem 140 listů A4 a asi 60 ks CD a DVD. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Habesan »

lopez píše:A už 8 rokov používam laser.
Já už 18 let.
Ano, už tenkrát se vědělo, co jsou inkoustovky zač.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#9 Příspěvek od Artaban001 »

Co jsem měl inkoustovky, tak plýtvaly inkoustem - proplach, tisk 1, nebo 2 stran, proplach a zaparkování hlavy. Nakonec to vyřešila LED tiskárna, která se používala do doby, dokud na ni šel sehnat toner (Okipage 14 ex) a teď tu třetím rokem "běhá" Samsung laser.
Komusi jsem rozcházel jakousi multifunkci inkoust ze scannerem. Hlava šla na několik hodin do demivody, nakonec tiskly jenom barvy a černá ne. Takže černobílý tisk nebyl skoro vidět a byl šedej. Černou jsem zkoušel naplnit, ale stejně nic. Podle stavu filcového odkladiště použitého inkoustu, tak ta tiskárna toho moc nevytiskla.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Hubert_79 »

Artaban001 píše:dokud na ni šel sehnat toner (Okipage 14 ex)
Jojo, to je nesmrtelná věc. Jen teda nejsou ovladače na 64bit Windows 10...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#11 Příspěvek od Artaban001 »

Počítač, se kterým byla v provozu, tak běhal s Linuxem Mint, a tam jsem ji rozchodil celkem bez problému.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Hubert_79 »

To jsem nezkoušel. S XP v pohodě, s 7, 8 i 8.1 taky. Ale s desítkama ani prd. Ona je ta tiskárna celkem diluviální, tak není divu... Když jednou za čas potřebuju něco vytisknout, tak používám notebook s XP.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
lopez
Příspěvky: 868
Registrován: 17 pro 2011, 01:00

#13 Příspěvek od lopez »

Habesan - no ono to prestane človeka baviť ked chce niečo rýchlo vytlačiť? - a musí sa srať z atramentom a hlavou aj pár hodín. Bude to tlačiť? - nebude? ruky zadrbané a výsledok neistý.
Z laserom odpadá táto otázka. Preto ja osobne atrament ani vidieť nechcem.
Pre mňa.
1. stejne som tlačil (aj tlačím) len čiernou
2. fotky spravia vo fotolabe (a lepšie a lacnejšie)

Ja som čistil len čiernu a mal som toho už dosť.:D
Ak by som mal ešte farebnú čistiť? - to by som skôr na laser prešiel.:D

EDIT: Habesan - som zabudol dodať - že mám ešte pôvodný toner jak som ju kúpil aj to skoro polovicu. Za 8 rokov a viem koľko papiera som kúpil - takže čoskoro 1000 strán padne :D V podstate je to nuda. Lebo za ten čas som neriešil nič. Vložil papier a tlačil. :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Zlomil som striekacku a odpalil ultrazvukovu vanu, ale modrou to ani nepohlo :lol:

Zohnal som teda Pulirapid Casa - cistic s amoniakom a alkoholom. Dal som kvapku na "modry vstup" a zafarbila sa na modro. To vyzera slubne - izopropanol to nedokazal.
Přílohy
pulirapid_casa.jpg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Trochu modrej to rozpustilo, ale dalej uz to nepomahalo.

Dosla mi trpezlivost, tak som nalial do misky vriacu vodu, do nej dal trochu kyseliny citronovej a nechal v tom nejaky cas ponorene trysky.

Voda v miske sa vobec nezafarbila, ale uz dokazem striekackou pretlacit vodu aj cez modru 8O.

P.S. Na tie "vstupy" pasuje hadicka z davkovaca tekuteho mydla, co sa bezne vyhadzuje. Na strane striekacky je to volne, treba utesnit napr. buzirkou. Ked to dobre tesni, da sa striekackou dosiahnut celkom slusny tlak.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“