Bezpečnostní technik?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

Bezpečnostní technik?

#1 Příspěvek od jova1 »

Není tu někdo přes bezpečnost, případně technik na plošiny pro invalidy? Jedna pražská firma nám dodala pojízdnou plošinu v tomto stavu a já mám pocit, že u výrobku, který má být obsluhován laiky a navíc je umístěn ve venkovním prostředí, by mělo být trochu lépe dotaženo krytí pohyblivých částí a elektroinstalace. Nebo se mýlím a vše je v pořádku jak nám tvrdí dodavatel?
Video pohybujících se elementů: https://www.youtube.com/watch?v=MrwIj6OkNko
Foto po prvním deštíčku:
Přílohy
DSC_0003.JPG
(283.06 KiB) Staženo 140 x
DSC_0004.JPG
DSC_0002.JPG

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

#2 Příspěvek od _luky_ »

Asi bych ten výsledek porovnal s objednávkou (co jste si objednali..?).

Na první pohled to není úplně dotažený z hlediska životnosti, bezpečnosti ani odolnosti proti vandalům.

Jestli na to existuje revize elektro, tak bych se před dodavatelem jen tak mimochodem zmínil o TIČR. Kdyby to nezabralo, tak do TIČRu poslat tyhle fotky spolu s revizní zprávou. Pointa je, že ten revizní technik přestane být revizním technikem.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#3 Příspěvek od Cowley »

Počítám, že u těch tlačítek (konektorů) bude nějaké bezpečné malé napětí.
Ale více zakryté by to mělo být tak jako tak.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#4 Příspěvek od samec »

Zrejme sa jedná o interierovú plošinu a prístup k vnútornostiam mal byť zamedzený montážou na stenu. Nejaká stena z plechu, alebo sklolexanu sa tam dá dplniť, ale s poveternostnými podmienkami sa toho veľa spraviť nedá. Záleží, na aké podmienky (teplota, vlhkosť...) je plošina stavaná, čo má v certifikate.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#5 Příspěvek od dvorak »

Nejdřív bych se obrátil na dodavatele této plošiny a požadoval průvodní dokumentaci, zda obsahuje především "prohlášení o shodě ", t.j. zda je v souladu s našimi bezpečnostními předpisy.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Zcela evidentně interiérový provedení mechanizace, pod širým nebem instalovaný zcela v rozporu s normama i s rozumem normálního heterosexuálního bělocha nepostiženýho genderovýma pitomostma. Výrobce zjevně nechápe pojem "krytí elektrickýho zařízení". Už jen z důvodu možnýho selhání ovládání má takový zařízení sloužící k dopravě (postižený) osoby v exteriéru mít minimální stupeň krytí začínající číslicí "6" ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od jova1 »

Dokumentace je zatím u stavbyvedoucího a bude se teprve předávat v rámci celé stavby. Dnes jsem měl telefonní rozhovor s dodavatelem plošiny a podle něj je vše v naprostém pořádku, plošina je konstruovaná na venkovní prostředí a jako taková prý splňuje všechny předpisy :(
Jen taková perlička, na ovládacím panelu jsou dle specifikace "tlačítka antivandal“ to splňují, jen tam vypálili o dvě díry více, tak tam namontovali ty dvě tlačítka navíc, s tím, že jedno je jen jako záslepka a druhé pro jistotu zdvojili s tlačítkem pro jízdu nahoru :roll:

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#8 Příspěvek od Cowley »

Ještě že nemusíš ty tlačítka pro jízdu nahoru držet obě současně :)

Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od jova1 »

Ne naštěstí stačí držet neustále jedno z nich.
Taky mě zajímalo, co se stane, když ten vozíčkář se bude snažit sjet, nebo najet na tu plošinu a nedopatřením stiskne jedno z těch dvou tlačítek na boku sloužící pro sklápění a zdvihání plošiny? Prý nic, protože je tam pojistka, která se při tom zdvihání přepálí. No nevím mých skoro 90 kg to začalo zdvihat docela obstojně a tak jsem začal hodně rychle hledat stop tlačítko, abych nebyl rozlisován tou zavírající se plošinou. Člověk by u věci skoro za 300 tisíc očekával, že tam bude aspoň nějaký koncák, nebo něco jiného, co nedovolí zavřít plošinu pokud je zatížená. :?

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#10 Příspěvek od xsc »

jova1 píše:Dokumentace je zatím u stavbyvedoucího a bude se teprve předávat v rámci celé stavby.
Pokud ještě stavba není předaná, měl by tohle řešit technický dozor stavby. Pokud je ovšem jedna ruka se stavební firmou, je to problém. Pak je potřeba to označit jako vadu v rámci předávání.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#11 Příspěvek od Nakadah »

Zajímavý, provedení určitě není do exteriéru. Jaká je na to záruka? Hádám že se to posere někdy na konci podzimu 2022 a nebo po zimě 2023. Pokud vám z toho dřív někdo nepokrade komponenty nebo první měďař nečorne ten super napájecí kabel i s bubnem.

Pepo v tomhle případě jde asi o to, nakolik se s tímhle necháte ojebat.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od PotPalo »

Jednoznačne sa nejedná o antivandal prevedenie. Neplatiť! Konfrontovať dodávateľa, prípadne prizvať vandala so štipačkami a natáčať záznam.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od jova1 »

Zatím všichni, včetně technického dozoru, kolem toho chodí a kroutí hlavou a mám pocit, že nikdo netuší co s tím. Projektant zadal dodavateli požadavek na plošinu, ten vybral subdodávkou výrobce a ten jí dodal. Ze strany výrobce je vše OK, plošina jezdí, určitě k tomu má i všechny certifikáty, tak co prudíte. To, že tomu za pár let zoxidují dráty, voda zateče všude možně, možná to nějakému zvědavému dítěti utrhne prst, případně to někdo očeše, evidentně výrobce neřeší a je mu to fuk. Já mám jen obavy, že v konečném důsledku to pak odneseme mi, protože tohle nemá šanci ve venkovním prostředí dlouhodobě obstát a držet to při životě bude stát neskutečné prachy.
Taky mi vůbec není jasné, kdybychom to chtěli sami pak dodatečně zakrytovat, zda je to vůbec možné a nebralo by se to jako zásah do zařízení se všemi právními důsledky?

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#14 Příspěvek od ZVUK2000 »

Stačí zjistit stupeň krytí IP. A hned bude jasno která strana má pravdu.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#15 Příspěvek od Sendyx »

Kolega K. z výstavby v takových případech obvykle pokládal otázky : Kdo je investor? Kdo platí technický dozor? Pro koho že technický dozor a za čí peníze pracuje? a následovala filozofická Je ten chlap úplně blbej, nebo podplacenej?
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“