Jak zprovoznim Win7

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od PotPalo »

Zaujímavé. Mne po nainštalovaní Windows 7 už s SP1 nefunguje Windows Update, hlási nejakú chybu. Treba nainštalovať ručne KB3050265 a KB3138612, potom to už funguje.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od jjilek »

josef_novak píše:Nebylo by špatné si nyní vytvořit bitovou kopii systému, díky které by se dalo příště předejít hromadě hodin strávených aktualizacemi.
To asi narazí při pokusu použít kopii na jiný mainboard, nebude aktivována.
Ostatně nejvíc času trvalo zjistit, jak nyní W7 vůbec zprovoznit. Nejdelší aktualizace běžely přes noc. :)

To PotPalo:
Přesně tak to také rnbw píše. Nejprve aktualizovat na SP1 s pomocí velkého balíku pro SP1 a potom ručně jednotlivé aktualizace.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od PotPalo »

On tam ale spomína iné tri aktualizácie. Mne sa osvedčili tieto dve aby sa automatické aktualizácie rozbehli.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#19 Příspěvek od petrfilipi »

Tip na zprovoznění aktualizací na W7 je taky zde.
Defacto je tam jen info, že je třeba nainstalovat aktualizaci KB3138612.
Zrovna teď to zkouším aplikovat na mé nové instalaci W7/64/prof. Uvidíme.

PF

Edit - tak OK, našlo mi to cca 162 aktualizací. Jen pro pořádek - nejdříve jsem nainstaloval W7 se SP1, poté .NET 4.5 a aktualizace windows6.1-kb2670838-x64.msu, windows6.1-kb2729094-v2-x64.msu, windows6.1-kb2731771-x64.msu, windows6.1-kb2786081-x64.msu, windows6.1-kb2834140-v2-x64.msu, poté IE11, následně tu KB3138612 a pak už fungují aktualizace z OS.
Bohužel jsem nemohl použít WSUS offline, na nějaké aktualizaci mi to nahlásilo chybu kontrolního součtu nebo tak něco.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#20 Příspěvek od dvorak »

Jen tak pro pořádek - proč nejsou k dispozici Windows 7 ve finální podobě, tedy se všemi aktuálními aktualizacemi ? Vždyť Microsoft v jejich vývoji již nepokračuje.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#21 Příspěvek od serviceman »

Jsou, ale ne ofiko.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Hubert_79 »

Ono by to mělo jít "vyrobit" z iso souboru; tedy aspoň s Win 2000 a XP (a asi i s Vistou, ale koho ta už zajímá). Musel jsi mít všechny exe soubory záplat a service packů, to se napsalo (s patřičnými parametry) do bat souboru (dávky), nasměrovalo se to na iso soubor instalačky, spustilo a výsledkem byla aktualizovaná instalačka.
Je to ale pořádné sraní.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od forbidden »

Ve virtuálu mám W7 32b, někdy před rokem aktualizace přestaly fungovat taky, přitom do té doby bez problémů. Stáhnul jsem ručně KB4490628 a najednou se vše rozjelo. Divný. :D Neměl jsem potřebu to řešit, jsou jen kvůli starýmu programátoru, vzpomněl jsem si na ně kvůli tady tomu.

Uživatelský avatar
lucnikonik
Příspěvky: 18
Registrován: 19 úno 2015, 01:00

#24 Příspěvek od lucnikonik »

s podpisama by to mohlo být i něco úplně jiného - obrovský množství webů vč. googlu má certifikáty od Lets Encrypt a těm vypršel starej kořenovej cert - v rámci windows update už u 7ček myslím neudělali automatický update toho kořenu a je nutné jej nasypat ručně - z webu https://letsencrypt.org/certificates/ si kliknete v sekci

Active

ISRG Root X1 (RSA 4096, O = Internet Security Research Group, CN = ISRG Root X1)
Self-signed: der, pem, txt
Cross-signed by DST Root CA X3: der, pem, txt

na der u cross-signed, stáhne se jeden soubor a ten je nutné přetáhnout do toho počítače, pak jej rozkliknout a projít instalací certifikátu - je nutné ho dát RUČNĚ do Důvěryhodných vydavatelů či jak se to jmenuje (nemám wokna), poté by měl chromej pitomec přestat držkovat a začít v klidu načítat weby :-)

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#25 Příspěvek od GeXeS »

Při ruční výrobě aktualizovaného ISO by taky mohl být problém, co za aktualizace tam vůbec nasypat, a jak zajistit, aby se instalovaly ve správném pořadí. Při každé nové instalaci W7 jsem vždycky cca první tři dny řešil jen restarty a postupnou instalaci těch cca 160 aktualizací, které se různě překrývaly a polovina jich vždycky odmítla instalaci, než bude instalovaný nějaký prekurzor. Čekal bych, že to bude mít Microsoft líp vychytané...
No a pak ještě zůstává plno aktualizací unikátních pro různé desky, grafiky atd. To prostě člověk v jedné instalačce nevychytá.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Hubert_79 »

Tu úpravu ISO jsem dělal jednou s Win 2000. Ono si to nějak hlídá verzi souborů, co to přepisuje, takže tohle je v klidu; na starší ti to zpátky nepřepíše.
Chce to tam případně cpát jen důležité a kritické aktualizace, ne volitelné.
U desítek už tohle odpadá, vždy je aktuální instalačka ke stažení. Takže po reinstalu odpadá to sraní, co bylo se sedmičkami...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“