Letní R13

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od p32 »

MH111 píše:Byť favorit, na pneumatikách se opravdu nevyplatí moc šetřit.
I favorit umožňuje svižnější jízdu a přeci jen chci zůstat na silnici.
Neboj, měl jsem kdysi dva favority. A stačily vždycky obyčejné gumy. Jen je třeba si občas uvědomit, kdy je dobré si dát nové.:wink:

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Behemot »

pořídil sem ty hankůky a docela teda čumím, jsou lehoučký a dají se jednou rukou zmuchlat úplně durch - zřejmě v tom teda nejsou ocelový kordy, asi jenom kevlarový?

je to k něčemu, třeba větší odolnost proti vzniku interních defektů na těch našich 🤐 děravejch cestách? nebo to bude spíš horší?

mám podezření, podle toho, jak to hází, že zánovní, druhou sezónu jetý zimáky na jednom předním kole asi zase defekt mají, vzniká to pravděpodobně právě na těch 🤐 tankodromech, to asi není reklamovatelný, co?

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#18 Příspěvek od Mysteri »

Čo som nedávno videl v ,,Bitke o sklady", tak to predávajú asi aj v USA a keď v jednom sklade boli ,,Hankúky", tak sa prihadzovalo vo veľkom.... A, čo je dobré v USA, tak musí byť dobré aj u nás..... :lol:

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Behemot »

no jako upřímně, nerad bych zdělal několik gum za rok, protože 🤐 cesty plný rygólů a jinejch kaňonů tvl

je to tady naprostá UKčkovina, nikdo nic nekontroluje, neřeší, nemá zodpovědnost - tudle sem šel vokolo díry co vyřezali kolem nějakýho hydrantu, je to tak něco přes metr na metr, už z dálky jak je to přeasfaltovaný je krpatý jako sviňa, křivý ve všech myslitelnejch i nemyslitelnejch směrech, na hovno zhutněný, a eště to vylepšili zalitím spár tím měkkým asfaltem bez plniva, což udělalo další vlnu po obvodu; za pár let to bude naprostá KATASTROFA, až si to sedne

no tak toto je práca? hamba by mě fackovala takle zmršenou věc předat, a tady je to normální - dá se někde na 100 metrech vozovky najít aspoň metr, co není krpatej jak 🤐? a naprosto normální tady je i v zánovní relativně OK vozovce prostě uprostřed najít 10 cm hlubokou díru, do toho zahučíš s těmadle malejma průměrama kol a je to defekt za defektem :evil:

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#20 Příspěvek od Mysteri »

Behemot píše:...relativně OK vozovce prostě uprostřed najít 10 cm hlubokou díru, do toho zahučíš s těmadle malejma průměrama kol a je to defekt za defektem :evil:
Bol som spokojný majiteľ dvoch OLTCITOV.... Pneu R13/145 .... Tak mi niečo vrav :D Treba však uznať, že tých dier okolo r.2000 nebolo toľko, čo dnes....

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#21 Příspěvek od EKKAR »

Oltcitem jsem jezdil jistou dobu jako pasažér (kolega mě přibíral na cestě do práce) a jednou jsem ho měl pár dnů v zápůjčce. Ač 4-válec boxer, motoricky to strašně připomíná fábule s 1,2 HTP trojhrncem = odspoda vystřelí a na 4000 zvadne jak akátovej květ. A s tak houpavým podvozkem jsem se v žádným jiným přibližovadle nepotkal - prostě klasika citroen ... A ty minigumy (měl kola menší než šáde) tomu vůbec nic nedávaly...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#22 Příspěvek od Mysteri »

Nad 4000 musíš mať už deravý výfuk, a to potom obiehaš na diaľnici aj slušných v BMW pri 145km/hod. Zažil som..... :lol:
Na druhej strane, stačilo mať v kufri náhr. indukčku a karburátor. Na ceste som raz využil tú indukčnú cievku a po výmene som pokračoval. Na druhej strane, pri cestách do Blavy, Popradu, Brna, Přerova a pod. s pribúdajúcimi kilometrami vzdialenosti od domova mi tuhla prdel, avšak pri spiatočnej ceste sa radosť stupňovala.... Ono to bolo v mojich myšlienkach počas cesty asi takto: čím ďalej: ,,No, ak sa to tu poserie, tak na miestny vrakáč..." Pri návrate, čím som bol bližšie k domovu: ,,To by sa už oplatilo niekomu zavolať na odťah a opraviť"..... :lol:
Naposledy upravil(a) Mysteri dne 06 kvě 2022, 23:08, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Hubert_79 »

Něco jako Oltcit vůbec nemělo vzniknout... Na tom autě bylo špatně snad všechno, větší křáp se snad v Evropě nevyráběl.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#24 Příspěvek od Ruprecht »

Oltcit
Ruční brzda na přední kola byl fakt majstrštyk :lol:
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#25 Příspěvek od Mysteri »

Hubert, zas kecá tvoja mladícka nevedomosť. To vozidlo vzniklo koncom 70" rokov vo Francii. ,,Citrón a Pežot". Jediné mínus bolo, že to bolo vyrábané v najzaostalejšej časti Rumunie. Napr. Dacie (Renault) boli na tom oveľa lepšie, lebo boli vyrábané v inej časti... Je to asi tak, ako napr. KIA je v Žiline, ale, keby bola napr. niekde inde, kde je počernejšie a bez absolvovania ZŠ........ :?
Naposledy upravil(a) Mysteri dne 06 kvě 2022, 23:22, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#26 Příspěvek od Mysteri »

Ruprecht píše:Oltcit
Ruční brzda na přední kola byl fakt majstrštyk :lol:
Ha, jeden problém je, že Šoko nikdy v Oltcite nesedel.... Toto je iba to humorné drístanie osamelých na pľaci po ,,Americku".... :lol:

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#27 Příspěvek od Ruprecht »

Já Oltcita kdysi měl a ten popis je výstižný, seděl neseděl :lol:
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Hubert_79 »

Sice jsem ten zázrak nikdy nevlastnil, ale zkušenosti z jízdy a dalšího s tím mám. Třeba Favorit proti tomu byl Rolls Royce...
Ale samozřejmě, není mi 150 let, tak nic nevím.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“