chassis 17MB140- EEPROM

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
aligator
Příspěvky: 195
Registrován: 24 lis 2017, 01:00

chassis 17MB140- EEPROM

#1 Příspěvek od aligator »

Hezký večer všem, prosím je zde někdo tak ochotný a zároveň znalý a poradí mi kde nebo jakým způsobem je v tomto mainboard řešena paměť EEPROM ?Zde totiž není fyzicky IO.

Je zde pouze FLASH paměť mx25l12835f a jinak nic.

procesor :MSD92LHSV2-006F


Poradil by někdo jakým způsobem je zde uložena informace o panelu? EEPROM je obsažena v CPU? Anebo se vše ukládá do FLASH paměti?
Naposledy upravil(a) aligator dne 09 zář 2021, 18:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Vše je ve flash. Jestli je to zbořené a nezhavarovalo to po neúspěšném updatu firmware, ale prostě jen tak, tak v první řadě paměť odpájej, vyčti několikrát programátorem, porovněj na obsah a to, co se bude nejčastěji vyskytovat, nahraj do nové jiné paměti a vyzkoušej. Původní paměť si schovej a nemaž ji!!! Když neuspěješ, hledej po netu dumpy pro TV s panelem, co máš v tv ty a zkoušej. Dumpů pro tenhle main je naštěstí ke stažení dost. Strukturu rozhozu firmware a konfigurační oblasti v paměti poznáš podle toho, že fw bude pravděpodobně od začástu a dost velký, konfigurace bude oddělená prázdným místem a podstatně menší. Kde je typ panelu, ti neporadím, protože to nevím, ale je dost možné, že různé firmwary prostě umí různé panely a konfigurací to ani přepnout nejde.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
aligator
Příspěvky: 195
Registrován: 24 lis 2017, 01:00

#3 Příspěvek od aligator »

Moc si vážím vaší odpověď. Děkuji.

No věc se má tak, že byla zakoupena nová deska do TV, já mám TV Hyundai a ta deska byla z TV Jvc,

Nejdříve jsem zjistil napájecí napětí panelu s mojí původní deskou. To bylo 12V,.

Na té náhradní desce jsem nezapojil t-con a zall. Tam také Vcc panelu bylo 12V.Tak jsem to zapnul.

Vše jede ale obraz vypadá jak rozsypany čaj.
Premenil jsem fyziky i Flash paměť, tam jsem se se zbavil loga JVC při startu ale obraz zůstal špatný.

Tak jsem právě váhal,že buď mají obě desky rozdílný pinout u LVDS konektoru anebo je v něčem ukryta ta EEPROM paměť.

Pokud je v té flash tak je to divné, že jsem pripajel i tu svoji původní a obraz se nespravil .to by mohlo vezt k tomu jinému zapojení

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

To logo JVC ti to s novou deskou namalovalo OK?
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
aligator
Příspěvky: 195
Registrován: 24 lis 2017, 01:00

#5 Příspěvek od aligator »

Ne nenamalovo. Logo vypadalo jako když by byla chyba v gamma korekcích..
Pouze když dám původní flash paměť do původní desky teprve tehdy je obraz OK

Uživatelský avatar
aligator
Příspěvky: 195
Registrován: 24 lis 2017, 01:00

#6 Příspěvek od aligator »

i když jsem dal flash pamět z náhradního mainboardu (z TV JVC) do té moji napůl funkční originální desky, tak se obraz normálně rozjede. Čili bud má ta deska jiný pinout u LVDS konektoru ,což se mi zatím nepotvrdilo anebo jsou data o panelu uloženy ještě jinde

procesory mají hlavní označení stejné, pouze druhé označení mají odlišné


AUMP436A a AUMP288A

LVDS konektor je napojen přes pasivní součástky přímo z procesoru.

Uživatelský avatar
aligator
Příspěvky: 195
Registrován: 24 lis 2017, 01:00

#7 Příspěvek od aligator »

jedné co jsem zjistil rozdíl v těch dvou TV (v té mojí a z té ,ze které mám náhradní desku je :

u jedné TV je psáno :

Televize LED, 81cm, Full HD, CMP 300 (50Hz)

u druhé :

Televize LED, 81cm, Full HD, CMP 200 (50Hz)

Je rozdíl v té hodnotě CMP.....

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od Zaky »

Vezmi lupu a projdi osazení součástek, jestli najdeš nějaké rozdíly. Nemyslím hodnoty, to samozřejmě nejde poznat, ale pozice osazených/neosazených, zejména rezistorů. Může tím být HW zakódovaný typ panelu, firmware si ho při startu přečte a budí pak panel podle toho. Tím může stejný firmware běžet na TV s různými panely a autiomaticky se při startu nastaví ten správný. Co vlastně máš s tou původní poškozenou deskou?
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
aligator
Příspěvky: 195
Registrován: 24 lis 2017, 01:00

#9 Příspěvek od aligator »

Děkuji za zprávu. Takže ani dle Vás by neměl mít procesor s tím co dočinění. Zvlášť když má stejné označení (tudíž by měl být naprosto stejný) a žádná paměť uvnitř něj není :)

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#10 Příspěvek od decmen »

Zdravím všechny a chci požádat o pomoc. Na stůl se mi dostala stará tv Gogen TVH32P960ST . Závada: nastartovala s obrazem vzhůru nohama a nějak pošramocenými čísly a písmeny a po dalším zapnutí už jede jen podsvit.
Je zde main 17MB140, panel VES315WNDA. Sháním náplň do SPI 25Q128 pro tuto tv. Nemáte někdo uloženou v kompu?
Děkuji předem za reakce.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#11 Příspěvek od KUBO »

„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#12 Příspěvek od decmen »

Kubo, děkuji moc! Ale: soubor mb140.bin (16384 kB) nahraju do SPI, pak je tam mb140_mboot.bin (612 kB) a ještě txt soubor.
Chápu dobře, že ten 612kB patří na externí flešku do USB ? Vložit a pak zapnout? Obsah toho txt nechápu asi vůbec :-(

edit: nebo se mají všechny 3 soubory nahrát najednou do SPI?

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od PotPalo »

Všetky tri súbory nahrať na prázdnu flešku, zasunúť do TV a zapnúť. Teraz neviem či treba aj držať OK na ovládači, ale tuším nie.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#14 Příspěvek od decmen »

Aha, a ta 25Q128 má být vymazaná? Mám ji vypájenou venku z desky.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od PotPalo »

A čo ja viem? Možno je v nej nejaký boot, ktorý skúša po zapnutí naládovať nový obsah, a možno je to niekde inde.

Keď ju už máš vonku, tak zober druhú prázdnu, do nej nahraj ten najväčší súbor, a tú tam osaď. Malo by to fungovať.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“