Přetížení vstupu GPS v mobilu

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Přetížení vstupu GPS v mobilu

#1 Příspěvek od kulikus »

Do fabriky jsem dojel podle gps v mobilu. Vyjel jsem z ní a gps je nefunkční, nenajde ani družici. Byl jsem i v oddělení testů motor controlerů s elektromotory velkých výkonů. Blootooth ani wifi jsem ještě nezkusil.Jinak funguje.
Co snese mobil na vstupech z antén?

EDIT: po zapnutí dat to satelity našlo.
Naposledy upravil(a) kulikus dne 13 kvě 2022, 16:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Hodně, s mobilem bývám pár metrů od tesláků s dvoumetrovými výboji a nikdy se mě, ani nikomu jinýmu, mobil nezničil. Jen vždy blbne dotykový ovládání, skáče si jak chce. Pochybuju, že by se do antény GPS laděné na GHz naindukovalo dost z nějakých velkých motorů.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Mě v takových případech pomáhá restart.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#4 Příspěvek od samec »

Skús vypnúť a zapnúť. ;)

V niektorých prevádzkách je dobré mať so sebou aj dozimeter.

Mne sa podarilo nedeštruktívne vypnúť starý tlačitkový Samsung, keď som fotil supravodič magnetovaný 300kg elektromagnetom. Medzi pólovými nadstavcami bolo asi 1T. Mobil sa vypol vo vzdialenosti asi 20cm. Niekoľko krát, než som si uvedomil, že niečo robím zle.

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#5 Příspěvek od nixdorf »

Svojho času som použil sluchátkový výstup smartfónu Caterpillar, cez MBA810 vytiahnutý z telky, ako pokusný amplitudový modulátor 10W na pár megahertz - bez oddelenia trafom, modulátor tvorila tlmivka. Na mobile akurát prestal reagovať dotykový displej, dokým som ten bastl nevypol.
Ale ten mobil si užil aj zážitkový pobyt pri tesláku s GU-81M, prípadne rentgenom do kamery tak, že ju "zasnežilo". Zatiaľ bez (pozorovatelnej) ujmy. Tož, ak to zrovna nevystavíš obludným elektromagnetom, nasmerovaným mikrovlnám či podobnej krátkovlnnej monštrozite so stovkami wattov vyžiareného výkonu, prípadne prostrediam kde za normálnych okolností svieti vzduch namodro, tak ten mobil skôr rozbiješ než zničíš horeuvedenými spôsobmi...

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#6 Příspěvek od monterjirka »

Musel jsem vyměnit v autě kameru, když jsem ji zapnul, příjem GPS v p...(píííp)
Když jsem vzal přehledový přijímač a projel pásmo 1500 - 1600MHz, to byla síla co z kamery lezlo.
A zajímavé bylo, že to nerušilo vždy, jen někdy, nevím jestli podle teploty nebo podle zaplnění karty...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

kulikus píše:Do fabriky jsem dojel podle gps v mobilu. Vyjel jsem z ní a gps je nefunkční, nenajde ani družici. Byl jsem i v oddělení testů motor controlerů s elektromotory velkých výkonů. Blootooth ani wifi jsem ještě nezkusil.Jinak funguje.
Co snese mobil na vstupech z antén?

EDIT: po zapnutí dat to satelity našlo.
Tohle se mi stávalo na starším Samsungu, tučím Core Prime, když jsem měl spuštěno víc aplikací a nevypnul jsem je, ale jen "uklidil pod displej", takže běžely na pozadí. Mobilu nestačil výpočetní výkon a navi se sekla a basta. Obdobně se to chovalo v létě, když na mobil na držáku pod sklem peklo sluníčko a ohřál se - systém snížil výpočetní výkon a navi kolabovala. pomáhalo povypínat všecko co nemuselo bejt spuštěný na pozadí a mobil "svlíknout z gumovýho futrálu", aby se líp chladil. Nakonec to vyřešil nákup jinýho, výkonnějšího chytrofouna ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“