Pračka Hotpoint-Ariston AQD 970 D49 chyba F12, F15

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MiracleSky
Příspěvky: 91
Registrován: 02 pro 2018, 01:00
Bydliště: Brno - střed

Pračka Hotpoint-Ariston AQD 970 D49 chyba F12, F15

#1 Příspěvek od MiracleSky »

Zdravím, pračka se sušičkou Hotpoint-Ariston hlásí chybu F12 a F15 na programu sušení nebo praní. Rozborka topení sušičky, vyčištĕní lopatek, plno vlhkých chlupů, lopatky narezlé. Vyndal jsem čidlo teploty topení sušičky a proměřil ohmetrem, žádná hodnota nenaměřena. Dotaz na odborníky, asi bude vadné. Kolik má mít ohmů? Pár čidel různých hodnot mám, nové stojí kolem 500,- kč, u Dvořáka dokonce skoro 700,-kč. Děkuji za info. Obrázek čidla má 6,5 MB, nejde vložit, tak aspoň info co je na něm napsáno. 20K 13/16.
Přílohy
4094-hotpoint-ariston-aqd-970-d49-b.jpg
Mám radost že opravou starších spotřebičů ukousnu podíl prodaných nových šmejdů.

Uživatelský avatar
MiracleSky
Příspěvky: 91
Registrován: 02 pro 2018, 01:00
Bydliště: Brno - střed

#2 Příspěvek od MiracleSky »

MiracleSky píše:Zdravím, pračka se sušičkou Hotpoint-Ariston hlásí chybu F12 a F15 na programu sušení nebo praní. Rozborka topení sušičky, vyčištĕní lopatek, plno vlhkých chlupů, lopatky narezlé. Vyndal jsem čidlo teploty topení sušičky a proměřil ohmetrem, žádná hodnota nenaměřena. Dotaz na odborníky, asi bude vadné. Kolik má mít ohmů? Pár čidel různých hodnot mám, nové stojí kolem 500,- kč, u Dvořáka dokonce skoro 700,-kč. Děkuji za info. Obrázek čidla má 6,5 MB, nejde vložit, tak aspoň info co je na něm napsáno. 20K 13/16.
Tak jde do ekodvora, objednal jsem čidlo ale poslali jiné, fuj s tím.
Mám radost že opravou starších spotřebičů ukousnu podíl prodaných nových šmejdů.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“